e1.1.0 Deneyimleri ve Görüşler

Users who are viewing this thread

Attığım oynanış görüntüsünde karakterin kendisi çocuk; karakter oluşturmada "r"ye basarak oluyormuş sanırım emin değilim. Benim bahsettiğim ileride karakterlerin çocukları büyüyünce (görüntüdeki yaşa gelince örneğin) kalkıp bunları partiye alıp, zırh-silah verip savaşa götürme tuhaflığıydı.
Şu anda köylerden "çocuk asker" toplamayı sağlayan modlar var, onları görünce acaba karakterin çocukları oyunun "vanilla" halinde bu sisteme (partiye katma) dahil mi olacak diye düşündüm ki redditte bazı oyuncular oyunun içinde olduğunu felan yazmış. Bence oldukça tuhaf, anlamsız bir sistem olur bu eğer varsa.

Oyuna girdikten sonra ilk combatta ilk vuruş yapıldıktan sonra bütün karakterler şu şekilde gözüküyor. Sadece ben mi denk geliyorum buna?

gQJ8eG.jpg

Oyunda hala çocuk karakter, npc tuhaflıkları var mı? En önemlisi bunları düzeltmeyi düşünmüyorlar mı? Bu nedir yahu:

Karakterin çocukları biraz büyüyünce bu şekilde orduya felan alınıp silah vb. kuşandırılmayacaktır umarım.

bu önceden vardı fixlediler 1.0.2 yada 1.0.3 de olmalı.

Anladığım kadarıyla bu problem birkaç arkadaşta daha var. Sığınak baskınından sonra ganimet ekranında oyundan atıyor. Ana görev bu yüzden yarım kaldı.
Onun haricinde beta bende dört dörtlük çalışıyor. Oyun her geçen gün daha iyiye gidiyor.

Arkadaşlar save dosyamı açamıyorum oyunu sildim bidaha yükledim düzelmedi oyunun babayı yedimi acaba napıcam ben
Yeni save açabilirsin kardeşim. Oyun erken erişimde, sürekli güncelleme alacak. Onun için try hard save denemenizi tavsiye etmem. Sonra bu şekilde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Milyon tane neden olabilir save dosyanın bozulması ile ilgili.

Yapay zeka sürekli büyük orduları takip ediyor kovalayınca da kaçıyorlar.
Kale kuşatmalarında lordlar bir şekilde içeriye girip falan savunmalı artık 40 saatlik oynamam var daha kale savunması yapan npc görmedim

Oyuna girdikten sonra ilk combatta ilk vuruş yapıldıktan sonra bütün karakterler şu şekilde gözüküyor. Sadece ben mi denk geliyorum buna?

gQJ8eG.jpg
kankam bende oyunu ilk kez alıp açtıgımda ilk dövüşümde bir vurdum ahanda böyle oldu :grin: dövüş bitti, fakat bundan sonra daha bu hatayı görmedim...

-ben girdim gördüğüm kadarıyla fps sorunu çözülmüş.
-grafikler normalde en kötüde giriyordum ama en kötü de bile güzel gözüküyor şuan.
-bir nedenden dolayı oyunu kapatınca oyun steamda devam ediyor.
-demircilik ve para için normalde ucuz silahları alır kırır satardım,ama şimdi silahların fiyatlarını arttırmışlar,alıp kıramıyorum zarar ederim gibi geldi.
-1 2 yeni kask ve zırha denk geldim.
-npc lerle görüşürken yüzleri ve kaskları daha gerçekçi olmuş.
-1 2 yeni göreve denk geldim.(şu kaçak askerleri öldürünce ödülü gidip adamdan istememizi kaldırsalar keşke 5 kere unuttum ödülü almayı)
-yoldaşların özellikleri düşürülmüş .7 8 özellikli yoldaşlar vardı hep (öncekinde) şuanda 3 4 özellik var yani : at sürme okçuluk tek kılıçlılık gibi azaltmışlar özelliklerini biraz garip olmuş bence.
-ticaret kolaylaşmış sağda aldığınız eşyaya fazla fiyat veriliyorsa fiyat yeşil ,az fiyat veriliyorsa kırmızı gözüküyor
-askerler daha hızlı level atlıyor
-zırh ve silahların fiyatı baya artmış
şimdilik aklıma gelenler bu

beta için söyleyeceğim tek söz var,

kesinlikle normal oyundan daha iyi
fps artışı gözle görülür derecede, haritada hareket ederken bile farkedersiniz.
ayrıca oynanış hızlanmış ve daha pratik böyle olması daha güzel hoşuma gidiyor...

kankam bende oyunu ilk kez alıp açtıgımda ilk dövüşümde bir vurdum ahanda böyle oldu :grin: dövüş bitti, fakat bundan sonra daha bu hatayı görmedim...
Bendede aynısı oldu 1.0.8 yamasını yaptım savemi girdim ilk savaşta aynı bu görüntü daha sonra olmadı böyle birşey

