Recent content by Finnbhennach

1. Finnbhennach

Beginner's Guides & NVIDIA SHIELD FAQ

Alene said:
    It's a quarterstaff. I call it and some other polearms "spamsticks", they're really good fpr spamming.

You can swing between spamstick swings, but the window is a lot smaller than against "normal" weapons. It means that you need to have a better position than your opponent for you to hit first.

Someone better (or worse) in dueling than me may have different opinion about this though.

Thanks a lot for the answer. That's the only weapon that I am helpless against. Reapy's infantry primer video says after once you block an opponent, opponent can't deal another attack before you but quarterstaves don't seem to listen to this rule :grin:

Anyway, I will try my best as that's the best I can do it seems. Thanks again.
  2. Finnbhennach

Beginner's Guides & NVIDIA SHIELD FAQ

Hi all,

I watched Reapy's infantry primer, have around four years of on-again-off-again relationship with M&B series and believe that I am fairly decent in duels or pretty much infantry combat. I have one question though and I hope you can help me with it.

I have seen many players using small polearm like weapons. They are not exactly spears or polearms but more like a quarterstaff and what they do with it is spam mindlessly. For some reason, even after successfull blocking, I can't return them the favour. That quarterstaff still manages to hit me.

Has anyone dealt with the same problem or is it just me? Is there a valid strategy against the quarterstaff (I know I probably have the name of the weapon wrong but it is basically long stick)?

Thanks for your answers in advance :wink:
  3. Finnbhennach

Mount and Blade 2 - Suggestions

Focus on multiplayer even more, like co-operative game mode, it will be the ultimate blast.

Other than that, keep the realism intact, don't turn Mount and Blade into some sort of arcade hack & slash. That's all I can ask for.
  4. Finnbhennach

Suvarnabhumi Mahayuth

Emeğine sağlık da, öncelikle modu esas yapan kişiden izin istersen daha sağlıklı bir iş olur. Sonuçta başkasının işini değiştiriyorsun. Söyleyeyim dedim, sonradan başına iş açılmasın.
  5. Finnbhennach

Spde piyade olarak oynamak

Ben ilk Rodoklarla devam etmeye karar verdiğimde piyade olarak oynadım. Açıkçası atlı olarak oynamaktan daha keyifli geldi. Özellikle maksimum zorluk seviyesindeyken piyade olarak oynamak daha çok çeşitlilik sunuyor. Ön saflarda yerini alıp ilk saldırıyı savuşturmaya yardımcı olabiliyorsun, orduyu doğru manevra ettirerek düşmanı ikiye bölebiliyorsun, kendini daha fazla savaşa dahil hissediyorsun.

Ama bunun yanında görüşün daraldığı ve hareket hızın düştüğü için durum farkındalığın azalıyor, liderden ziyade bir başka asker konumuna daha yakın hale geliyorsun. O yüzden eğer savaşa dahil olmak istersem piyade olarak oynuyorum, yk eğer liderlik etmek istersem atın üzerinde durup savaş alanını dikkatlice izleyip komutlar yağdırarak sadece komutan vazifesini yerine getirmeye çalışıyorum. At üzerindeyken genellikle tek bir kılıç sallamışlığım olmuyor.
  6. Finnbhennach

1,155

Şöyle buyurun

Herkese merhaba,

Kergitlerin oyundaki durumu ve diğer önemli konularda yapılan tartışmalar doğrultusunda, Warband için beta yama çıkardık. Steam kullanıcısı iseniz, oyun kütüphanenize girip, Mount & Blade: Warband'i seçip, özellikler>BETAS kısmına girerek 'Beta - Public beta for v1.155' i seçmeniz yeterli olacaktır.

Şifre 'beta'dır ve kolaylıkla resmi Battle ve Team Deathmatch beta sunucularımıza girerek isterseniz oyunu test edebilirsiniz. Yamayı indirip denemekten çekinmeyin. Yüksek sayıda oyunculardan sonuç almak için 'test günleri' de düzenleyeceğiz. Doğrudan, bir takım her zaman Kergit olacak (Sanırım... sonunda Kergit oynayan bayağı kişi göreceğiz).

