Ruslar ve Türkler

Users who are viewing this thread

Youtube'da https://www.youtube.com/watch?v=PmAxM5GixMM yandaki müziğin altına Kutadgu Bilig adlı bir arkadaş şöyle bir yazı atmış ;

"Benim dedem nenem Rus işgalinin görmüşler.Yıllarca anlattılar.Ruslar ne bir kişiye eziyet etmiş ne zulüm.Rus'un tecavüzüne uğrayan bir tek kadın yok.İşgalden sonra köye adalet getirmişler.Dedem derdi ki hayatımda gördüğüm en kuvvetli gavur Rus gavurudur.Giderken Silah vermişler Türk köylerine Ermenilerden intikamınızı alın diye.Giderken bütün giyisi ve erzaklarını halka dağıtmışlar.Orta Asya'da yaşadığımız zamanda Anadolu'da da Ruslar bizim binlerce yıllık komşumuz.Kapitalist eşkıya Amerika'dan barbar Avrupa'dan bize hayır gelmez.Gen ve kültür uyumumuz olan Ruslarla işbirliği yapmalıyız artık.Bu coğrafya da 320 milyon Türk, 143 Milyonu Rusya'da en az 200 milyon Rus var.Türkler ve Slavlar el ele verirse güneş yeniden Asya'dan İpekyolundan doğar. "

Bunlar hakkında tartışalım gagasından aldıklarım.

Yiğit Gün said:
Ruslar ne bir kişiye eziyet etmiş ne zulüm.Rus'un tecavüzüne uğrayan bir tek kadın yok.İşgalden sonra köye adalet getirmişler.Giderken Silah vermişler Türk köylerine Ermenilerden intikamınızı alın diye.Giderken bütün giyisi ve erzaklarını halka dağıtmışlar

txYfbBg.gif

eziyet etmeden öldürmüştür belki stalin falan :grin: buraya gelen çerkezler falan denize atlayıp intihar etmiş ne diyonuz siz yav

Ailesi Rusyada yaşamış olan biri olarak şunu diyebilirim. Bir kaç faşist dışında size kötü davranan olmaz. Adamlar bizim ne ezeli düşmanımız ne de ebedi dostumuz. Aramız ortalama yani bakmayın mal milliyetçilere

colombos said:
Ailesi Rusyada yaşamış olan biri olarak şunu diyebilirim. Bir kaç faşist dışında size kötü davranan olmaz. Adamlar bizim ne ezeli düşmanımız ne de ebedi dostumuz. Aramız ortalama yani bakmayın mal milliyetçiler.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Şimdi nasıl oldukları umrumda değil, zamanında katlettiler mi ettiler? Konuşmaya lüzum yok. Geçmişte yapmadılar diyene cevap budur. Ha şimdi bize karşı normaldirler ona bir şey diyemem.

Ohooo bir kaç kişinin yaptığı işi tüm halka mal edemezsin. Ben Stalin yüzünden tüm Gürcülerden ve Ruslardan nefret mi edeyim?
Sly said:
Görüyorum ki Sovyet asimilasyonundan bir haber üyeler var.
:lol: :lol: :lol:

sana durduk yere saldıran az olur zaten önemli olan savaşta nasıl davranacağı colombos. Katletmişler işte adamlar.

Devletlerin sadece çıkarı vardır. Rusya'nın Türkiye'ye yağı kesilmesi için en basitinden iki sebep;

1)Sıcak denizlere ulaşma ülküsü.
2)İstanbul. Ortodoksların düşlediği şehir İstanbuldur. Peki Ruslar Ortodoksların lideri mi? Evet.

Kısaca iki milletin çıkarları eninde sonunda çakışacaktır.

Ruslar iyi insanlar mıdır değil midir muhabbetine girmiyorum. Her millette iyi insan da kötü insan da vardır elbet. Fakat Ruslarla Türklerin yıldızlarının barışacağını pek sanmıyorum malesef.

Castiello said:
sana durduk yere saldıran az olur zaten önemli olan savaşta nasıl davranacağı colombos. Katletmişler işte adamlar.
Şimdi Naziler yüzünden de Yahudiler tüm Almanlardan nefret etsin o vakit. Sırf bir grup insanın yaptığı bir şey yüzünden tüm halktan nefret etmek hiç de mantıklı değil.

LapisLazuliciAmca said:
Sempatizan detecded
Bana dediysen ben ait olduğum dışında hiçbir millete karşı sempati yada antipati duymuyorum çünkü bende olmayıp da onlarda olan hiçbirşey yok.

@Deli Kurt haklısın devletler için önemli olan kendi çıkarlarıdır.

Ruslar geçmişte katletti. Kaç kişinin yapmış olduğu beni ilgilendirmez. Bakılmaz da kaç kişinin yaptığına. Sonuçta Ruslar geçmişte Türkleri katletti. Kırım'a girdiler zaten yakın zamanda. Aynı tas aynı hamam. Geçen sınırı da ihlal ettiler resmen bile bile. Deli Kurt'un da dediği gibi, çıkara göre farklı oynuyorlar.

