Sistem gereksinimleri

Users who are viewing this thread

O zaman buna bakabilirsiniz. Aida64 programını indirip, sistem özelliklerine bakalirsiniz.
Bilgisayar arama yerine ''dxdiag'' yazıp karışına gelecek olan ekranda daha detaylı görebilirsin.
O zaman şu programlara indirip bakabilirsiniz. ''Aida64'' veya cpuz_x64

O zaman buna bakabilirsiniz. Aida64 programını indirip, sistem özelliklerine bakalirsiniz.

O zaman şu programlara indirip bakabilirsiniz. ''Aida64'' veya cpuz_x64
Çok teşekkürler, yükledim ve şu verileri elde ettim;

CPU Türü QuadCore Intel Core i7-4770, 3700 MHz (37 x 100)
Anakart Adı Gigabyte GA-Z87-DS3H (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Anakart Çipseti Intel Lynx Point Z87, Intel Haswell
DIMM1: Corsair Vengeance Pro CMY16GX3M2A1600C9 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 800 MHz) (6-6-6-16 @ 533 MHz)
DIMM3: Corsair Vengeance Pro CMY16GX3M2A1600C9 [ TRIAL VERSION ]
3D-Hızlandırıcı AMD Radeon R9 270X (Curacao)
3D-Hızlandırıcı Intel HD Graphics 4600
Disk Sürücüsü ST1000DM ST1000DM003-1CH1 SCSI Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)

Tekrar soruma gelirsek, bu sistem bu oyun için çok mu kötü? Yoksa oyun optimizasyonu ile lgili mi sıkıntım?

Çok teşekkürler, yükledim ve şu verileri elde ettim;

CPU Türü QuadCore Intel Core i7-4770, 3700 MHz (37 x 100)
Anakart Adı Gigabyte GA-Z87-DS3H (2 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Anakart Çipseti Intel Lynx Point Z87, Intel Haswell
DIMM1: Corsair Vengeance Pro CMY16GX3M2A1600C9 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 800 MHz) (6-6-6-16 @ 533 MHz)
DIMM3: Corsair Vengeance Pro CMY16GX3M2A1600C9 [ TRIAL VERSION ]
3D-Hızlandırıcı AMD Radeon R9 270X (Curacao)
3D-Hızlandırıcı Intel HD Graphics 4600
Disk Sürücüsü ST1000DM ST1000DM003-1CH1 SCSI Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)

Tekrar soruma gelirsek, bu sistem bu oyun için çok mu kötü? Yoksa oyun optimizasyonu ile lgili mi sıkıntım?
Düşük ayarlar için ideal olabileceğini düşünüyorum ama en yakın zamanda sistem değişikliği yaparsan daha güzel olur.

Düşük ayarlar için ideal olabileceğini düşünüyorum ama en yakın zamanda sistem değişikliği yaparsan daha güzel olur.
Yorumların için teşekkürler. Peki assasins creed gibi oyunları bile rahat açarken bu oyunda takılmasının optimizasyonla ilgisi yokmudur sence, ilerleyen zamanda daha rahat çalıştırmaz mı kesinlikle?

Yorumların için teşekkürler. Peki assasins creed gibi oyunları bile rahat açarken bu oyunda takılmasının optimizasyonla ilgisi yokmudur sence, ilerleyen zamanda daha rahat çalıştırmaz mı kesinlikle?
Tabi ki optimizasyon olayı ile ilgili bu sorunlar giderildiğinde belki düşük ve orta ayarlarda bile oynarsın. Mesela ben '' Assassin's Creed Odyssey'' yüksek ayarlarda oynayan biriyim, şuanlık Bannerlord II' yi orta ayarlarda ve sabitlenmiş (60) FPS ile oynuyorum. Savaşlara girdiğimde ise sırası ile FPS 20-25-35-40-45-50-60 sabit oluyor 7 saniye içinde en düşükten en yüksek orana çıkıyor..

arkadaşlar merhaba.
yeni bir pc satın aldım. ofis ve iş amaçlı. ancak bannerlordu çalıştıracağını ümit ediyordum ama maalesef ciddi sıkıntı yaşıyorum. 8 senedir beklediğim oyunu da çalıştırmayacak ise iade etmeyi düiünüyorum ve yarın iade için son günüm. pc den anlayan bir arkadaşımız yazabilir mi. pc özelliklerim mi yetmiyor yoksa oyun erken erişimde olduğu için mi sıkıntı yaşıyorum. pc den anlayan arkadaşların ACİL OLARAK yardımına ihtiyacım var. şimdiden çok teşekkür ederim.
pc özellikleri
Microsoft surface pro 6 128 gb
işlemci ön bellek 6 gb… core i5 işlemci
işlemci hızı 1.6 ghz turbo boost 3.4 ghz
işlemci numarası 8250U
Ekran Kartı Chipset Marka INTEL
EKran Kartı Intel UHD Graphics 620
Ekran Kartı Chipset Marka
Ekran Kartı
INTEL

Intel UHD Graphics 620

arkadaşlar merhaba.
yeni bir pc satın aldım. ofis ve iş amaçlı. ancak bannerlordu çalıştıracağını ümit ediyordum ama maalesef ciddi sıkıntı yaşıyorum. 8 senedir beklediğim oyunu da çalıştırmayacak ise iade etmeyi düiünüyorum ve yarın iade için son günüm. pc den anlayan bir arkadaşımız yazabilir mi. pc özelliklerim mi yetmiyor yoksa oyun erken erişimde olduğu için mi sıkıntı yaşıyorum. pc den anlayan arkadaşların ACİL OLARAK yardımına ihtiyacım var. şimdiden çok teşekkür ederim.
pc özellikleri
Microsoft surface pro 6 128 gb
işlemci ön bellek 6 gb… core i5 işlemci
işlemci hızı 1.6 ghz turbo boost 3.4 ghz
işlemci numarası 8250U
Ekran Kartı Chipset Marka INTEL
EKran Kartı Intel UHD Graphics 620
Ekran Kartı Chipset Marka
Ekran Kartı
INTEL

Intel UHD Graphics 620
Bilgisayarın bu oyun için çok yetersiz.