Steam olmayan versiyonlar için - Ana Warband klasörüne yapıştırarak dosyaları değiştirin. NOT: Testten sonra eski haline döndürmek için, öncelikle oyununuzun yedeğini alınız. Bu yama, eski yamalar ile uyumlu değildir.
    ftp://anonymous:[email protected]/mb_warband_1155_beta_nonsteam.zip

Bu konu içerisinde geribildirim/ekran görüntüsü/sonuç/fikir paylaşmayı unutmayın. Her yorum okunacaktır, ve bizim için faydalı olacaktır.

Şu anda oynayabileceğiniz serverlar şunlar:

EU_Beta_Battle_Official
    EU_Beta_TDM_Official
    US_Beta_Battle_Official
    US_Beta_TDM_Official

Özel maç ya da deneme günü için sunucu ayırtmak isterseniz bana bildiriniz. Sunuculara admin modu kurulmayacaktır.

Daimi desteğiniz ve işbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Değişiklikler:

-Kasabalar arasında çeşitli refah durumları sağlayacak yeni oyun içi ekonomi değişiklikleri (önceden çoğu kasaba ya zengin, ya da çok zengin oluyordu).
    -'auto_select_weapon_mode' komutunda ortaya sıkça çıkan sorun düzeltildi.
    -Havadayken iptal edilen saldırılarda oluşan görüntü hatası giderildi.
    -Pikelarda oluşan animasyon hatası giderildi.
    -Gölgelerle ilgili sorun giderildi.
    -Modlayıcılar için yeni operasyon seçenekleri eklendi(ne anlama geldiğinden emin değilim) ve hali hazırda olan operasyonlar düzeltildi/değiştirildi.
    -Belirli binalarda ve nesnelerde yavaş hareket etmeye sebep olan hata giderildi.
    -Zıplarken saldırı iptal etme konusunda değişiklikler yapıldı.
    -module.ini dosyasına daha fazla seçenek getirildi.
    -Fırlatma baltaları ve fırlatma bıçaklarının kalkan üzerinde yanlış yönde görünmelerine sebep olan bir hata giderildi.
    -Maksimum farklı parti üyesi ve esir sayısı sınırı 32den 256ya çıkarıldı.
    -Animasyonların bazen yüklenememesine sebebiyet veren bir hatayı düzeltmek için netkodu değiştirildi.
    -Kergit multiplayer birlikleri dengelendi ve 'Kergit Piyadesi' sınıfı eklendi.
    -Multiplayerda belirli malzemelerin factionlara göre fiyatı yeniden ayarlandı (belirli malzemelerin fiyatı artık factiona göre farklılık gösterecek.)
    -Multiplayerda fiyat/kalite gelişimini dengelemek için çeşitli malzemeler dengelendi.
    -Farklı ufak sorunlar giderildi.
  7. Finnbhennach

Multiplayerda Kergitler

Dengesiz bir güce sahip olmaları değil de, ranged ağırlıklı oynanmalarının yarattığı kafa karışıklığı Kergit'leri sevilmez hale getiriyor bence. Daha hızlılar evet, kovalayamıyorsunuz, kaçamıyorsunuz, ancak hepsinin kendine göre dezavantajı var. Bir atlı dar alana girmekten her zaman korkar, yaya okçular kendilerine yaklaşan okçuları sevmez vs. vs. Buna göre bir taktik uygulandığında Kergitlerin de diğer factionlardan bir farkı kalmıyor bence.

