Felsefe Akımları, İnanışlar, Doğrular ve Yanlışlar

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Kleidophoros said:
Peki o zaman niye yarıldı o denizler, aylar? İnananla, inanmayanın farkı ne oldu?
Bu dediklerinizin yapılmasını sağlayan kişiler peygamberlerdir.Allah kendi düzenini kendi isteği ile değiştirmemiştir.Daha dogrusu kendi istegiyle tabikide ama bir istek üzerine.Peygamberlerin yakarışı, isteği üzerine yapmıştır bunları.En azından ben böyle biliyorum dedigim gibi ben "Din alimi" degilim mantık sahibiyim sadece.Siz de kendinize göre mantık sahibisiniz tabi ki , burada kimse kimsenin düşüncesini tam olarak değiştiremez bence.Ne sen ateizmi bilim dini olarak gösterdigin zaman ben inanırım ne ben sana Islamı akıl ve bilim dini olarak gösterdiğimde sen inanırsın tam olarak.

İslam dininde mucizeleri sadece peygamberlerde olan özellik ve peygamberlerin gelme sebebi Tevhid(İslamın özü) dinini yaymak ama Tevhid dininin yaygın olduğu yerlerde insanlar tevhid dinin özünü değiştirerek bam başka bir din ortaya çıkardılar bu yüzden sürekli peygamber gelmekteydi örneğin:Hz.Yusuf'un tebliğ ettiği Tevhid dini,Hristiyanlık gibi dinler özü bozuldu birtek İslamın özü bozulmadı bu yüzden son peygamber Hz.Muhammed'di.

O insalar o mücizeyi gördüler çünkü ortada özü bozulmamış Tevhid dini ve tam anlamıyla kutsal kitap yoktu bu yüzden inanmaları çok güç olurdu ama şuan özü bozulmamış Tevhid dini olan İslam dini ve özü bozulmamış ve tümü bir olan bir kitap Kur-an'ı Kerim var.

Dual said:
''Herkes Müslüman olur o zaman, sınavın ne anlamı kaldı'' mantığıyla ilerlenirse, o insanların da görmemesi lazım o mucizeleri.
Zaten arkadaşlar açıklamış bir de nerede adalet diyen bir kaç yorum gördüm. Çok saçma bir yorum o. Yani sadece bilgi eksikliğinden eksik bir yorum.
Ne yani ne bekliyorsunuz Allah kendine inananları korumayacak, kollamayacak yani ? O adalet olayı sorgulamada geçiyor. Hiç kimseye ayrıcalık gösterilmeksizin sorguya çekileceğimiz zaman.
Dual seni de alıntıladım ama cevap çoktan verilmiş :grin:

@Allegro;

''Bu sana saygım olmadığını gösterir kendime değil''

Saygı duymadığın bir insan için hakaret edecek kadar alçalmış olma durumunu, kendine olan öz saygınla ilişkilendiremeyecek bir insansan, kusura bakma ama şimdiye kadar büyük bir zaman kaybıymışsın.

''Bu da senin gibi dağ ayısı olmadığımdan ve beraber olduğum insanları kendi malım gibi görmeyecek kadar saygı duyduğumdan kaynaklanıyor. Ha senin gibi biriyle beraber olmuş olsa önemserim ama. Zira daha önce belirttiğim gibi kendime olan saygım odunlarla aynı kızı paylaşmayacak kadar fazla.''

Bir insanla, evlenene kadar sabrederek, evlenip, bir yuva kurduktan sonra ''ihtiyaç giderme'' meselelerine girmek mi ayılıktır, yoksa dayanamayıp, her çıktığın kızla mı ihtiyaç gidermektir? Kendi malım değil, ama bana özel şeyleri olmalı, çünkü benim eşim. Evlendiğin zaman, eşinin başkalarıyla sex yapmasına da izin ver o zaman, sonuçta senin malın değil. ''Medeniyet'' çatısı altında b.k atmaktan başka bir şey bilmiyorsun. Bana bundan sonra herhangi bir hakarette bulunmamanı rica ediyorum. Diğer yazdıklarına bir cevap vermeyeceğim, çünkü artık seninle bu tarz konuları tartışmak istemiyorum. Bu iki kısım konuyla alaakasız ve zatıma hakaret eden yerler olduğu için uyarmak istedim. Hakaret eden sensin ama saldıran ben oluyorum :smile: Su üstüne çıkmıyorsun dostum sen, aşmışsın, bulutlar üzerinde takla atıyorsun.

