Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Steame attıkları yazıda geleceğe dair olarak geçiyor direkt, sonraki güncelleme olup olmadğı yazmıyor ama umarım öyledir
Geçen hafta es geçildi. Umarım bu hafta es geçilmez. Şuan oyun hikaye rpg öğeleri olarak o kadar boş ki ister istemez her yeni güncelleme de insan heyecanlanıyor.

Geçen hafta es geçildi. Umarım bu hafta es geçilmez. Şuan oyun hikaye rpg öğeleri olarak o kadar boş ki ister istemez her yeni güncelleme de insan heyecanlanıyor.
Şu an için oyunun temel yazılımını düzenlendiğinden bahsediyor. Bana sorarsanız yakın zamanda dudak uçuklatacak şeyler beklememeniz.

Daha büyük güncellemeleri yakın bir tarihte beklemem ben, üzülüyorum sonra kendimi alıştırdım yaz tatili sonuna kadar büyük update gelir umarım :grin:

Şu an için oyunun temel yazılımını düzenlendiğinden bahsediyor. Bana sorarsanız yakın zamanda dudak uçuklatacak şeyler beklememeniz.
Özellikle şu her güncelleme sonrası modların bozulma işi halledilebilirse çok güzel olur. En azından modlarla biraz oyun kendine çekiyor.

Art arda ileti
Daha büyük güncellemeleri yakın bir tarihte beklemem ben, üzülüyorum sonra kendimi alıştırdım yaz tatili sonuna kadar büyük update gelir umarım :grin:

Politikalarına bakılırsa 1.5 güncellemesi dolu gelecek gibi. Ama bu güncelleme sıklığına bakılırsa 2-3 ay var sanırım. Sürekli savaş savaş sıkılıyor insan. Belli bir süreden sonra zaten oto savaş yapıyorum. Oyuna yenilik şart. O kadar şehir/köy dizaynı grafiklerinden bahsettiler ama aranızda kaç kişi şehirleri gezip detaylara dikkat ediyor ki?Bir kaç görev olmasa hiç şehirin içine bile girmek istemiyorum. O tür grafik işlerine odaklanacaklarına alt yapıya odaklanmaları daha iyi olurdu?

Bir sonraki güncelleme olmaz. Olacak olsa bu yazıyı atmazlardı heralde. Bu detaylı roadmap olmuş biraz. Bence oyuncu sayısının bu kadar çok azalması falan biraz iletişim kurmaya itmiş firmayı.

Hocam şu yazıyı ingilizceye çevirip İngilizce forumda paylaşabilir miyiz? Orada çoğu kişi gelen güncellemelerin az olduğunu eleştiriyor. Ben böyle bir şey tahmin ediyordum kod bilgisi olan birinden doğrulanınca bayağı sevindim :grin:
Elbette çevrilebilir ama insanlar bilgisi olmayan konuda çok şey konuşuyorlar bu sebepten laf anlatmaya çalışmak boşa kürek çekmek olur.

Konunun üstünden biraz geçti ama " Bu günlerde oyundaki kodun büyük bir bölümünün yeniden düzenlenmesine yoğunlaştık. " şu cümlede ki yeniden düzenleme kısmı yazılım dilinde "refactor" terimine eşdeğerdir. Bunun gerçek hayattaki karşılığı ise örneğin database'ye bir müşteri ekleme işlemi yaparken "Add()" komutunu kullandık. 1 veya 5 tane müşteri için bu komutu tek tek yazıp ekleme işini halledebiliriz. Fakat bu işlemi binlerce müşteriye uygulamak istersek büyük bir hamallık ve performans kaybı olur. Yazılımın altın kuralıda kendini tekrar etmemektir. Dolayısıyla farklı bir classda ekleme işlemi yapılacak komutu yazıp refactor ettikten sonra çok kısa bir kod ile o işlemi her yerde istediğimiz gibi kullanırız. Böylece hem performanstan tasarruf edilir, hem okunaklı olur hem de ileride büyük çaplı bir yenilik getirildiğinde hiç sıkıntısız eklenebilir. Eğer örümcek ağı gibi bir kod yazarsanız ileride ya en baştan yazmak zorunda kalırsınız ya da ayağınıza bağ olur hareket alanınız kısıtlanır. Sonuç olarak bu cümle giriş aşamasında yazılım bilen beni gelmesi beklenen yeni özelliklerden daha çok heyecanlandırdı.

7 dakika önce SteamDB tekrar güncellendi:

7 dakika önce SteamDB tekrar güncellendi:

Bu da mı gol değil be

geçen hafta yapılan duyurudan sonra yok bir hareket galiba. bu hafta sonu için var mı bir planlama? bilgisi olan var mı?

geçen hafta yapılan duyurudan sonra yok bir hareket galiba. bu hafta sonu için var mı bir planlama? bilgisi olan var mı?
Geçen hafta için güncelleme gelmicek dendi. Bu hafta için herhangi bir açıklama yok.

Back
Top Bottom