Recent content by [FiziK]

1. At&Kılıç'ta Otomatik Hile Yapın, Elleriniz Yorulmasın!

Arkadaşlar kusra bakmayın hem Ankara'daki işim uzadı hem de eve geldiğimde fark ettim ki dizüstümü çok büyük bir salaklıkla unuttuğumu fark ettim.(Kargo da amma ağırdı be  :mrgreen:) AutoIt ile yazdığım için hatası çok. Python ile yazmayı düşünüyorum (tabii mümkünse) At&Kılıç da Python ile yazılmış. Uyumluluk sorunu olacağını sanmıyorum. Yapabilseydim VB ile yapacaktım bu programı ama olmuyor. Sanırım AutoIt C++ ile yazılmış. Ve Python da C/C++ ile. Oyun Python'la. Dolayısıyla VB nin komut göndermek için kullandığı yöntemle alakalı olduğunu sanıyorum. Herneyse...

andrew said:
    Allah razı olsun..
    133 satır neymiş yahu. macro ile 10 harf yazıyosun babalar gibi oluyor
    actool ile yapıyordum ben.

Yav tamam kardeşim, AC Tool'la yapamazsın demedik ki. Ayrıca ben AutoIt ile ACTool u karşılaştırıp ne seni ne de actool u eleştirdiğim olmadı. Bu cevaplarının nedeni anlamadım. Süreklü actool actool diyip duruyorsun da  :grin: İsteseydim konsol ya da arayüzsüz bir program yapardım, if, endif vs. gibi gereksiz ifadeleri kısaltmanın yollarını denerdim her neyse.Senin yaptığın şey zaten GUI değil (Grafik Arayüz Birimi, yani internetten indirdiğin herhangi bir Windows exe si büyük ihtimalle GUI'dir. Ama mesela cmd.exe bir kabuktur.), script(makro aynı şey zaten). Zaten ben çok iyi bir program yaptım demedim, aksine programı da aşağıladım. Zaten benim ilgi alanım AutoIt değildi, daha önceden Visual Basic biliyordum, forumlarda tarzının VBScript'e çok yakın olduğunu görünce ona göre yazdım. Yoksa acemisiyim bu dilin. Zaten bu bir programlama dili de değil malasef. Sadece klavye ve fare hareketlerini oyun içersinde directx ile uyumlu bir biçimde taklit eden hazır kodu olduğu için bunu seçtim. Buyur kaynak kodu:
    Code:
    #include <GUIConstantsEx.au3>
    Local $Label_1, $Combo_2, $button1, $msg, $data, $Label_2, $Text_1, $Text_2
    GUICreate("At&Kılıç Tuş Basıcı", 250, 170, (@DesktopWidth - 250) / 2, (@DesktopHeight - 190) / 2)
    $Label_1 = GUICtrlCreateLabel("Hangi tuşu otomatik olarak bastırmak istiyorsunuz?", (250 - 237) / 2, 20, 237, 20)
    ;~ GUICtrlCreateButton("text",left,top,width,height,style,exstyle)
    $Combo_2 = GUICtrlCreateCombo("Ctrl+X", (250 - 130) / 2, 40, 130, 20)
    GUICtrlSetData($Combo_2, "Ctrl+W|Ctrl+H|Ctrl+F4|Ctrl+Shift+F4")
    $Label_2 = GUICtrlCreateLabel("Kaç kere basılsın?", (250 - 86) / 2, 65, 86, 20)
    $Text_1 = GUICtrlCreateInput("100", (250 - 130) / 2, 85, 130, 20)
    $button1 = GUICtrlCreateButton("Tamam", (250 - 200) / 2, 110, 200, 25)
    $button2 = GUICtrlCreateButton("Yardım", (250 - 200) / 2, 140, 200, 25)

GUISetState(@SW_SHOW)

HotKeySet("{F1}", "CX")  ;Ctrl+X
    HotKeySet("{F2}", "CW")  ;Ctrl+W
    HotKeySet("{F3}", "CH")  ;Ctrl+H
    HotKeySet("{F4}", "CF4")  ;Ctrl+F4
    HotKeySet("{F5}", "CSF4")  ;Ctrl+SHIFT+F4

func CX()
    	guictrlsetdata($Combo_2, "Ctrl+X")
    	islem()
    EndFunc	
    func CW()
    	guictrlsetdata($Combo_2, "Ctrl+W")
    	islem()
    EndFunc	
    func CH()
    	guictrlsetdata($Combo_2, "Ctrl+H")
    	islem()
    EndFunc	
    func CF4()
    	guictrlsetdata($Combo_2, "Ctrl+F4")
    	islem()
    EndFunc	
    func CSF4()
    	guictrlsetdata($Combo_2, "Ctrl+Shift+F4")
    	islem()
    EndFunc	

