Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Forumda sıkça dile getirilen ve aslında başından beri olmasan gereken şeyler var ama güzel ya, sadece kartopu etkisi üzerinde bir güncelleme gelse dahi uygundu bana, bu da iyi oldu. Yeni kayıt açtırır mı, hayır ama ürünün son hâli için çok güzel bir yenilik.

Şu an biriyle konuşmak pencere aracılığıyla iki saniye falan sürüyor, yapımcıların tasarımda ne düşündüğünü bilmemiz pek mümkün değil ama şu an isteseler oyunu arayüz ağırlıklı bir hâlden Warband benzeri bir hâle kolaylıkla çevirebilirler. Ağır ağır tahta doğru yürüyüp ulağı ufak bir selamlayıp ona emir veremedikten sonra ha arayüzden halletmişsin, ha bir kutucuğa tıklayıp konuşma açmışsın o ayrı konu ama yapılamayacak bir şey değil kesinlikle
Katılıyorum. Arayüz aynen kalmalı. Benimde önceki sayfada bahsettiğim şey ilk bildirim. Bize gerçekçi orta çağ hissiyatıyla bildirimi yapılsın daha sonra arayüz ekrana düşsün. Gerçi oyunda o kadar çok eksik var ki... Yeni videoyu izlerken bile çok az şey yapıldı diye iç geçiriyorum. Neyse tam sürüm çıksın da ne varsa modlarda var.

İngilizce Forumda şuan bazı yöneticiler konuşuyor güncelleme ile ilgili, bunları bize özetliyecek arkadaşları bekliyoruz.Birde gelen video 1.5.6 ı için mi gelecek yoksa 1.5.7 yide içeriyor mu?

Ya bu gelecek özellikleri yakın zamanda beklemiyordum valla ama çok güzel olmuş, ivmelenerek devam ederler umarım.

İngilizce Forumda şuan bazı yöneticiler konuşuyor güncelleme ile ilgili, bunları bize özetliyecek arkadaşları bekliyoruz.Birde gelen video 1.5.6 ı için mi gelecek yoksa 1.5.7 yide içeriyor mu?
Eğer link atarsan bakabilirim developerların yazdıklarına. 1.5.6 1.5.7 karışık galiba, hotfixlerle gelecek şeylerde olabilir aralarında.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keşke fotoğraf modunu gösterselermiş ne kadar detaylı falan görmüş olurduk

Eğer link atarsan bakabilirim developerların yazdıklarına. 1.5.6 1.5.7 karışık galiba, hotfixlerle gelecek şeylerde olabilir aralarında.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Keşke fotoğraf modunu gösterselermiş ne kadar detaylı falan görmüş olurduk
Çeviri yaptım gerek kalmadı kardeşim. Merak ettiğim bu özelliklerin hepsi 1.5.6 ile mi gelecek?

Callum sıradaki videoda güzel mp gelişmeleri olacağını söylemiş. @dijiTurk

ayrıca ölüm ve doğum seçeneğinin kapalı olduğu durumda yoldaşların dinamik değişkenliği nasıl ayarlanacak acaba? O seçenek için warband yoldaşlarının ataları falan bize eşlik etse hoş olurdu : ))

ayrıca ölüm ve doğum seçeneğinin kapalı olduğu durumda yoldaşların dinamik değişkenliği nasıl ayarlanacak acaba? O seçenek için warband yoldaşlarının ataları falan bize eşlik etse hoş olurdu : ))
Sıradaki video derken 7'imi hocam?

DevUp6, sp içerikli videoyu izledim baya güzel eklemeler var mesela kral odasında kale kuşatmasının son karşılaşmasını yapmak veya hapishaneden birini kaçırmak gibi. Mp yi de 4 gözle bekliyorum. Muhtemelen iki yeni resmi mod yolda. Hype.

Şunu da ekleyip çıkayım...

24 saat geçmemesine rağmen bu bannerlord videonun izlenme & beğeni sayılarıyla, 1 hafta önce yayımlanan bir başka oyunun büyük güncellemesiyle ilgili olan ingilizce global videosunun izlenme & beğeni sayıları:

Popüler, beklenen güncellemenin videosu, artistik karakteriyle sık paylaşılmış olması olası,
7 günlük.

~82k izlenme
3.1k beğeni
105 dislike

~7 saatlik?

~11k izlenme
1.1k beğeni
11 dislike

Eşit bir ortamda kıyas olmasa da rakamları çarpıştırmak güzeldi.

