İnsan Fenotipleri

Users who are viewing this thread

Hun said:
Türkler zaten en başında Mongoloid yada Amerindien ırkla  Cacausoid  ırkın karışmasından oluşmuş, Races of Man'e istek atmıştım kabul etmişler resim attım pure Turanid ve second tier Turanid dediler. Resimini atmamı isteyen varsa atabilir

Bana da first tier Turanid demişlerdi de anlamadım. O ne oluyor ?

First tier turanid = Aralid'tir.
5319_900.jpg

Second tier turanid = West Turanid
5092_900.jpg

Third tier turanid = Pamirid
pamiridm.jpg

Eastern third tier turanid = Eastern Pamirid
eastpamiridm.jpg

Fourth tier turanid = Alföldi
0.jpg

Bunlarda Türkiyedeki Türk olmayan fenotiplerden en yaygınları
3bbc8086-f5f7-4584-8223-14ecb2bc3c7c.jpg

9fb9e017-55f7-46f6-9f83-1ab0fd0d28d2.jpg
-

Eastern third tier turanid = Eastern Pamirid'i örnek alırsak Türkiye'deki Kürtlerin Türkleşmesi olgusunu yarı yarıya kanıtlayabiliriz. :lol:

Çok güzel bir yazı ve tartışma olmuş. Fiziksel antropoloji ile birkaç aydır ilgileniyordum. Tespitler güzel. Bişey eklemek istiyorum. Fenotip normal DNA nın %2-5 arası bir kesinliğini gösterir. Fenotipler ırk belirlemez genelde. Otozomal test yapan sitelerden öğrenilebilir lakin yine iş bize düşüyor.Otozomal testten sonra gen haritasını çıkaran siteler birbirleri ile aşırı tutarsızlar. Yine de ortalama haritayı çıkarmak bizim işimiz.

Phyanaphos ¤ said:
Hiç birine benzemiyorsak?  :iamamoron:
O da mümkün. Adamın bir benim 3 tanesinin karışımı olduğumu söyledi (Alpine+med+turanid) ben de dedim ki tipimi...

Leopøld said:
Aryan ırkı ırkçıların kullandığı bir söylem. Böyle bir ırk yok. Varlığının ortaya atılışıda hitler dönemine dayanır.

Avrupadaki ırkçılar avrupalı ırklara aryan ırkı derken , amerikadaki ırkçılara göre aryan ırkı beyaz ırk olarak kabul görmekte.
Bu nasıl bir cehalettir yahu. Aryan kelimesi nazilerden eski, antik bi kelime. Anlamı Aryavartalı demek. İran'ın anlamı Aryanistan mesela. Kuzey Hindistanlılar, İranlılar, memleketteki Kürt ve Zazalar ile bağlantılılar

Back
Top Bottom