func islem()
          MsgBox(64, "Bilgi", "At&Kılıç ekranınızda belirdiğinde tuş basılacaktır!" & @crlf & @crlf & "At&Kılıç ekranından çıktığınız ya da kapattığınız anda" & @crlf & "program otomatik olarak duracaktır.")
    	WinWaitActive("Mount&Blade")
    	  $n = int(GUICtrlRead($Text_1)) * 10
    	  sleep(500)
    		if GUICtrlRead($Combo_2) = "Ctrl+X" Then
    			sleep(500)
    				for $i = 1 to $n
    					if winactive("Mount&Blade") then
    						sleep(5)
    						Send("^X")
    					endif
    				next
    			msgbox(64,"Bilgi","İşlem durduruldu.")	
    		endif
    		if GUICtrlRead($Combo_2) = "Ctrl+W" Then
    			sleep(500)
    				for $i = 1 to $n
    						sleep(5)
    						Send("^W")
    					endif
    				next
    		endif
    		if GUICtrlRead($Combo_2) = "Ctrl+H" Then
    			sleep(500)
    				for $i = 1 to $n
    						sleep(500)
    						Send("^H")
    					endif
    				next
    		endif	
    		if GUICtrlRead($Combo_2) = "Ctrl+F4" Then
    			sleep(500)
    				for $i = 1 to $n
    						sleep(5)
    						Send("^{F4}")
    					endif
    				next
    		endif	
    		if GUICtrlRead($Combo_2) = "Ctrl+Shift+F4" Then
    			sleep(500)
    				for $i = 1 to $n
    						sleep(5)
    						Send("^+{F4}")
    					endif
    				next
    		endif			
    EndFunc

While 1
      $msg = GUIGetMsg(1)

Select
        Case $msg[0] = $button1
    		islem()

Case $msg[0] = $GUI_EVENT_CLOSE
    ;~       MsgBox(0, "GUI Event", "You clicked CLOSE on the main window! Exiting...")
          ExitLoop
      Case $msg[0] = $button2
    	  $yazi = "Bu program," & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "At&Kılıç'ta hile yaparken sürekli aynı tuşa basmaktan bıkanlar için hazırlanmıştır :)" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "Kullanım:" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "1.Sürekli bastırtmak istediğiniz tuşu seçin." & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "2.Sonra kaç kere o tuştan bastırmak istediğinizi yazın." & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "(Tam olarak uyuşmuyor bazılarında 1 yazınca 2 kere yazdırıyor" & @crlf & "bazılarında 10-20 diyince 1-2 yazdırıyor kendiniz belirleyin...)" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "3.Tamam tuşuna basın ve sonra At&Kılıç'a girin." & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "4.Keyfini çıkarın :) TV izleyin, internette gezinin kısaca kendinize" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "bir uğraş bulun ya da olan biteni izleyin. :D" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "Ya da sadece klavye tuşlarıyla uğraşmak istiyorsanız, kısayol tuşlarını kullanın:" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "F1 = Ctrl+X" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "F2 = Ctrl+W" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "F3 = Ctrl+H" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "F4 = Ctrl+F4" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "F5 = Ctrl+Shift+F4" & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "Not: Kısayol tuşları oyun içerisindeyken çalışmaz." & @crlf
    	  $yazi = $yazi & "**ÖNEMLİ**: Oyunu pencere modunda oynamanız şiddetle tavsiye"& @crlf & "edilir!" & @crlf
    		Msgbox(64, "Yardım", $yazi)
      EndSelect
    WEnd
    Lilith said:
    bende çalışmadı :sad: hiç bi değişiklik yok

Nasıl çalışmadı yani program mı açılmıyor? Yoksa Mount&Blade'in açıldığını mı algılamıyor?

CrusherTR said:
    Bende A4 Tech X7 XL740K mouse var macro yaptim tuslara istediğim kadar basiyo  :grin: :grin: Fakat o kadar uğraşmak yerine İmport/export yolu daha kolay yaz ordan yeteneklere 600 :grin:

Zaten Import/Export daha kolay ama ordularına da yapabilsek onu, onu kastetmiştim :grin:
    Xlanize said:
    Oguzhan said:
    bir seferde karşındai düşmanların yarısını bayıltıyor

Eskiden öldürüyordu :razz:

ayrıca gerçekten güzel olmuş
    actool da ben yapamadım böyle bişey.helal olsun Sağol. :mrgreen:

Ayrıca ben virüs aldım ama önemsiz bir virüs yani öyle kale alınacak bişey değil[virüs programım mcAfee]

Bende hala ölüyor :grin: Bu arada çok sağol ama actool la böyle bir şey yapmak mümkün.

Kerem Han said:
    Kardeş güzel birşey ama oyunu pencere olarak açıyorum programı çalıştırıyorum herşeyi yazıp tamam a basıyorum oyunu açtığımda işlem durduruldu yazıyor hemen hiçbirşey hapmıyor, diğer yoluda denedim ama olmuyor :!: :!: :!:

İşlem durduruldu demesi için m&b ekranından çıkman lazım ya da at&kılıçın pencere yazısı (Herhangi bir programı aç, yukarı kısmında ikonun yanında bir şey yazar onu diyorum) "Mount&Blade". Ama o zaman da işlemi başlatamaz. O yüzden işletim sisteminle alakalı bir durum olabilir, ama ben zaten yeni bir tane yazabilirsem yazacağım.
  2. At&Kılıç'ta Otomatik Hile Yapın, Elleriniz Yorulmasın!

Aslında genelde askerleri kasarken kullanmaya yönelik yapmıştım  :grin: Çok da uzun değil zaten 133 satır kod (onlarca gereksiz boş satır ve uzatmalarıma rağmen)  :mrgreen: :mrgreen: Sayfa için bile programdan çok uğraştım :lol: Ha bu arada, karakter ekranı derken hani NPC ler oluyo ya, onun karakter ekranı demek istemiştim :oops:
  3. At&Kılıç'ta Otomatik Hile Yapın, Elleriniz Yorulmasın!

Çoğumuz M&B'i hileyle oynuyoruz. E haliyle sürekli Ctrl+X vb. tuşlara basmaktan bıkanlar çok olmuştur aranızda. Ben de bu soruna yönelik bir program geliştirdim. İlk sürüm biraz eksik olsa da sizi idare eder. 2 hafta sonra evime döncem o zamana kadar sabredin. Yeni özellikler eklicem. BAŞTAN...
  4. What programming language was Mount&Blade written by?

Cruger said:
    Aah I see.. :oops:

well. trying to explain it very short:

Do you see any python files in the Mount and Blade folder? I don't, its all in txt.. The system they use to build the module(the modulesystem) is written in python. But the game "runs" in txt files and not python files. The programmers have simply made a bat file that convert the python files they code in to txt files.

I hope that was somewhat understandable, explaining is not my strongest side..

Yes, I didn't see it too. But some mods use .py files. They don't use batch (.bat) files sometimes. Python is an open-source language. So, maybe they have changed the source of python. For changing Python's source code, you need to take permission. It is not hard I think. Or changed the source-code of py2exe addon. That time, the program doesn't need to use .py extension files, and can use txt or ini files etc.

Virmin said:
    I could have this completly wrong but from my understanding there are scripting languages and programming languages. The scripting is used for the modifiable variables and such while the programming is the core parts of the program that are hardcoded. As far as I know Python is just the scripting language that is used for the program but I would imagine that a common programming language like C++ is used for the actual programming.

1.Maybe you were right but I think a C++ program can't use python scripts. There is a py2c addon it converts python codes to C codes. Maybe they used it. And the py2c addon converts python script modules into the game. My opinion is this.
    2.Python is scripting and programming language. You can convert the codes to byte-code without installing addons. (The addons are maximum 1 MB, they aren't big.) It comes with Python. I didn't try but my book says it. (In the "Commercial Programming With Python" part)

BTW, thanks guys. I thought the M&B programmers will leave a comment to this topic but thay didn't. I sent a private message and I'm waiting them.
  5. Mount&Blade Hangi Programlama Diliyle Yazıldı?

aynı soruyu ingilizce forumda da sordum. Python olduğuna kanaat getirmiştim ama emin değildim. Bu arada evimde Python öğrendiğim için dikkatimi çekti. Acaba onlarca hatta yüzlerce python kütüphanesini nasıl gizlemişler hayret doğrusu. Büyük başarı. Ben de bunu merak ediyorum :grin: Konuyla ilgili Armağan Bey'e mesaj atacağım. Bu arada, Python programlama dili zaten C ve C++ ile yazılmıştır  :mrgreen: :mrgreen:
  6. What programming language was Mount&Blade written by?

I didn't say that. I have edit with idle selection too. But I could play m&b withouth installing python. (Because I didn't meet wonderful Python :mrgreen: ) In normally, you need to install python to run python files! But, py2exe addon:
    1-Makes the original .py file to .exe file
    2-Copies what the exe needs libraries and dll's
    3-The user doesn't need to install Python but the exe needs libraries etc.

But I never see any library or dll or something. Simply, I just wondered it.  :grin: :grin:
  7. What programming language was Mount&Blade written by?

