Felsefe Akımları, İnanışlar, Doğrular ve Yanlışlar

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Yoruldum artık yav. Tatlı, tatlı gelişimi, evrimi anlatıyoruz. Birisi çıkıp, onlar nasıl oluştu vs, vs. diyor. Zahmet edip okusaydın önceki sayfaları, o konudan buraya geldik zaten. Parmakcıklarınızı yormayın. Yada da fazla yorup, önceki sayfaları okuyun.

Dual said:
Baştan kaçırdın herhal. Düşünce gücüyle evrimleşmiyorsun hacım. Beyninin olmaması gibi bir durum da söz konusu değil. Hayatta kalabilmen vücut kendini geliştiriyor. Ve bu durumda senin silaha dönüştürebileceğin tek şey olan beyin gelişiyor.
Tamamda o zaman pençe yapmak, kas sistemii geliştirmek, kanat yapmak yerine neden bu zamanda bile sırları çözülemiyen gelişmiş bir beyin yapıyor.Yani neden hayatta kalma çabası için hayvansal bir özellik geliştirmiyor?

Evrimi yöneten bir irade yok. Adaptasyon gibi düşünün bunu. Çöl tilkisi, kutup tilkisi örneğini verdim. Vücut kendini buna göre şekillendiriyor.

Mehteran said:
Dual said:
Baştan kaçırdın herhal. Düşünce gücüyle evrimleşmiyorsun hacım. Beyninin olmaması gibi bir durum da söz konusu değil. Hayatta kalabilmen vücut kendini geliştiriyor. Ve bu durumda senin silaha dönüştürebileceğin tek şey olan beyin gelişiyor.
Tamamda o zaman pençe yapmak, kas sistemii geliştirmek, kanat yapmak yerine neden bu zamanda bile sırları çözülemiyen gelişmiş bir beyin yapıyor.Yani neden hayatta kalma çabası için hayvansal bir özellik geliştirmiyor?
Çünkü arkadaşım yapacağın pençe aslanla, göz kediyle, kanat kartalla, kuyruk maymunla, yüzgeç yunusla boy ölçüşemeyecek. Rekabet içinde olduğun bu hayvanların her özelliğini kendinle alıp buluşturamayacağın için evrim senin güçlü yönüne doğru gelişmiş; beyin yani düşünme ve alet yapma ve kullanma becerisi. Evrim mükemmel hayvan oluşturmamış şu ana kadar, doğadaki her hayvanın güçlü olduğu kadar zayıf yönleri de var. insanlar için de aynı şey geçerli.

Kleidophoros said:
Mehteran said:
Dual said:
Çünkü arkadaşım yapacağın pençe aslanla, göz kediyle, kanat kartalla, kuyruk maymunla, yüzgeç yunusla boy ölçüşemeyecek. Rekabet içinde olduğun bu hayvanların her özelliğini kendinle alıp buluşturamayacağın için evrim senin güçlü yönüne doğru gelişmiş; beyin yani düşünme ve alet yapma ve kullanma becerisi. Evrim mükemmel hayvan oluşturmamış şu ana kadar, doğadaki her hayvanın güçlü olduğu kadar zayıf yönleri de var. insanlar için de aynı şey geçerli.

O zaman bu evrim dediğiniz şey tanrı gibi birşey oluyor. Herkesi eşit olarak dönüştürüyor. Ama insanda bozuluyor senin dediğin şey. Hani bilim diye birşey var. Bilmem duydunuz mu? Bazı insanlar buna tapıyor. Neyse. Bu bilim adamları araştırır bilmem ne eder, bişeyler yapar ve kedi gözü kadar iyi gören icat yapar, işte aslan gibi pençe yapar vs vs. Senin dediğine göre herşey eşit evrimleşmiş. Ama olmuyor işte arkadaşım. Bu kendini beyine adapte eden insan bozuyor bunu.

Kleidophoros said:
Senin gözler pek evrimleşmemiş galiba.

Bana sizin dedikleriniz çok saçma geldi.Yani vücut düşünüyor ben kanat yapsam kartalı geçemiycem yüzgeç yapsam yunusu geçimiycem geriye ne kaldı? O zaman ben beynimi geliştiriyim diyor.

Hadi onu bunu geçtim o değişen özellikler o canlının yavrularına nasıl aktarılıyor.Bu ancak canlını üreme hücresinin mutasyon geçirmesiyle olabilecek bir şey ki çoğu mutasyonda zararlıdır.

Senin su yolunu bulur demen bizim Allah bilir dememizden bir farkı yok.Her hangi bir bilimsel dayanağın var mı? :S

Ayrıca o dna diğer yavruya nasıl aktarılcak diyorum.Ancak eşey hücresi mutasyon geçircekte üstüne bu mutasyon zararsız bir mutasyon olcakta daha gelişmiş bir birey olcak.Halbuki mutasyonların çoğu zararlıdır.

Dual said:
Ne mutasyonu olm? Mutasyonun ne olduğunu biliyon mu sen? Saç rengi, göz rengi gibi. genler ile gelecek nesle aktarılıyor.

Asıl sen mutasyonu biliyon mu kardeşim.Neyse basitçe anlatıyım sana.Sen istediğin kadar kas yaparsan yap çocuğun kaslı doğmaz, sen ne kadar basketbal oynayıp boyunu uzatırsan uzat çocuğun uzun doğmaz.Ama biz bir canlıdaki bir özelliğin dahada artıp onun yavrusunda da görülmesinden bahsediyoruz.Buda ancak mutasyonla gerçekleşebilir.

Aboooouv. Biyoloji dersimi vereceğim ben sana. Genetik ile aktarılabilen ve aktarılamayan özellikleri bir incele istersen.

Şunu bi oku istersen: http://www.facebook.com/notes/evrim-a%C4%9Fac%C4%B1/evrimsel-de%C4%9Fi%C5%9Fimlerin-e%C5%9Fey-h%C3%BCcreleri-taraf%C4%B1ndan-gelecek-nesillere-aktar%C4%B1lmas%C4%B1-%C3%BCz/306027239455358?comment_id=3413365&offset=0&total_comments=12

Dual said:
Aboooouv. Biyoloji dersimi vereceğim ben sana. Genetik ile aktarılabilen ve aktarılamayan özellikleri bir incele istersen.

Eh be.Anlama özürlümüsün nesin be kardeşim.Ben genleri, aktarılabilen özellikleri, dna ı biliyorum.Ama sen benim anlatmak istediğimi anlamamakta israr ediyorsun.Seninle harcadığım zamana yazık zaten.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom