Evlad-i Osmanlı

Users who are viewing this thread

Onun aldığı eğitimin ve tarih bilgisinin senin 10 katı olduğundan eminim. Biraz saygı duy.

Kaşar yazar pelin Batu mu?

Yuh artık gerçekten. Birileri size haddinizi bildirmeli, bu ne saygısızlık. Yazık... Forumda daha aklı başında insan var sanırdım.

İslambol? İslambol nedir bilen?

128th_Can said:
Onun aldığı eğitimin ve tarih bilgisinin senin 10 katı olduğundan eminim. Biraz saygı duy.

Yuh artık gerçekten. Birileri size haddinizi bildirmeli, bu ne saygısızlık. Yazık... Forumda daha aklı başında insan var sanırdım.

Benim için sorun değil izle ve gör.

Yeniceri16.5 said:
Twitter Hesabı olan Herkes Twit Atsın. Sultan Mehmed'e hakaret eden Pelin Batu'yu TT Yapıyoruz..
#SanaKimGaydıPelinBatu!

Memleketin sözde kaşar yazarlardan Pelin Batu'dan İslâmbol'un Fâtih'i, Fatih Sultan Mehmed Han'a eşcinsel göndermesi !!

Kaşar Yazar Pelin Batu:  "Fatih Sultan Mehmet'in yakışıklı Radu ile ilişkisi olduğu söylenir. Ama bunlar KAYNAKLARDA GEÇMEZ. Fatih öldükten sonra bu tür lafla
Yeniceri16.5 said:
Twitter Hesabı olan Herkes Twit Atsın. Sultan Mehmed'e hakaret eden Pelin Batu'yu TT Yapıyoruz..
#SanaKimGaydıPelinBatu!
Memleketin sözde kaşar yazarlardan Pelin Batu'dan İslâmbol'un Fâtih'i, Fatih Sultan Mehmed Han'a eşcinsel göndermesi !!

Kaşar Yazar Pelin Batu: "Fatih Sultan Mehmet'in yakışıklı Radu ile ilişkisi olduğu söylenir. Ama bunlar KAYNAKLARDA GEÇMEZ. Fatih öldükten sonra bu tür laflar dolaştı!"

Kaynaklarda geçmiyor diyor söylemekten beri kalmıyor. Ulan sizin derdiniz ne soysuzlar!! Buradan tüm yetkilere sesleniyoruz bu kaşara birileri haddini bildirsin artık!!!

Daha önce Kanuni Sultan Süleyman'a açık olarak eşcinsel demişti.

FÂTİH'E HAKARET VİDEOSU: www.youtu.be/b0mglAf51VM
KANUNİ'YE HAKARET VİDEOSU: www.youtu.be/_Q-9Mj8Bpyc

Altlarını çizdim senin için.
Yeniceri16.5 said:
128th_Can said:

Benim için sorun değil izle ve gör.

Neyi izleyip göreyim? Tarihi konusunda bilgili bir insanın fikrini/tezini beyan etmesini mi?

Dediğim gibi büyük saygısızlık ediyorsun. Diyecek laf bulamıyorum. Sizin gibi cahillerin şimdi işi yoktur pelin batu ya Twitter'da küfür yazıyorsunuzdur.

oktay67gs said:
Ben ortada bir hakaret göremiyorum.
Uyarı: Siz iletinizi yazarken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

İki ileti önce yazdığını baz alırsak arkadaş Pelin Batu'nun hakaret etmediğinden bahsetmiş bence. :razz:

Yeniceri16.5 said:
#SanaKimGaydıPelinBatu!

Kaşar Yazar Pelin Batu: "Fatih Sultan Mehmet'in yakışıklı Radu ile ilişkisi olduğu söylenir. Ama bunlar KAYNAKLARDA GEÇMEZ. Fatih öldükten sonra bu tür laflar dolaştı!"

Kaynaklarda geçmiyor diyor söylemekten beri kalmıyor. Ulan sizin derdiniz ne soysuzlar!! Buradan tüm yetkilere sesleniyoruz bu kaşara birileri haddini bildirsin artık!!!

Bu ne perhiz bu ne lahana turşu len Bursa çocuğu seni

Bursa çocuğu demenin gereği ne acaba. Bende Bursalıyım ama fikirlerimiz uyuşmuyor. Tamam abartılacak birşey yokta burdaki lafın tüm Bursalılara geliyor gibi yansıyor.