@Dual;

Kusuruma bakma, geç dönüyorum biraz yoğumdum. Yazı hayli uzundu, tamamını okumadım ama okuduklarımdan da çok farklı bir şey bulamadım. Özet olarak, insanların, güçlü penceleri, güçlü koku alan burnu, büyük ayakları, kocaman bir hortumu olmadığı için ve sosyal bir ortamda yaşadığı için silah olarak zekasını kullanmak zorunda kalmıştır diyor. Doğru mudur? Yoksa ekleyecek başka bir şeyin var mı? Ona göre devam edelim.

Ekleyecek bir şey yok. Evrim sürecinde, her canlı hayatta kalabilmek üzerine gerekli organlarını geliştirmiştir. İnsan ise, kendini farklı kılabilecek tek şey olan beynini geliştirmiştir. Buna göre devam edelim.

Dual said:
Ekleyecek bir şey yok. Evrim sürecinde, her canlı hayatta kalabilmek üzerine gerekli organlarını geliştirmiştir. İnsan ise, kendini farklı kılabilecek tek şey olan beynini geliştirmiştir. Buna göre devam edelim.

:lol:

Düşünmeden nasıl yapabiliyorsa artık bunu.

Dual said:

Bol bol tesadüfle olabilir. :grin: (Hayatta kalabilmek için kanat, pençe geliştirmek yerine şu an bile sırları çözülemiyen bir beyin geliştirmek.)

Yazık. Yavrularım komik olduğunu sanıyor. Evrimin mantığını kavrayamamış, bir kez merak edip okumamış adamlar dalga geçmeye çalışıyor. Bak yine dertlendim  :cry:.

Dual said:
Yazık. Yavrularım komik olduğunu sanıyor. Evrimin mantığını kavrayamamış, bir kez merak edip okumamış adamlar dalga geçmeye çalışıyor. Bak yine dertlendim  :cry:.

Evrim saçmalığını çok iyi anladım ben merak etme.Acaba sen kuran ın mantığını hiç anladın mı.Bak yine dertlendim. :cry:

Evrim saçmalığını çok iyi anladım ben merak etme.Acaba sen kuran ın mantığını hiç anladın mı.Bak yine dertlendim.

Küçük harfle yazmayacak kadar anladım diyelim. ''Hepimiz ortak atadan gelmişiz. Kendi özelliklerimizi kendimiz geliştirmişiz'' kıvamında bir şey değil evrim. İnsanda beynin gelişmesi. Kutup tilkisindeki kürkün, çöl tilkisindekinden daha gelişmiş olmasına eş değerdir. Hayat şartlarına göre şekilleniyor özellikleriniz.

Dual said:
Evrim saçmalığını çok iyi anladım ben merak etme.Acaba sen kuran ın mantığını hiç anladın mı.Bak yine dertlendim.

Küçük harfle yazmayacak kadar anladım diyelim. ''Hepimiz ortak atadan gelmişiz. Kendi özelliklerimizi kendimiz geliştirmişiz'' kıvamında bir şey değil evrim. İnsanda beynin gelişmesi. Kutup tilkisindeki kürkün, çöl tilkisindekinden daha gelişmiş olmasına eş değerdir. Hayat şartlarına göre şekilleniyor özellikleriniz.

Telefondan yazdığım için küçük yazmış olabilirmiyim?

Dual said:
Doğal bir süreç olduğu için, düşünmesine gerek yok. Düşünerek kendini evrimleştirebiliyor musun sen?

Beynim olduğu halde yapamıyorum. Beynim olmadan acaba bunu nasıl yapacaktım?

Baştan kaçırdın herhal. Düşünce gücüyle evrimleşmiyorsun hacım. Beyninin olmaması gibi bir durum da söz konusu değil. Hayatta kalabilmen vücut kendini geliştiriyor. Ve bu durumda senin silaha dönüştürebileceğin tek şey olan beyin gelişiyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom