Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

iyi bayramlar.

giphy.gif

Harika iş. Bu hem teknik hem de sanatsal olarak muhteşem görünüyor. İlgilileri tebrik ederim.

Bir şey sormak istiyorum. Steam sayfasına şimdi göz attım da oyun içi görüntülerde askerler sancak taşıyor. Videolarda ise -özellikle 4. video- eski sürüm kullanıldığı için eksik özellikler ve kaplamalar mevcut. Hepimizin bildiği şu video hala sayfada duruyor mesela:

Bu tam olarak ne kadar etik? Oyunu hiç takip etmeyen birisi sadece bu görüntülere bakarak almış olsa ve en basitinden grafikleri değişik, sancakları da eksik görse haksızlık olmaz mı?

Bir şey sormak istiyorum. Steam sayfasına şimdi göz attım da oyun içi görüntülerde askerler sancak taşıyor. Videolarda ise -özellikle 4. video- eski sürüm kullanıldığı için eksik özellikler ve kaplamalar mevcut. Hepimizin bildiği şu video hala sayfada duruyor mesela:

Bu tam olarak ne kadar etik? Oyunu hiç takip etmeyen birisi sadece bu görüntülere bakarak almış olsa ve en basitinden grafikleri değişik, sancakları da eksik görse haksızlık olmaz mı?

100 kişi çalışıyormuş bana çok garip geliyor bu zaten.Yani çalışan=iş çıkarmaktır fakat sadece anlamıyorum bunu.Kimse kimseye bedavadan maaş vermez o yüzden çalışanlardada suç görmüyorum kendimce.Garip bir ekip işi var karşımızda çünkü iş bakış açısıyla bir mantık göremiyorum sanki maaşlarını alamayan bir iş yeri gibi geliyor bazen.Oyun motoru altyapı görsellik birşey bilmiyorum nasıl bir süreç nasıl bir çaba bilmiyorum o yüzden pek birşey diyemeceğim sadece anlamıyorum :smile:
Bu arada yabancı forumda bir muhabbet dönüyor anlamadım gitti.Çıktı çıkalı oynuyorum fakat bir kere yağmurlu bir map gelmedi.Modu bile yapılmış zamanında https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/2217?tab=description
Hiç denk gelen varmı cidden yağmurlu havaya?

Hiç denk gelen varmı cidden yağmurlu havaya?
Sefer haritasında bölge bölge yağmurlu alanlar sisli bölgeler falan olsa ne güzel olurdu beyim :grin: Foruma ilk katıldığımda yaptığım bir önermeydi bu vay be eheh. Haritanın daha dinamik gözükmesi sağlanırdı en azından

Sefer haritasında bölge bölge yağmurlu alanlar sisli bölgeler falan olsa ne güzel olurdu beyim :grin: Foruma ilk katıldığımda yaptığım bir önermeydi bu vay be eheh. Haritanın daha dinamik gözükmesi sağlanırdı en azından
Böyle bir oyunun hakettiği ve 10 yıldır bekleyen oyuncuların zaten hakkı beyim kesinlikle :grin: Sevinelim artık mutlu olalım yeter be hayat! :grin:

Savaş kısımlarına (özellikle askerlerin yürüyüşleri) kadar modun Bannerlord'a ait olduğunu hissetmedim. Esasında Bannerlord "oyun içinden oyun" çıkarabileceğiniz bir potansiyele sahip. Aynı potansiyel fantastik dünyalar yaratmak açısından Skyrim'de de vardı. Gerçekçilik ve gerçek dünya tarihi bakımından bu potansiyel Bannerlord'da var gibi görünüyor. İlgi duyduğum, hakkında okumalar yaptığım bir dönemde geçtiğini görünce bu modun videosunu izlemiş bulundum, o an bu potansiyel heyecanlandırdı beni.

Last edited:
Savaş kısımlarına (özellikle askerlerin yürüyüşleri) kadar modun Bannerlord'a ait olduğunu hissetmedim. Esasında Bannerlord "oyun içinden oyun" çıkarabileceğiniz bir potansiyele sahip. Aynı potansiyel fantastik dünyalar yaratmak açısından Skyrim'de de vardı. Gerçekçilik ve gerçek dünya tarihi bakımından bu potansiyel Bannerlord'da var gibi görünüyor. İlgi duyduğum, hakkında okumalar yaptığım bir dönemde geçtiğini görünce bu modun videosunu izlemiş bulundum, o an bu potansiyel heyecanlandırdı beni.
Bu potansiyel bizi üzüyor be reis.Tek isteğimiz belli çaplı ana olayları oyunun kendisi sunması.Kişilere göre görev,dialog,etkileşimler cidden istiyoruz :sad: Mesela klan komutları modu var keşke oyun sunsa onu ki daha bir hoş tablolar ve emirlerle çeviri beklemeden sorunsuz oynayabilsek.
Horn modu arıyoruz yok artık mesela ama oyunun kendisi yapsa kültüre göre olurdu.Saldır diyoruz kurtlar vadisi pusu gibi gidiyorlar çoşkun bir ses patlaması lazım saldır dediğimizde bunlar bari modlara kalmamalı..

