Atatürk Hakkında Anketler

Ankara'nın Başkent Olması

• Bence gayet akıllıca bir hareket.

Votes: 24 60.0%
  • İyi fakat olağanüstü hal durumlarında değiştirilebilmeli.

Votes: 11 27.5%
  • Kötü bir tercih olmuş.Farklı bir şehir olabilirdi.

Votes: 5 12.5%

• Total voters
    40

Users who are viewing this thread

Prosperus

Knight at Arms
MustafaKemalAtaturk.jpg

Yurdumuzu düşman kuvvetlerinden kurtaran,Cumhuriyeti ilan eden Atamız Mustafa Kemal Atatürk hakkında bilmedikleriniz/bilmediklerimiz adına konuşabileceğimiz bir konu hazırlamak istedim.Burada tartışabiliriz.

Konunun düzenlenmesiyle birlikte yeni bir dönem başlıyor.Artık bu konuda Atatürk hakkında bilinenler adına anketler yapacağız.Konumuzun yeni yüzü hayırlı olsun.

Anket Sonuçları:
1.Anket Sonuçları:
Atatürk Sizce Müslüman Mıydı?
Kesinlikle Müslümandı. 3 (10%)
Kesinlikle Müslüman değildi. 10 (33.3%)
Kararsızım. 6 (20%)
Ülkeyi kurtarmış mı kurtarmış.O onun Allah ile arasındadır. 11 (36.7%)
Toplam Oy Verenler: 30

2.Anket Sonuçları:
Tek Partili Dönem İle İlgili Düşünceniz Nedir?
Bence O Dönemin Şartlarına Göre Gerekliydi. 16 (80%)
Kararsızım. 1 (5%)
Bence Hiç De İyi Değildi. 2 (10%)
Farklı Çözümlerde Bulunabilirdi. 1 (5%)
Toplam Oy Verenler: 20

3.Anket Sonuçları:
Zsu Zsu Gabor'un Anısı İle İlgili Düşünceniz Nedir?
Doğru bir anıdır.Nede olsa kadın kendi ağzıyla söylemiş.Yinede Atatürk Sarhoş Olduğu İçin öyle bir şey yapmıştır.3 (17.6%)
Doğru bir anıdır.Yinede Atatürk'e yakıştıramadım.1 (5.9%)
Doğru bir anıdır.İnsanın aklından ne geçerse sarhoşken onu yapar.3 (17.6%)
Kararsızım.4 (23.5%)
Yalan,yanlış bir anıdır.6 (35.3%)
Toplam Oy Verenler: 17

4.Anket Sonuçları:
Bayrak İnkılabı İle İlgili Düşünceleriniz Nedir?
Bence Göktürk Bayrağı Olsaydı Dahada İyi Olurdu. 7 (23.3%)
Kararsızım. 1 (3.3%)
Şu Anki Bayrağımızın Ne Kötülüğü Var? 22 (73.3%)
Toplam Oy Verenler: 30

Müslüman olsa ne olacak, olmasa ne olacak? Adamın dinini ne yapacağız? Dinsiz ise cumhuriyeti kuran adam dinsizmiş diye yuhalayalım mı?

@Castiello

Çok güzel söylemiş. Laiklik adam olmaktır. Dinciyiz diye takılıp beş para etmez kişileri de görüyoruz.

Erozbey said:
Müslüman olsa ne olacak, olmasa ne olacak? Adamın dinini ne yapacağız? Dinsiz ise cumhuriyeti kuran adam dinsizmiş diye yuhalayalım mı?

@Castiello

Çok güzel söylemiş. Laiklik adam olmaktır. Dinciyiz diye takılıp beş para etmez kişileri de görüyoruz.

güzel veya değil demiyorum zaten 5816'ya girecek halim yok bu dönemde :grin: Komik geldi sadece :grin: Ayrıca adam olmaktır... Bu erkek faşizmine dur demek lazım... :grin:

SpartacuSsS said:
Bu konuda yakında tartışma çıkar ve kilitlenir eminim. Atatürk kesinlikle müslümandır bilgiler bunu gösteriyor zaten.
Kendim açtığım için değilde bence devam etmeli.Sadece bu konu üzerine tartışılmayacak.Perşembe günü yeni tartışma konusu sunacağım.Hem buradaki tartışmalar birçok kişinin aklındaki soruları silebilir bence.Tabi kaynak gösterdikleri takdirde.Her neyse,umarım kilitlenmez.Eğer kilitlenecekse bile bana haber verilmesini tercih ederim,tartışma konusu değiştirilir.Ama çok büyük tartışmalar çıkacağını zannetmiyorum.

Castiello said:
güzel veya değil demiyorum zaten 5816'ya girecek halim yok bu dönemde :grin: Komik geldi sadece :grin: Ayrıca adam olmaktır... Bu erkek faşizmine dur demek lazım... :grin:

Sen oradaki "adam"ı erkek faşizmi olarak görüyorsan hayatında bilmediğin çok şey var demektir.

Ulan senin bi kere kişisel tartışma dışına çıkıp şu foruma öyle yada böyle bi katkı verdiğini görürsem kendimi sorgulayacağım  :lol:

Kişisel sorunum mu var seninle? :razz: Onu geçtim benim verdiğim katkıyı sorgulayan kişi olan sen, nasıl bir katkın vardı bu foruma? :razz: Hadi benim modlama bölümüne katkım var. Sende neyi gördük? Gelip bana şu konuda bu konuda tartıştım deme. :grin: Neyse konumuz ateist Atatürk dönelim ona.

Bence aklında islamda reform yapmak vardı ki yapamadan öldü ya da öldürüldü.

Erozbey said:
Kişisel sorunum mu var seninle? :razz: Onu geçtim benim verdiğim katkıyı sorgulayan kişi olan sen, nasıl bir katkın vardı bu foruma? :razz: Hadi benim modlama bölümüne katkım var. Sende neyi gördük? Gelip bana şu konuda bu konuda tartıştım deme. :grin: Neyse konumuz ateist Atatürk dönelim ona.
:/ Bak senden önce kim yazmış;

Klai said:
Castiello ne boş adamsın ya.

Bu kadar atılgan olma eroz sana niye o üslupla cevap vereyim :grin:

Yıl olmuş 2015 hala inatla Atatürk müslümanmıydı tartışması var. Atatürk bildiğim kadarıyla müslüman bir aileden geldiği için muslumandi yani atatürk'ü dinsiz gösteren Atatürk'ün laikliğe önem vermesidir. Yani arkadaşlar atatürk dinsizde olsa müslümanda olsa o bizim atamiz. Her ne kadar Alpaslan atamsa fatin atamsa Atatürk'te bir o kadar atam hadi eyvallah.

Back
Top Bottom