I know the module script system is like python scripts. But, it doesn't like scripting python at %100. And the game has "py" extension files in some mods.(*.py: Python Module/File/Executable or something.) But I couldn't see any python's dll's in the folder. Maybe they embed the dll's to the exe, right? I researched and found an embed file/string called "SKINMAGIC". It likes a dll. But not python26.dll... I know, a python exe can't run withouth it's libraries. Because, I used "py2exe" too. It makes a zip has all ".py" libraries, some dll's to exe's folder, and others... However, I saw python26.dll in dumb game "Metin2"'s folder.  :mrgreen: :mrgreen: It is strange, but if it possible, I want to know how can I do this...
    BTW, does anyone has "python26.dll" or "python30.dll" in C:\Windows\System32 without installing Python?
    BTW2, I'm going to send messages to M&B programmers.
  8. What programming language was Mount&Blade written by?

I wonder, which language did you use? Some people says about "Python". I'm learning it already. But I haven't really made sure...
  9. Mount&Blade Hangi Programlama Diliyle Yazıldı?

Tek bir sorum olacak acaba At&Kılıç hangi programlama dilleriyle yazılmış bilen var mı?  :mrgreen: Sadece merakımdan soruyorum...
  10. At&Kılıç Resmi 2. Türkçe Yama ile ilgili bir soru...

neyse başka türkçe yamalardan buldum ve yükledim. İlk baş türkçe karakterler kayboluyordu, armagan'ın yamasındakilere baktım hepsi utf-8. 2-3 kodla bir program yazdım tüm dosyayı utf-8 yaptım. Şimdi çok güzel çalışıyor. İndirmek isteyen varsa buyrun: http://rapidshare.com/files/242156998/Turkce_Sehirler.rar
  11. At ve Kılıç Türkçe Yaması İkinci Versiyonu

Ufak tefek hatalar elbet olur azcık saygı duyun binlerce cümleyi Türkçe'ye çevirmiş sonuçta. Ancak, beni en çok üzen şehir, kale ve köy isimlerinin İngilizce kalması oldu. Eski Türkçe yamalarda Türkçeydi. parties.csv dosyasını fazla irdelememiş galiba Armağan Bey. Oyunda çok büyük eskiklik duyuyorum ve eski dosyaları da kaybetmiş bulunmaktayım...
  12. At&Kılıç Resmi 2. Türkçe Yama ile ilgili bir soru...

Bilgidiğiniz gibi Armağan Bey 2. Türkçe yamayı çıkardı. Ancak oyunun içindeki şehir isimleri hala İngilizce. Eski Türkçe yamalarda böyle değildi örneğin, Sargoth yerine Sargot, Wercheg yerine Verçeg diye geçiyordu... Şehir isimleri dosyasının patikası sanırsam şuydu...
  13. Mount & Blade'de Mehter Marşları

Metehannica said:
    Bende hata weriyor arkadaşlar.Runtime error diye.nasıl düzeltilir?

Buda resmi.

Kardeş sende Mscomctl.ocx yok. Çok tuhaf bence bilgisayarını bi gözden geçir. Bu arada benim bilgisayarımda hem "Windows XP Sp3 32-bit" hem de "Windows Vista Sp1 64-bit" var. Bu dosyayı XP olan kısımdan kopyaladım. Belki uyumsuzluk problemleri çıkabilir ama yinede bunu indirmeni tavsiye ederim.

http://rapidshare.com/files/192880454/mscomtl.ocx.7z

BeniOku.txt said:
    Bu dosyaları şu klasörlere kopyalayın:

C:\Windows\
    C:\Windows\system\
    C:\Windows\system32\

Eğer işletim sisteminiz 64-bit ise buraya da koyun:

C:\Windows\SysWOW64\
  14. Mount & Blade'de Mehter Marşları

Serhat123 said:
    Virus var diyenler der indirenlerde indirir kardeş tekrar teşekkür ederim güzel çalışma yapmışsın :smile:

Desteğin için sağ ol arkadaşım. Şu sıralara yaptığım her programa virüslü diyenler çıkıyor sinirlerim tepeme çıkıyor tabii. Yoksa bu kadar alıncak bir konu değildi elbette. Herkes yaptığım programlara çamur atarsa olacağı bu  :grin:
  15. Kergitler Moğol mu, Türk mü?

bariscik said:
    kader380 said:
    arştırmaya göre Kerghitler Moğol tarafından oluşuyor , aynı bizmki gibi bizim soyumuzda Orta Asya olduğuna göre
    bizimde kökümüz Çinlilere dayanıyor ama bu olay başkalaşım gibi bir şey soyumuzu inkar edemeyiz  :wink:

çinli olduğumuzu kim söylüyor?Hangi araştırma???Sen çinli olmak istiyorsan sen bilirsin...

Soyumuzu inkar edemeyiz.Haklısın.Ben soyumu inkar edemiyorum.Türküm...

Arkadaşıma katılıyorum. Ve ayrıca kim demiş biz Çinliyiz. Öyle olsaydı tarih boyunca Çinlilerin bize yaptığı şikeler, kandırmacaları niye yapmışlar?
Back
Top Bottom