Bu potansiyel bizi üzüyor be reis.Tek isteğimiz belli çaplı ana olayları oyunun kendisi sunması.Kişilere göre görev,dialog,etkileşimler cidden istiyoruz :sad: Mesela klan komutları modu var keşke oyun sunsa onu ki daha bir hoş tablolar ve emirlerle çeviri beklemeden sorunsuz oynayabilsek.
Horn modu arıyoruz yok artık mesela ama oyunun kendisi yapsa kültüre göre olurdu.Saldır diyoruz kurtlar vadisi pusu gibi gidiyorlar çoşkun bir ses patlaması lazım saldır dediğimizde bunlar bari modlara kalmamalı..
2-3 ayda bir 1.8 gibi etkili güncellemeler gelecekse ben okeyim. Hem güncelleme büyük olunca oyuncu sayısı artıyor ve modlar daha çabuk güncelleniyor hem de eksik içerikler ekleniyor. TW'ün isteklerimizi bir yere kadar yapacağını ve gerisini modcuların halledeceğini biliyoruz zaten. Umarım bir sonraki güncelleme için 2 ay bekleyip yine 1.8.x adı altına fixed çorbası yapmazlar. Yeni güncelleme de 1.8 gibi etki yaratırsa geç de olsa istediğimiz yere gelmişiz demektir.
Edit: Şu sancakları ekleyin artık ya 2 yıl oldu.

2-3 ayda bir 1.8 gibi etkili güncellemeler gelecekse ben okeyim. Hem güncelleme büyük olunca oyuncu sayısı artıyor ve modlar daha çabuk güncelleniyor hem de eksik içerikler ekleniyor. TW'ün isteklerimizi bir yere kadar yapacağını ve gerisini modcuların halledeceğini biliyoruz zaten. Umarım bir sonraki güncelleme için 2 ay bekleyip yine 1.8.x adı altına fixed çorbası yapmazlar. Yeni güncelleme de 1.8 gibi etki yaratırsa geç de olsa istediğimiz yere gelmişiz demektir.
Edit: Şu sancakları ekleyin artık ya 2 yıl oldu.
Koca bir amin dostum.4-5 şöyle olaylar ekleyecek güncelleme şart ki biraz gözümüz doysun.Modcular cidden çok iyi bloc ile keşfedilip devamı getirilen freelancer modu olan serve is soldier modunda askerlik deneyimi yaptım.Cidden ilk çıktığı zaman bile harikadı şuan efsane.Modculara cidden helal olsun her patch'te altyapı komple değişmesine rağmen neler sundular topluluğa ama bıkmışlar çoğu belli.Pek hareket olmuyor maalesef kaç aydır.Yani tam sürüm adam akıllı modcularıda heveslendirecek şekilde olursa muhteşem bir dünya sunacakları belli.Paylaştığın videodaki mod harika sadece şehirleri ve haritaları kullanacak modlarda olacağına eminim.Dua edelimde Bloc tam sürümde ortaya baltasını saplar yine modcuların ben geldim diye :grin: Errayn'ın dediğine görede daha çok animasyon gelecek gibi duruyor dosya çeşitliliği çok bu güzel bir haber.TW'den dileğim kişilere dialogları etkileşimleri güzel bir şekilde sunsun daha bir hareket hiç olmadı çıktığından beri ilerleme 0 bu konuda.Boş bırakacakları mantığıma sığmıyor.Tam sürüm cidden lazım yoksa modcular tarafından unutulacak oyun neredeyse saldı çoğu bıktılar.Captivity events,fourberie,serve is soldier gibi modculara cidden şaşırıyorum harbi peygamber sabrı varmış o kadar karışık bir modları hala güncelliyor hala birşeyler ekliyorlar.

1.8.0 Güncellemesi yapılmıştır.Çoğu etken modlar 1.8.0 için güncellendi iyi eğlenceler.

1.8.0 Güncellemesi yapılmıştır.Çoğu etken modlar 1.8.0 için güncellendi iyi eğlenceler.
Eline sağlık beyim

Abi bu mod gerçek mi? Inanılmaz olmuş.

Eline sağlık beyim
Teşekkürler beyim.Adamlar yapmış ya diyecek başka birşey yok helal olsun ama ben oynamam çünkü abartılı bir dünya kurulmuş o görseller bana göre değil o yüzden üzdü :grin: (Ağır sorunluyum sanırım)
2.5 yıl sonra birşey mod olarak görmek üzücü benim için.Çünkü bu kadarmı zor abi dedirtiyor isteklerimiz hayallerimiz..
Ana hikaye gibi hikaye!

Last edited:

Oyunun steam sayfasındaki 2015-17 yıllarından kalma ekran görüntülerini/oynanış videolarını kaldırın bence Taleworlds; oyunda o ışıklandırma, atlar, optimizasyon, renk vs. yok çünkü. Mevcut halinden ekran görüntüsü, oynanış görüntüsü koyun oraya.

Back
Top Bottom