Mount & Blade'de Mehter Marşları

Users who are viewing this thread

[FiziK]

Recruit
Bu program ile M&B'nin müziklerini Mehter Marşlarıyla değiştirebilirsiniz.

Beyler kurulumu basit çünkü yazdığım küçük bir programcıkla hemen halloluyor. Yalnız kuruluma başlamadan önce:

Mount & Blade klasörünü açın. İçindeki music adlı klasörü açın. Dilerseniz şarkıların yedeğini alın. Daha sonra tüm şarkıları silin (yedekler hariç). Eğer silmezseniz, kurulum boyunca sürekli "Evet" veya "Kopyala ve Değiştir" butonuna basmak zorunda kalırsınız.

Kurulum programını yaparken M&B'nin setup dosyasını yapabildiğim kadar taklit ettim.

İndirme linki: http://rapidshare.com/files/191469841/M_B_Mehter_Mar__351_lar__305_.7z
Alternatif: http://rapidshare.com/files/191475351/M_B_Mehter_Mar__351_lar__305_.7z

Virüslü olup olmadığını soranlar ve virüslü diyenler aşağı inip cevabımı lütfen okusun!

Resim:

bunun nasıl yapılacağı zaten daha önce anlatılmıştı bi konuda sanırım knight'ın açtığı bi konuydu.

senin verdiğin linklerdekilerin virüs olmadığı ne malum.

valla forumdan sözüne güvendiğim birileri indirip ben denedim sorun yok gibi bi referans almadan asla indirmem

www.virustotal.com yolaldığın dosyaları tarayıp virüs olup olmadığına bakıyor yaklaşık 30-40 antivirüs programıyla..

Beyler kurulum programı yapmamın nedeni 12 tane Mehter Marşı seçtim ancak oyunun 33 tane şarkısı var. Şimdi ben 12 tane şarkıyı kopyalayarak 33 tane yaptım böyle yapınca da dosyanın boyutu artıyor. Bunun yerine program ile 12 tane şarkıyı kopyalamatmayı tercih tercih ettim ve az çok program yazmayı bildiğim için 2 saatimi verdim bu programı yapmaya. Ve işe yaradı. 100 mb'lık dosyayı 30 mb'a indirdim. Yine de inanmayacaksanız kurulum programını kullanmayın. 1.fpm 2.fpm... adlı dosyaların uzantısını .ogg yapın kendi isteğinize göre dizebilirsiniz. Ayrıca 34 Mb'lık bir dosyayı zaten rapidshare e yarım saatte upload ettim. Şimdi de VirusTotal'e gönder diyorsunuz. İnsaf. Ama ben yine de Virüs Total den ve kendi bilgisayarımda yüklü olan Kaspersky Internet Security 2009 sonuçlarını gösteriyorum...

Not: VirusTotal'i işlem bitince sonuçları göstereceğim.

Düzeltme:
Ne yazık ki VirusTotal'in dosya boyutları hakkında bir sınırı varmış arkadaşlar  :cry:
VirusTotal said:
Bigger than max permited size / Mayor del tamaño máximo permitido

Tarama işlemi:
(Hepsi Birlikte)

(Tek Başına Kurulum.exe)

(Scanned: Taranan, Detected: Saptanan anlamına gelmektedir. Gördüğünüz gibi saptanan bir virüs yok.)

Bu da yazdığım programın kaynak kodu: (Visual Basic 6.0 ile yazdım)

http://rapidshare.com/files/191979531/Setup.7z

Artık bunlardan sonra da sorun çıkaran olursa böyle kuşkuculukla bu ülke nereye gider bilmiyorum... (Özellikle açık kaynaklı bir yazılım yapınca..)
Ayrıca bu dosya virüslü diyen arkadaşımı da kınıyorum. Yeniyim diye beni suçlu duruma getirdiği için...
Haksızlığa hiç gelemem hele hele bana yapılıyorsa!!  :evil: :evil:

Xlanize said:
Linkleri lütfen kaldıralım telif haklarına aykırı bi şey yapmış oluruz

Burada telif hakkına aykırı olan nedir cidden merak ettim.