Asus Prime B450M-A
AMD Ryzen 5 2600X
Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 Ram (x2)
Asus GeForce RTX 2060 DUAL 6GB GDDR6
1 TB Barracuda SATA
Crucial BX500 480 GB SSD
Xigmatek EN41466 Astro 650W 80+ Mid Tower RGB Kasa
Cooler Master Masterliquid Lite 120

Sistem önerilen'de yüksek olmasına rağmen sıkıntı yaşıyorum şuan ama bannerlord için değer. Bu adamlar için bekleriz devam.

Sistemim Ryzen5 2600 6/12 thread (iş parçacığı yazılım desteğiyle %10 performans) DDR4 CL16 16GB 3000 MHz GTX 1650s var 1.0.5 den sonra 1fps sorunum kalmadı ama 1000 muharebe büyüklüğünde yinede takılma var... Optimize ettikçe rahatlatır sistemi hayırlısıyla... Sıcaklıklar 2-3 saatlik oyunda cpu:51-57 derece (Sıvı soğutma) gpu 65 derece sabit...
Sıvı soğutma ne kullanıyorsunuz hocam. Ben aynı işlemci ile 68 69 dereceleri gördüm.

Bu konu altında sistem gereksinimlerini tartışabilirsiniz. Var olan optimizasyon sıkıntılarını veya sisteminizin bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağı hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

İyi günler arkadaşlar
Ben bannerlord satın alacağım ama bilgisayarım bayağı eski en düşük ayarlarda oyunu kaldırır mı emin değilim. Bu yüzden size sormak istedim.
PC Özellikleri:
İŞLEMCİ : AMD A8-3870 APU with radeon(tm) HD Graphics 4 CPUs -3.0 GHz
RAM : 8 GB DDR3
EKRAN KARTI : AMD Radeon HD 6550D 512 MB (RAM'den 4 GB'a kadar paylaşımlı)

İyi günler arkadaşlar
Ben bannerlord satın alacağım ama bilgisayarım bayağı eski en düşük ayarlarda oyunu kaldırır mı emin değilim. Bu yüzden size sormak istedim.
PC Özellikleri:
İŞLEMCİ : AMD A8-3870 APU with radeon(tm) HD Graphics 4 CPUs -3.0 GHz
RAM : 8 GB DDR3
EKRAN KARTI : AMD Radeon HD 6550D 512 MB (RAM'den 4 GB'a kadar paylaşımlı)
Kaldırmaz bence ama sen ramini 8 gb veya 4 gb daha yükselt bi dene

1050ti kullananlar varmı. Savaş sırasında fps dropları yiyorum sürekli bu konuda aynı durumda olan varmı
evet maalesef 1050ti ile drop yememek pek mümkün değil şimdiki durumda, aynı ekran kartı ile problem yaşayan binlerce insan var. Düzelecektir diye umuyorum.

Last edited:
Öncelikle bu oyunu herkez gibi çok beklediğimi belirtirim.
Sistemim :
İşlemci : AMD Ryzen 5 2600X
Anakart : Gigabyte B450M S2H 3200mhz(OC)
Ekran kartı : MSI Radeon RX5700 MECH GP OC 8GB GDDR6 256 Bit
Ram : XPG 16GB (2x8GB) Gammix D30
Disk : XPG 512GB SX6000 Pro

bu sistemle oyunu oynayamıyorum.
drop yiyorum. optimizasyon maalesef kötü acaba ne zaman düzeltilir.
bu sistemle oynayamazsam harbi ayıp olur.

Herkese merhaba,

Bir süredir burayı takip ediyorum, güzel tartışmalar dönüyor. Ben de katkısı olur mu bilmiyorum ama evdeki bilgisayarımla performans analizine dahil olmak istedim. Aşağıdaki videoda 400 kişilik (200 vs 200) battle test var (Edit: atlarla birlikte topam 800 agent ediyor), izleyip yorumlayabilirsiniz:

Bilgisayarın özellikleri videonun açıklamasında da var fakat daha detaylı bir analiz yapmak istedim.

Gpu:
GTX 1050 4GB Mobile. Belirtilen minimum sistem gereksinimlerinde GTX 660 referans gösterilmiş. Benim gpu ile minimum gereksinim gpu'nun kıyaslaması aşağıdaki gibi:

Videoda da görüleceği üzere grafik ayarları very low'un üzerinde, hatta texture details farkıyla low'un da üzerinde.

Cpu:
Intel i7 8750H (notebook). Belirtilen minimum sistem gereksinimlerinde referans olarak Intel i3 8100 (desktop) gösterilmiş. Benim işlemcim ile kıyaslaması aşağıdaki gibi:

Önerilen minimum ram miktarı 6gb kadar, bendeki ise 8gb.

Önemli bir nokta ise sistemde m.2 PCIe ssd mevcut, bunun da performansa olumlu etkileri var elbette.

Bilgisayarımın oyun bilgisayarları, hele ki masaüstü bilgisayarlar göz önünde bulundurulduğunda low end bir bilgisayar olduğunu söylemek gayet mümkün. Eğer talep gelirse campaign ve multiplayer performans testleri de eklkeyebilirim :smile:

Herkese güzel günler...

Last edited by a moderator:
Back
Top Bottom