Muhtemelen hepimiz Bannerlord'u beklerken rüyamızda oynadığımızı görmüşüzdür, aynı durum bana tekrar yaşandı. Güncelleme güzel elbette ama rüyama neden girdi anlamadım. Her neyse, size rüyamdaki isyan sistemini anlatacağım bence asıl oyunda da böyle olmalı ben rüyamı bayağı beğendim :p

Hanlardaki yoldaşlara yeteneklerine göre rassal arkaplan hikayesi ataması yapılıyor, rüyamda aynı durum isyan sistemi için de vardı. Mexxico'nun söylediği üzere oyun yılıyla bir iki kere çıkacakmış isyanlar, bağımsızlık ilan etmesiyse ayrı bir durummuş. Demek istediğim bağımsızlık ilan edebilen isyancılar için (Her kültürde 2 farklı arkaplan hikayesi olmak üzere) arkaplan hikayesi olsa nasıl olurdu? Kuzait için isyancılar yağmacı diyebilir mesela, bu kültürden kültüre farklılık gösterir. Dahası, nötr arkaplan hikayeleri olabilir. İsyan eğer erzakın az olduğu bir şehirde çıktıysa ve kültürel arkaplan hikayeleri oyuncu gösterilmişse farklılık olması ve dinamik dünya ile bağdaşması adına yoksullukla ilgili arkaplan hikayesine sahip olan isyancılar isyan çıkarabilir. Bu durum çok güçsüz krallıklarda krallarını yetkili ve etkili görmedikleri için veya Sturgia köylüleri yağma olmayınca para kazanamamaları durumunda yoksul kalmaları gibi nötr ve kültürel isyan türleri olmak üzere farklı yerlere geliştirilebilir. Siz ne dersiniz, rüyamda gördüğüme göre bence bayağı iyi olur :grin:

Şunu da ekleyip çıkayım...

24 saat geçmemesine rağmen bu bannerlord videonun izlenme & beğeni sayılarıyla, 1 hafta önce yayımlanan bir başka oyunun büyük güncellemesiyle ilgili olan ingilizce global videosunun izlenme & beğeni sayıları:

Popüler, beklenen güncellemenin videosu, artistik karakteriyle sık paylaşılmış olması olası,
7 günlük.

~82k izlenme
3.1k beğeni
105 dislike

~7 saatlik?

~11k izlenme
1.1k beğeni
11 dislike

Eşit bir ortamda kıyas olmasa da rakamları çarpıştırmak güzeldi.

Sayılar çok iyi, Cyberpunk ve Death Stranding diyoruz biri zaten hype sonsuz diğeride Kojimanın oyunu Bannerlordun bu metriclere sahip olması normalde diğeri az geldi bana

Zindandan esirleri kaçırmanın paralı olması dışında güzel bir güncelleme gibi görünüyor. Para olayını kaldırıp Warband'deki sistem geri gelirse daha iyi olur. (pek sanmıyorum ya yapacaklarını, yine de söyleyelim)
Bence oradaki para muhafızlara verilen rüşvet olabilir. Eğer böyleyse, serserilik geliştikçe miktarın düşmesi çok iyi olur.

Muhtemelen hepimiz Bannerlord'u beklerken rüyamızda oynadığımızı görmüşüzdür, aynı durum bana tekrar yaşandı. Güncelleme güzel elbette ama rüyama neden girdi anlamadım. Her neyse, size rüyamdaki isyan sistemini anlatacağım bence asıl oyunda da böyle olmalı ben rüyamı bayağı beğendim :p

Hanlardaki yoldaşlara yeteneklerine göre rassal arkaplan hikayesi ataması yapılıyor, rüyamda aynı durum isyan sistemi için de vardı. Mexxico'nun söylediği üzere oyun yılıyla bir iki kere çıkacakmış isyanlar, bağımsızlık ilan etmesiyse ayrı bir durummuş. Demek istediğim bağımsızlık ilan edebilen isyancılar için (Her kültürde 2 farklı arkaplan hikayesi olmak üzere) arkaplan hikayesi olsa nasıl olurdu? Kuzait için isyancılar yağmacı diyebilir mesela, bu kültürden kültüre farklılık gösterir. Dahası, nötr arkaplan hikayeleri olabilir. İsyan eğer erzakın az olduğu bir şehirde çıktıysa ve kültürel arkaplan hikayeleri oyuncu gösterilmişse farklılık olması ve dinamik dünya ile bağdaşması adına yoksullukla ilgili arkaplan hikayesine sahip olan isyancılar isyan çıkarabilir. Bu durum çok güçsüz krallıklarda krallarını yetkili ve etkili görmedikleri için veya Sturgia köylüleri yağma olmayınca para kazanamamaları durumunda yoksul kalmaları gibi nötr ve kültürel isyan türleri olmak üzere farklı yerlere geliştirilebilir. Siz ne dersiniz, rüyamda gördüğüme göre bence bayağı iyi olur :grin:
Gerçek tarihsel olaylarda da zaten kısmen böyledir. Elbette tarihi baz alma zorunluluğu yok, çünkü öyle bir oyun değil ama dediğin gibi yerleşkeye göre farklılık gösterse isyancıların hikayesi daha güzel olabilir ki, bunun çok zor olacağını da düşünmüyorum.

Kardeş senin şu texturelerdan çektiğini hz.isa yahudilerden çekmedi :smile:
Aahahahah

Back
Top Bottom