[quote author=barbaros9669]
saol ama benim indirdğim virüsl çıktı indiremedim
[/quote]

Arkadaşım, önce diyorsun indirdiğim virüslü çıktı. Sonra diyorsun ki indiremedim. Yalanın burdan bile belli oluyor. Bir insanın indirdiği şeyi daha sonra indirememiş olması mantıksız değil mi?

Ayrıca 86 kişi okuyup 3 kişi indirmiş. Yok mu hiç forumun kıdemli üyelerinden virüssüz diyecek biri?

Virus var diyenler der indirenlerde indirir kardeş tekrar teşekkür ederim güzel çalışma yapmışsın :smile:

Serhat123 said:
Virus var diyenler der indirenlerde indirir kardeş tekrar teşekkür ederim güzel çalışma yapmışsın :smile:

Desteğin için sağ ol arkadaşım. Şu sıralara yaptığım her programa virüslü diyenler çıkıyor sinirlerim tepeme çıkıyor tabii. Yoksa bu kadar alıncak bir konu değildi elbette. Herkes yaptığım programlara çamur atarsa olacağı bu  :grin:

Tama fizik kızma.Bari bende indireyimde moralin bozulmasın.Ama sende hep çabuk alınıyorsun.Geçen sene 2 eklenti istedik hemen sildin konuyu :wink: neyse önemli değil artık...
Helal olsun sana.ben 33 lüğünüde bekliyorum....

Xlanize said:
Linkleri lütfen kaldıralım telif haklarına aykırı bi şey yapmış oluruz

Heheh Kimin hakkı bu telifler? Küçük bütçeli filmlere dikkat edersen soundtrack olarak genelde klasik müzik kullanırlar. Sebebi yüzlerce yıl önce yaşamış bestecilerin telif haklarını Horus'a havale etmiş olmaları.

kptortamadami said:
yüzlerce yıl önce yaşamış bestecilerin telif haklarını Horus'a havale etmiş olmaları.
:grin: :grin: :grin: İyi güldüm bugün sayenizde.

Uzun zamandır böyle bir paylaşım bekliyordum.Mehter marşı ile oynamak insana ayrı bir şevk ve tat veriyor.Sanki yeni bir oyunmuş gibi.Teşekkür ederim [FiziK].

runtime errorlar genelde şu anda çok popüler olan bir virüsten kaynaklanıyor

C: D: gibi sabit sürücülerine girerken copy.exe hatası ya da ayrı bir pencerede açılıyorsa sürücün bilgisayarında virüs var demektir

edit : kardeş ben bir aralar paso mehter marşı dinliyordum m&b de artık yenilikler peşindeyim :smile:

yinede teşekkürler

Metehannica said:
Bende hata weriyor arkadaşlar.Runtime error diye.nasıl düzeltilir?

Buda resmi.

Kardeş sende Mscomctl.ocx yok. Çok tuhaf bence bilgisayarını bi gözden geçir. Bu arada benim bilgisayarımda hem "Windows XP Sp3 32-bit" hem de "Windows Vista Sp1 64-bit" var. Bu dosyayı XP olan kısımdan kopyaladım. Belki uyumsuzluk problemleri çıkabilir ama yinede bunu indirmeni tavsiye ederim.

http://rapidshare.com/files/192880454/mscomtl.ocx.7z

BeniOku.txt said:
Bu dosyaları şu klasörlere kopyalayın:

C:\Windows\
C:\Windows\system\
C:\Windows\system32\

Eğer işletim sisteminiz 64-bit ise buraya da koyun:

C:\Windows\SysWOW64\

ben de mehter marşlarıyla oynamak istiyorum ama burda sadece 12 mehter marşından söz ediyor bende 24 tane mehter marşı var onları nasıl ekliycem başka bi konuda anlatılmış ama pek anlamadım bide orada sadece native ye eklmeyi anlatmışlar ama ben rise of kergitle oynuyorum (daha bugün başladım) ne yapmam gerek

Back
Top Bottom