Şehir simülasyonu modu (sp) (WB) Başka bir modla birleşti

Users who are viewing this thread

Bir sorun vardı. Çözdüm. Sadece bir yer gözükmüyor. İsterseniz bütün halkı zengin yapabilirsiniz. Ama ekonominizi batıracağınızı da hesaba katın.

Evet, çok sade olduğunu biliyorum. Maalesef öyle. Ama daha iyisini düşünemiyorum. Bir başkalarına sorarım yardım için.
Bu da bugünkü 2. resim. İlerde bir tane de daha gelme ihitmali var.

Bu da ikinci resim:
Mod bu gidişle tam tahmin ettiğim gibi 1 ayda çıkar. Ama okulun ne etkisi olur bilmiyorum.

Kortlcha said:
Evet, çok sade olduğunu biliyorum. Maalesef öyle. Ama daha iyisini düşünemiyorum. Bir başkalarına sorarım yardım için.
Bu da bugünkü 2. resim. İlerde bir tane de daha gelme ihitmali var.

Bu da ikinci resim:
Mod bu gidişle tam tahmin ettiğim gibi 1 ayda çıkar. Ama okulun ne etkisi olur bilmiyorum.
2 resim den de hep birşey anlamadım kısaca açıklayabilir misin?

Finansal dengeyi kurdum. Daha yapay zekayı tam yazmadığım için onu şimdilik bekletiyorum. Yani genişletmeyi. Şimdi yapay zekayla uğraşıyorum. İlkin sadece tsai şehrini oynayabileceksiniz. Sonra diğer şehirleri de oynanabilir yapacağım.

Şuan bina inşaa etme sistemi oluşturuyorum. Ayrıca zeki bir yapay zeka geliştiriyorum. Elindeki taş, demir, bronz ve oduna göre bina inşaa ettireceğim. Yani bir ajan gönderip, eldeki malzemelere göre düşmanın ne planladığını tahmin edebileceksiniz. Tabii ajan göndermeyle olmaz, bu işi detaylandırmak lazım o ayrı bir konu.
Not: Bu da bina sisteminin tamamlanması. Şimdi yapay zekaya devam edeceğim:

Şu kodları atsam anlatabilirim;
Code:
event_agent_found = 1100,
event_moving_army_close_to_our_lands = 1101,
event_established_country_in_our_lands = 1102,
event_established_country_goaled_lands = 1103,
event_established_country_at_enemy_lands = 1104,
event_raised_city_in_our_lands = 1105,
event_raised_city_in_goaled_lands = 1106,
event_raised_city_in_enemy_lands = 1107,
event_war_declared = 1108,
event_attacked_to_ally = 1109,
event_attacked_us = 1110,
event_declared_war_to_another_country = 1111,
event_advanced = 1112,

event_threat_by_army = 1113,
event_threat_by_leader = 1114,
event_threat_by_advanced = 1115,
event_threat_by_economy = 1116,

Yapay zeka, ilk olarak başlangıç için bir kara verecek, sonra gelişen olaylara göre, halihazırda yapmakta olduğu şeye göre iş yapacak. Tsai ile Xelosas'ın arası kötü oluyor şuan. Kodu bu hafta içinde bitirirsem mod %0 bitmiş olacak. Son olarak da ticareti ve çeşitlendirmeleri yapacağım. ve modu çıkaracağım.

Aslında bu modun bir alt oyun olarak, kurduğumuz şehirde bit tüccar olma olayı yapmayu planlıyorum. Şehirde bir sürü insan olacak, satacağımız eşyalar ülkemizdense satılacak, başka ülkeyse, şehirdeki insanlara göre beğienilip beğenilmeyecek gibi.

Öyle değil. Müşteri geldiğinde, yakın olduğunda, alttan yazı çıkacak ve yapay zeka istediği şeye göre bize para gelecek. Öyle. Tabii bunun için ilk önce event koyup, eşya gelir gelmez yapay zekaya belli bir ihtimalle slot belirlemek lazım. Yoksa onu dışında bütün o bide olanları seçtirmke çok zor.

Bu modda ilk başta zorlanılmadan olmaz. Çünkü vergiler ve halkın zengin-orta-düşük refahtaki insanlarını ayarlıyorsunuz. Hepsini fakir yapamazsınız, veyahutta zengin veya orta gelirli. Bunları dengeleyeceksiniz. fakirlere, orta zenginliktekilere ve zenginlere göre özellik eklemeyi düşünüyorum. Bu şekilde çoğu kişi farklı şekilde oynayacak. Modu yayınlar yayınlamaz rehber oluşturacağım.

Double post için özür dilerim.
Şuanda xelosas'ın başlangıç yapay zekasını geliştiriyorum ve az kaldı. İlk olarak tsai'ye yakın bir yere ordu spawnlatıp gönderiyorum, acemi askerlerden oluşuyor. Ayrıca Velcsoris'e ticaret için bir diplomat gönderteceğim. Tam olarak ne ticareti yapacaklarını planlamadım. Ama Velcsoris, en az gelişmiş ülke. Büyük bir ihtimalle et ticareti yaptırırım. Bu dediklerimi tamamlayınca, zeki bir yapay zeka oluşturacağım.

Şuanda diplomatlar ayarlıyorum.  şuanlık 3 tane seçenek var yapay zeka için;
- Ticaret. Ülke, ihtiyacı olduğu şeyler dışında arayı iyileştirmek için ondan başka şeyler de alabiliyor(silah vs)

- Bir krallığa karşı savunma. Krallık, isterse, gizliden gizliye başka krallığa karşı savunma antlaşması yapabilir. Veyahut ihanet edeceği zaman anlaşmak istediği krallıkla arasın iyileştirip ona göre iş yapar.

- Bir krallığa karşı savunma. Yine siyasi oyunlar doğrultusunda anlaşma.

Bu modun senaryosu hikayesinin yani planını nereden geliyor?
Filmden filan mı yoksa sadece hayal gücü ile mi?
Bu arada kolay gelsin hiçbir mod için bu kadar heyecanlanmamıştım  :ohdear:

Hayal gücü.
Şimdi yapay zekayı bırakıp asker oluşturma sistemine geçeceğim. Ayrıca ticaret ve diplomasi ekranlarını oluşturacağım. Çok heveslendim :grin:

Back
Top Bottom