@colombos
Kimse zaten Ruslardan komple nefret ediyorum demedi, en azından ben demedim. Ama ses çıkarmayanlar da o işin ortağı oluyor otomatik olarak. Ha iyi Ruslar yok mu, tabi var. Her ırkta kötü de iyi de var o ayrı mevzu.

colombos said:
Castiello said:
Şimdi Naziler yüzünden de Yahudiler tüm Almanlardan nefret etsin o vakit. Sırf bir grup insanın yaptığı bir şey yüzünden tüm halktan nefret etmek hiç de mantıklı değil.

kim dedi ruslardan nefret et diye sana yav :grin: Şahsen ben Lalelideki rusları çok seviyorum mesela :d

Castiello said:
eziyet etmeden öldürmüştür belki stalin falan :grin: buraya gelen çerkezler falan denize atlayıp intihar etmiş ne diyonuz siz yav

Tarih: 18 Mayıs 1944
Yer: Kırım Yarımadası

18 Mayıs Sabahı Josef Stalin'in emriyle Kırım Yarımadasındaki tüm tatar köyleri altı saat içerisinde boşaltılmıştır. 194.000 Kırım Türkü hayvan vagonlarına bindirilerek günlerde aç, susuz hatta ve hatta tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri olanaksızın Sibirya, Özbekistan, Kafkasya, Kuzey Rusya gibi topraklara sürgün edilmiştir. Bunlardan 52.000'i kötü koşullar sebebi ile yolda ölmüştür. Ölen Kırım Türkleri vagonlardan atılarak yola devam edilmiştir. Ellerindeki avuçlarındaki her şeyi "Sosyalist" Rusya zorla almıştır. Yaklaşık 4000 Kırım Tatarı, Sovyetlerin kimyasal deneylerinde, canlı denek olarak bulunmuş ve ölmüştür.

Tarih: 23 Şubat 1944
Yer: Güney Doğu Oblastı

23 Şubat günü Josef Stalin emri ile 500.000 Çeçen ve 60.000 İnguş'u hayvan vagonlarına tıkarak, Sibirya, İdil, Kuzey Rusya, Yakutsk, Ingorsk gibi bölgelere sürmüştür. Yaklaşık olarak 250.000 Çeçen ve İnguş kötü şartlar ve sovyet askerlerinin eğlence olarak öldürmesi sonucu hayatını kaybetmiştir. 10.000 Çeçen sovyet deneylerindr hayatını kaybetmiştir. Çeçenler tarafından dikilen mezar taşları sökülüp inşaat malzemesi yapılmıştır.

Şimdi soruyorum; eziyet etmeden mi öldürmüş bizim kanımızdan olan insanları? Senin ananı babanı hayvan vagonlarında, b*kun tezeğin içinde sürgün etseler, günlük 1 dilim ekmek verseler 10 kişi başına, deneylerde kimyasallarla öldürseler çok mu insancıl olurdu?

kardeş nerden duyar yaptın yav, belki dedim zaten orada hitler ile mukayese edilen bi durum var yine de belki diyorum.

Castiello said:
kardeş nerden duyar yaptın yav, belki dedim zaten orada hitler ile mukayese edilen bi durum var yine de belki diyorum.
Hitler ile Stalin mukayese edilecekse sana söyleyeyim;

Neden Hitler ile ediliyor? Katliam yaptı, acımasız bir diktatördü diye mi? Hitler toplam 10 Milyon masum insanı öldürmüştür. Evet acımasız bir dikatördür. Ancak neden Dünya'da, Politika'da Hatta bu Forumda bile Hitler ile ilgili fanatik yorumlar yasak iken Stalin ile ilgili şeyler yasak ve tepki görücü olmuyor? Stalin 13 Milyon masum insanı öldürdü. O da deneyler yaptı. O da caniydi. Peki neden Stalin diyen insana tuhaf bakılmıyor ya da ceza almıyor? Sana bunu Hitler'in bir sözü ile açıklayayım belki de katıldığım tek sözüdür;

"Savaş sona erdiği zaman, kazanan taraf her platformda haklı gösterilir. Haksız olsa bile."

Açıkçası Stalin, Hitler'den daha cani bir liderdir ve kimse bana onu şirin göstermeye çalışmasın. Kusura bakma sana bu üslupla yazıyorum çünkü Dünya'da çoğu insan senin gibi. Senin gibi çoğu insanın gözleri kör edilmeye çalışılıyor ve cani insanları haklı göstermeye çalışıyorlar. Ben Hitler ve Stalin'in hayatını çok araştırdım. Çünkü bilmek istedim neden? Neden bu kadar katliam? İnan bana araştırırsan o cümleleri kurduğun için utanırdın. Yani müslüman bir insanın dinle şaka bile olsa alay etmesi gibi bir şey. Vicdanı olan bir insan dalga geçemez bu tiplerle.

Back
Top Bottom