Kar' a geçemiyorum.

Users who are viewing this thread

21 günde mevsim değişir zaten altta mevsim yazar eğer Aseray'da yaşıyorsan oralara kar gelmiyor. Sturgia genelde hep karlı oluyor.
Yok o anlamda kar değil dostum :grin: Para kazanma anlamında dedim. Şapkalı a yapamayınca yanlış anlaşıldı doğal olara :grin: Eyv yine de cevabın için.

Oyunda günlük maaş sistemi olduğundan dolayı sürekli zarar ediyorum. Sizler de mi böylesiniz? Dükkan açtım ama fazla bir gelir elde edemedim.
Bir kaç tane dükkan açmak lazım kar için ama eğer bir krallığa bağlı değilsen ve kalen ya da şehrin yoksa kar etmen zor. Ordun kaliteli ve 100 kişi civarıysa harcamaları çok oluyor.

Bir kaç tane dükkan açmak lazım kar için ama eğer bir krallığa bağlı değilsen ve kalen ya da şehrin yoksa kar etmen zor. Ordun kaliteli ve 100 kişi civarıysa harcamaları çok oluyor.
Bir tane dükkan açmıştım ama geliri 5 dinardı belki de yanlış yere yanlış dükkan açtım. Bir devlete bağlıyım ama garnizon + ordum yine zarara giriyorum

Bir tane dükkan açmıştım ama geliri 5 dinardı belki de yanlış yere yanlış dükkan açtım. Bir devlete bağlıyım ama garnizon + ordum yine zarara giriyorum
evet o konuda doğru şehre doğru şeyi açmak lazımmış. benim de şehirdeki dükkanlardan kârım genelde 150-200 altın arası değişiyordu. Rehber hazırlamışlar bunla ilgili bir bakmak lazım

Beyler kâr etmenin yolu karavandır. Yanınıza aldığınız kahramanların hepsini karavanlara verin. 15kya acımayın verin. İleriye dönük muazzam gelirleri oluyor. Sürekli haydut sığınağı ve köylerde kaçak avcı görevlerini kovalayın deli para kasarsanız. Yalnız sığınıklarda adamlarınızı iyi yönlendirip biraz sorumluluk alıp ön planda kalmazsanız pert olabilirsiniz. 40-50 adamdan sonra da daha fazla asker almayı kesip ordunuzda ki birlikleri geliştirin. başlangıç olarak kesinlikle okçu ve atlı okçuyu çoğunluk tutun. Krallığa girin ve büyük ordulara katılıp ganimet toplayın. Bende şuan 4000 nüfuz 4 dükkan 5 kervan 2 kale 1 şehir 7 tane köy var. param şuan 1.10m'i geçti. Ardımda 180 asker var. Bu şekilde kastım.

25 bin dinar kar getirdi dükkan 50 gün ardından rakip krallık şehri aldı ????? satış fıyato 1000000 dğnardı keşke sataydım

Bu oyunda para kazanmak istiyorsan kervanlarla dükkanlarla falan uğraşmayacaksın.Köylerden kızımı bul veya kaçak avcılar gibi uğraştırmayan ama iyi para veren görevleri yapıp 15k cıvarı para koy cebine.Daha sonra bu parayla 25-26 kişilik full seviyeye yakın askerler yap ve gözüne kestirdiğin bir krallığa sataşmaya başla.Kervanlarına veya 50-55 kişilik çapulcu ordusu olan lordlara falan saldır kenara aynı şekilde 80-90k cıvarı para koy.Daha sonra klan seviyende artmıştır, bir kalesini ele geçirip paraya kıyarak ateşkes ilan ettir.Kazanan var mı bilmiyorum ama ilk açtığım dükkandan aylar geçmesine rağmen 55 dinar zor kazandığım ve kervandan da 100 dinar anca kazandığım için saldım ben o işleri.Kazandığını söyleyenler olmuş ben beceremiyorum belki de ama savaşmak daha karlı.

kervan basacaksın, mal alıp başka şehirlere satacaksın, özellikle xp puanı gelen bir yoldaşına ticaret basıp kervan kurmalısın alek diye yoldaşa ticaret +1 verip kervan kurdurdum, dünyanın karını ettim. 1000-4000 arası kar getirdi bana günlük 500 gün oynadım kervanı 1 kere bile basılmadı.
diğer kervanlar telef olurken bu herif mükemmel. tabi yoldaşı önce güzel zırhlarla silahlarla donatın. ticaretine +1 basmak çok önemli.
bunun içinde yanında bi süre savaşlara girip xp alması gerek.

Arkadaşlar da söylemiş, kervanlar düzenli para akışı için çok önemli şahsen benim 6 yoldaşım da kervanda ve düzenli olarak 1-4k arası para geliyor herbirinden. Ayrıca refahı yüksek şehirlerden de iyi vergi geliyor, o yüzden şehirleri oylamayla almadan önce refahına bakın ona göre alın.

Ticaret ile ilgili Orhun Kayaalp in Bannerlord da Ticaret videosunu izledim. Orada ticaret ürünlerinin üzerindeki rengin yeşil olduğunda alınıp başka bir şehirde kırmızı olduğunda satılmasından bahsetti. Bu şekilde baya bir gelir elde etmiş. Ama ben yeşil olanları alıyorum altında da örneğin Pycaon da 150 dinar a satılıyor falan yazıyor. Hemen oraya gidiyorum ama o fiyatta değil. Farklı ürünleri denedim defalarca söylentilere göre. Pek bir gelir elde edemedim. Söylemler genelde doğru olmuyor genelde o zaman doğru mudur? Ve de galiba bazı ürünlerin doğuda batıda kuzeyde ve güneyde daha çok ilgi görmesi var doğru mudur?

Ticaret ile ilgili Orhun Kayaalp in Bannerlord da Ticaret videosunu izledim. Orada ticaret ürünlerinin üzerindeki rengin yeşil olduğunda alınıp başka bir şehirde kırmızı olduğunda satılmasından bahsetti. Bu şekilde baya bir gelir elde etmiş. Ama ben yeşil olanları alıyorum altında da örneğin Pycaon da 150 dinar a satılıyor falan yazıyor. Hemen oraya gidiyorum ama o fiyatta değil. Farklı ürünleri denedim defalarca söylentilere göre. Pek bir gelir elde edemedim. Söylemler genelde doğru olmuyor genelde o zaman doğru mudur? Ve de galiba bazı ürünlerin doğuda batıda kuzeyde ve güneyde daha çok ilgi görmesi var doğru mudur?
Bazı ürünler yerine göre daha pahalı oluyor mesela çölden hurma alıp, soğuk yerlere acayip pahalı bir fiyata satabilirsin. Ayrıca ben de ona bakarak yola çıkmıştım, sonra daha da geliştirip kendiminkini yaptım, istersen bir göz at derim, cidden mantıklı bir olay. Konu linki: https://forums.taleworlds.com/index.php?threads/tİcaret-ve-para-kazanma-önerileri.412920/

Back
Top Bottom