Esas sorun tek tabanca gitmeye çalışanlar yüzünden oluyor. Birkaç atlıya tek başına yakalandığında kolay av olunca insanlar bahane aramaya çalışıyorlar, en kolayı da "Kergitler çok güçlü" demek oluyor bu durumda :smile: Bence güç dengesinde bir problem yok.
  8. Finnbhennach

Yemek Bugu

Bu bug bende config dosyasını değiştirince olmuştu. Bir ayar vardı ordunun tükettiği yiyecek için ayrı bir kare açan, onu yaptığımda ordu yemek yememeye, moral düşmeye başlamıştı. Eski haline getirsem de düzelmedi. Benim bulabildiğim tek çözüm yeni bir save açmak oldu.
  9. Finnbhennach

DOTA 2 - 7.07c

Arkadaşlar, endişenizi anlıyorum ama yine de söylemem gerek. Eğer Dota 2 davetiyesine ihtiyacı olan varsa Steam üzerinden ekleyebilirler. Finnbhennach diye aratıldığında çıkacaktır. Elimde dört adet davetiye bulunmakta.
  10. Finnbhennach

Kamera Ayarı Lütfen bakın çok ihtiyacım var

İzlediğin videolar genelde Machinima tarzı videolar oluyor. Bir kişi sadece kamera göreviyle kullanılıyor. Spectator modunda olduğunu ve etrafı izlediğini düşün. Videoda gördüğün kişi kendi gezinmiyor yani :wink:

Yani şöyle düşün, kameranın uzaktan sana doğru yaklaşmasını istiyorsun. Bunu yapman için ikimiz giriyoruz boş ya da dolu bir servera. Ben spectator oluyorum. İstediğin yerden sana doğru yaklaşırken kayıt alıyorum. Bunu kodlarla falan yapamazsın yani :wink:
  11. Finnbhennach

PW mod sorun!

PW serverları saatlerce oynanabilecek serverlar. Pw modu normal native multiplayerından çok daha farklı.

Eğer kurallara uymuyorsan, ya da role-play ruhuna aykırı hareketlerde bulunuyorsan belki admin tarafından kickleniyor olabilirsin. Hoş o zaman atıldınız yazar sanırım--başıma gelmediği için bilemiyorum--ama başka bir fikir gelmediği için söyleyeyim dedim.
  12. Finnbhennach

kaçma oranı

Oyun dahilinde izin verilen yöntemler dışında, 3. parti programlar kullanılarak oyun mekaniği üzerinde yapılan her değişiklik hiledir. Bunun üzerine tartışacak değilim.
  13. Finnbhennach

Savaş Stratejisi Yeni Oyun İçin

Bir de nedenini söylesen çok hoş olurdu.

Benim aklımda da uzun zamandır olan bir konu bu, askerleri savaş öncesi çıkan bir pencerede dizsek, daha tertipli ve keyifli bir savaş olur diye.

Ancak.

Mount and Blade'deki gerçekçilik anlayışı bunun olmasına izin vermiyor ve vermemeli de. Savaş anını yaşamak, etrafında onca şey dönerken hızlı tepki vermek, askerleri düzene sokmak ve düzeni korumak bence M&B'in esas keyifli ve şahsına münasır olan yanı. Anı gerçekten yaşatabilmesi bambaşka bir gerçekçilik katıyor ve ben öyle olması taraftarıyım.
  14. Finnbhennach

Multiplayer mod

Benim İngilizce yönünden sıkıntım yok. Uzun süre oynadım Pw avrupa serverlarında. Aktifse yine oynamayı planlıyorum hatta. cRPG istediğim tadı vermedi. Herkes mmorpg moduna bağlamış.
  15. Finnbhennach

Multiplayer mod

amanake said:
    Aslında tek bi büyük server olsa bütün derebeyleri kiralık askerler  online oyuncular olsa güzel olurdu. Hatta abartırsak bi oyunca acemi olarak başlasa -veya kendi tercihine göre haydut- yavaş yavaş yükselse ne kadar güzel olur

O dediğin var. Persistent World, ya da RolePlay serverları. Ancak bunun için roleplay bilgin olması gerek, oyundaki karakteri gerçek bir karaktermiş gibi oynatacaksın yani. Gerçek hayata uygun şekilde oynayacaksın.

Persistent World modunda oduncu, madenci, asker, çapulcu vs. olup zamanla ilerleyebiliyorsun. Keyifli bir moddur. Roleplay hakkında birkaç rehber okuduktan sonra zorlanmazsın sanıyorum. Türkiye serverları da var çünkü.
Back
Top Bottom