Genel olarak gözlemlerimi yazarsam; işlemciye binen yük konusunda pek bir şey diyemiyor olsam da ekran kartını daha verimli kullandığını söyleyebilirim oyunun. Önceden çok düşük ayarlarda arena da bile drop yaşadığım durumlar oluyordu. Şuan orta ayarlara çektim (cesetler yok) kale kuşatmasında fps drop olmadan akıcı oynayabiliyorum. FPS konusunda baya iyileştirmeler olmuş. Şuan 200.gündeyim haritayı herhangi bir krallığın ele geçirmesi durumu henüz olmadı. Yeni eşyalar gelmiş ve ticarette item satarken yeşil(yüksek fiyat) ve kırmızı(düşük fiyat) görünüşü eklemişler. Onun dışında bazen savaşlarda karakterler anlık olarak(yarım saniye felan) yok olabiliyor bir kaç defa başıma geldi. Kale kuşatmalarında ordunun bir düzensizliği var AI ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. Bir keresinde de ikna bugu oldu bende onu da oyunda hiç kimseyle konuşmadna 5-10dk geçince kendiliğinden çözüldü.

Attığım oynanış görüntüsünde karakterin kendisi çocuk; karakter oluşturmada "r"ye basarak oluyormuş sanırım emin değilim. Benim bahsettiğim ileride karakterlerin çocukları büyüyünce (görüntüdeki yaşa gelince örneğin) kalkıp bunları partiye alıp, zırh-silah verip savaşa götürme tuhaflığıydı.
Şu anda köylerden "çocuk asker" toplamayı sağlayan modlar var, onları görünce acaba karakterin çocukları oyunun "vanilla" halinde bu sisteme (partiye katma) dahil mi olacak diye düşündüm ki redditte bazı oyuncular oyunun içinde olduğunu felan yazmış. Bence oldukça tuhaf, anlamsız bir sistem olur bu eğer varsa.
Canım kardeşim bişeyi eleştirecekseniz araştırıp öyle eleştirin boş konuşmayın şu forumda . Çocuk yapınca çocuğun 18 yaşına gelip YETİŞKİN olunca çocuğunu partiye ekleyebiliyorsun böyle küçükken ekleyemiyorsun zaten .

Genel olarak oyun fps, geçiş ekran hızı düzeltmiş; yoldaşların ve kendi skillerimizin uygulanması, oyuna yansıması komple düzelmiş ve level atlatmak kolaylaşmış.Zırh, silah fiyatları ciddi ordan değişmiş.
Sorun olarak:
Haydut sığınağına baskın yapıldığında oyun çöküyor.
Hala kendi krallığına sahipsen savaş veya barış durumunu belirleyemiyorsun.Oyun Al si sana savaş açtırana kadar salak salak beklemek zorunda kalıyosun.Şu savaş ve barış durumunun acilen düzeltimesi lazım.(lordla görüşüp barış sağlamak tek çözümü barış için.Diplomasi penceresi ne halta yarıyor o zaman?)

1.1.0 hiçbir şekilde sığınaklardan çıkamıyoruz crash veriyor. Krallık kurma görevini yapmak için sığınağa girmem lazım umarım en kısa sürede düzeltilir

Akıcılık Artmış

Görüntüler baya iyi güzel gözüküyor kalite çok güzel olmuş

Level atlamak aşırı kolay hoşuma gitti xd

Yeni Eşyalar Var (fiyatlar sanki biraz yüksek)

Süvari oynarken hissiyat falan değişiklik var

Şehir sığınak girdiğimde takılıyor oyun donma kasma vs. yok normalde ama ne zaman girmeye çalışsam oyun takılıp masaüstüne geri atıyor

Yapay zeka da hala büyük eksiklikler var bence kaleye giriyorum kesiyorum hepsini bir bakıyorum yanımdan koşa koşa kaçıyorlar daha bazıları duvara takılı kalıyor hatta..
Misal: 20 kişi ile aşağıya indim karşıdan'da 5-6 tane imparatorluk acemisi geliyor ben de verdim saldır komutunu bir baktım birbirlerinin yanından geçtiler normalde kaçmaları lazımdı xD.Bu sefer Sa Milader As cnm muhabbeti döndü :grin: buna benzer bir çok şey var daha

Bende mi sorun var anlamadım ama patch iniyor ama çıkartırken tıkanıyor kalıyor %80 civarlarında muhtemelen

Sürümü yükledim crashler grafik bağları derken 30 dakika dayanamadım, önceki sürüme döndüm ama oyuna devam et dediğim an oyun çöküyordu birkaç sayfa önce sorun yaşayan arkadaşlar vardı sorunu çözmek için yeni bir sefer başlatıp oyun açıldığında kayıtlı oyunumu yükledim. Açılınca farklı kaydettim oyunu, aç kapa oyuna devam edip kaydımı açabildim bilginize. Olay yeni bir sefer başlatınca çözülüyor.

gördüğüm kadarıyla hala insanların çok fazla parası var. para konusuna değinmeleri lazım. bir şeyler inşa etmek yükseltmeler yapmak biraz zorlaştırılmalı. pintipandayı izliyorum mesela paraya abanmadığı halde bile 170k parası var. parayı yönetmekle uğraşmaları gerekir. bir süre sonra aman zaten çok param var ver gitsine dönüyor iş.

Back
Top Bottom