Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Bannerlordun girebileceği bir kategori yoktu bence, aday olabileceği tek yer müzik ve yılın oyunlarıydı ama müzikleri sadece orta çağ kafası sevenlere uygun yılın oyunu olabilecek kadar iyi değil şu an zaten. Şöyle en iyi sandbox oyun falan koysalarmış oraya girerdi

Bunu MSFS alacak bence
Kötü olduğun en iyi adlı kategoriyi de gördüm ya ölsem de gam yemem, bu steam'i artık ciddiye alamıyorum.

Kötü olduğun en iyi adlı kategoriyi de gördüm ya ölsem de gam yemem, bu steam'i artık ciddiye alamıyorum.
O zaten çok uzun bir süredir var, bence güzel bir kategori. Ben seviyorum şahsen, güzel olamadığım ama iyi olan oyunlar mesela CK3e direkt verdim ben oyunda leş gibiyim ama oyun süper. Gerçi onu büyük ihtimal apex alacak çok popüler olduğundan

O zaten çok uzun bir süredir var, bence güzel bir kategori. Ben seviyorum şahsen, güzel olamadığım ama iyi olan oyunlar mesela CK3e direkt verdim ben oyunda leş gibiyim ama oyun süper. Gerçi onu büyük ihtimal apex alacak çok popüler olduğundan
Aslında kötü oldugum iyi oyun aşırı gerçekçi veya zorlayıcı oyunlar, örneğin Squad. İyi bir oyun kendisi. Seçeneklerde malesef yoktu. Apex i "kötü olduğum" iyi bir oyun olarak seçtim. Çok kötü olabiliyorum Apexte ?

Bir de @sniparsexe ben detaylarda çözemedim pek ama geçmiş yamalardaki internal.test.a sonrasında ortalama kaç günde yama geliyor, bunu tahmin etme şansın var mı steamdb üzerinden?

Sit Back and Relax kategorisinde Bannerlord olmaması şaşırtıcı. Zira aylardır bir güncelleme alamadı oyun. Aylardır arkamıza yaslandık bekliyoruz sakince :smile:

Sit Back and Relax kategorisinde Bannerlord olmaması şaşırtıcı. Zira aylardır bir güncelleme alamadı oyun. Aylardır arkamıza yaslandık bekliyoruz sakince :smile:
işte aradığım yorum

gerçek anlamda kusursuz bir yorum :grin:
Bir de @sniparsexe ben detaylarda çözemedim pek ama geçmiş yamalardaki internal.test.a sonrasında ortalama kaç günde yama geliyor, bunu tahmin etme şansın var mı steamdb üzerinden?
Bilgim yok ama biraz araştırma yapıcam bişeyler bulursam taglerim seni

Ayaklanma anlık bir şey, bir anda olup bitiyor. Olduktan sonra önleyemezsin. Olmasın diye loyality değerini x'ten yüksek tutmalısın (x 25 veya 50'ydi). Ayaklanma sonrası o şehir yeni bağımsız bir rebel klana ait oluyor.
Mexxico Allah peygamber aşkına söyleyeceklerimi oyun karar alma organına ilet. Bize ulak ile iletilen haberler (Warband da kral Harlaus 900 dinar gönderdi şehri kendisine aldı falan gibi veya gerçekleşmekte olan isyan haberi ) bize ulakla iletilmiş hissiyatını verecek bir bildirimle gelsin. Yeni arayüz güzel fakat orta çağda olma hissiyatını vermemekte. Bana kalırsa da şuan oyunun en büyük problemlerinden birisi Calradia' da olma hissiyatını vermemesi. İyi çalışmalar.

Mexxico Allah peygamber aşkına söyleyeceklerimi oyun karar alma organına ilet. Bize ulak ile iletilen haberler (Warband da kral Harlaus 900 dinar gönderdi şehri kendisine aldı falan gibi veya gerçekleşmekte olan isyan haberi ) bize ulakla iletilmiş hissiyatını verecek bir bildirimle gelsin. Yeni arayüz güzel fakat orta çağda olma hissiyatını vermemekte. Bana kalırsa da şuan oyunun en büyük problemlerinden birisi Calradia' da olma hissiyatını vermemesi. İyi çalışmalar.
Sanırım sizin sorununuz oyunda bir çok şeyin arayüz ile halledilmesi, sürekli menüler içinde dolaşarak oyunu oynamak sizi boğmuş, çok da haklısınız efendim.
Warband'de acı çekerek hanları gezmeyi özledim, aradığım yoldaşı bulmak için. En basitinden köle satmak için direk oraya tuş koymak yerine eskisi gibi hanın içine girip satılabilir. Oyunun içinde olmuyoruz arayüzler içinde yüzerken.

Ben de aynı fikirdeyim. Arayüzü kullanmayın o zaman diyecekler ama o iş tam öyle olmuyor. Arayüz varken yokmuş gibi yapınca da oyunun tadı kaçıyor :smile:

Ben de aynı fikirdeyim. Arayüzü kullanmayın o zaman diyecekler ama o iş tam öyle olmuyor. Arayüz varken yokmuş gibi yapınca da oyunun tadı kaçıyor :smile:
Evet. Arayüzden olmasını savunanların diğer görüşü de, bir zamandan sonra sürekli aynı şeyi yapmak (hanlarda dolaşmak mesela) oyuncuyu sıkıyor. Haklılık payı var tabi de işte...

En mantıklı karar sefer ayarlarını başta seçerken öyle bir seçenek eklemek ve bu da bir nevi ''Hardcore'' mod gibi bir şey olabilir, neden hardcore diye sorarsanız bilmiyorum ama sefer ayarlarına bunun eklenmesinin hâla arkasındayım :grin:

Ayaklanmaların 60-70%'i başarısız oluyor. Eski ayaklandıkları krallık şehri kuşatıp geri ele geçiriyor ve ayaklanma sonrası ortaya çıkan klanı öldürüyorlar. Ayaklanmaların başarısız olmasının sebebi yeni oluşan klan koca bir krallığa karşı oldukça zayıf oluyor. Az bir kısım ayaklanmalar ise başarılı oluyor ve belli bir süre şehri ellerinde tuttuktan sonra ayaklandıkları krallığın düşmanı olan bir krallığa katılıyorlar. Ayaklanma sonrasında ilk 30 gün başka krallığa geçmiyor yeni oluşan klanlar. Bu 30 günü atlatıp başka bir krallığa katılabilenlerin oranı şu anda 30% civarında. Bu klanlar oyunda kalıcı oluyorlar diğerleri ise yok oluyorlar. Ayaklanmalar oyunda devamlı olan bir şey değil senede ortalama 1-2 ayaklanma oluyor.

İngilizce'ye daha hakim olan birisi bunu ana forumda da anlatabilir.
Ayaklanan Klan kendi krallığını kurabiliyor mu?

Konsol portuyla arayüz ağırlıklı bir yapıya sahip olmasındaki bağ ne?
Oyun eski nesil konsollara çıkarsa, ki çok büyük ihtimalle çıkacak, yükleme süreleri çok uzun olduğu için ve Bannerlordda çok fazla yükleme süresi oldğuu için minimum yüklemeyle geçiştirmeye çalışılmış. Eski nesile çıkmasa bile yani yükleme süreleri sorun olmasa bile kol ile PCdeki o rahatlık yakalanmadığından arayüzle yine çatır çutur yapman işleri kolaylaştırıyor

Back
Top Bottom