Dikkatli ve saygılı olmak gerek.
Arkadaşlar burada Pelin adlı şahsın net ifadelerle herhangi bir hakarette bulunduğunu göremiyorum.Sadece Fatih Sultan Mehmed Han dan sonra böyle dedikodular türetilip kaynaklara yansıtıldığını belirtmiş.Ancak tarihimiz ve değerlerimiz hakkında konuşma yaparken hele ki ülkemizde bu konularda heyecanlanan ve yanlış anlama kapasitesi yüksek olan insanlar varken daha dikkatli olmak gerektiği gibi saygı da duymak gerekir.Siz arkadaşlarında sağ duyulu olması daha doğru olur.Çünkü Pelin Batu böyle bir konuşmanın başına "Atatürk" koysaydı,Fatih hakkındaki konuşmasını normal karşılayan arkadaşların ayaklanıp hakaret üstüne hakaret edeceklerine eminim.O yüzden dikkatli ve saygılı olmak gerek.Sevgiler,Saygılar.

Çok anlamsız konuşmussun. Bu olay Atatürk'e yapılsa ve Atatürkçü insanlar bir tarihçiye böyle sıfatlar ile hitab etse aynı şekilde tepki verirdim, hiç merak etme. Kimin ne yapacağına ne kadar eminsin sen öyle.

Bu arada sanki çok büyük aşağılanmış adam, eşcinsel olmak suç veya utanç verici, düşürücü bir şey değil. Birine eşcinsel demek, hakaret kabul edilemez.

Her ne kadar eşcinsel insanlara karşı pek sempati duymasam da, saygı duymanız gerek, başkalarının fikirlerine saygı duyduğunuz gibi.

İslamiyeti kabul etmiş,İslam için savaşmış bir insanın eşcinsellikle adının anılması hele ki bu insan çağ kapatıp çağ açmış olan bir padişah ise suçtur ve ciddi bir hakarettir.Ancak yazımda belirttiğim gibi ortada herhangi bir suçlama görmüyorum.Kimin ne yapacağına yaşadıklarımdan ötürü bu kadar eminim.Yazım da söylediklerim zaten senin gibi dört dörtlük insanlara yöneltilmiş sözler değil.Ancak yinede bundan bir ders çıkartıp cevap verme nezaketini gösterdiğin içinde sana ayrıca teşekkür ederim.Umarım anlamsız konuştuğumu (yazdığımı) düşündüğün mevzu senin için biraz daha anlam kazanmıştır.

TeCH_B1R said:
İslamiyeti kabul etmiş,İslam için savaşmış bir insanın eşcinsellikle adının anılması hele ki bu insan çağ kapatıp çağ açmış olan bir padişah ise suçtur ve ciddi bir hakarettir.

Değildir, siz ne kadar kötü karşılarsanız karşılayın genlerde bozukluktan kaynaklanan bu olay bir hakaret olamaz. Bundan senin de eşcinselleri küçümsemen de doğru değil.

Olabilir olmayabilir, böyle olsa bile bunu yazmayı düşünecek kadar eşcinselliği hakaret gibi görerek millete bunu söylemişse kınıyorum lan. Eşcinsel olup onu gören olur, "lan bunu niye böyle göz önüne çıkartıyonuz" der. Empati yapın az.

Amacım olup olmadığı değil, eşcinsellerin de onuru, gururu var. Eşcinselliği hakaret gibi kabul edip, 500 yıl önce yaşamış birine bunla laf atmak ayıp, "yok lan islam için çalışmış adam böyle mi olur" demek daha da ayıp. Allah onları öyle yarattıysa öyle devam edecekler, neye taparlarsa tapsın.

Okumadım daha ne yazdığını Pelin Batu'nun, ama bunlar kulağınıza küpe olur en azından.

128th_Can said:
İslambol? İslambol nedir bilen?

bilen var. Evliya Çelebi seyahatname de günümüz İstanbul'u için İslambol tabirini kullanmıştır.

Seyahatname 8. Kitap Sayfa 351 den bir alıntı:

... kim bu abd-i kemteri selamet belde-i tayyibe ve mahsure-i Konstantiniyye ya'ni İslambol'a dahil eyledi.

demek ki 17.yy da kullanılan bir tabirmiş.

Klaups Chamask said:
TeCH_B1R said:
İslamiyeti kabul etmiş,İslam için savaşmış bir insanın eşcinsellikle adının anılması hele ki bu insan çağ kapatıp çağ açmış olan bir padişah ise suçtur ve ciddi bir hakarettir.

Değildir, siz ne kadar kötü karşılarsanız karşılayın genlerde bozukluktan kaynaklanan bu olay bir hakaret olamaz. Bundan senin de eşcinselleri küçümsemen de doğru değil.
Galiba anlatmak istediğimi anlamadın arkadaşım.Ben ne eşcinsellere hakaret ettim nede onları küçümsedim.İslam için çalışmış bu şahsın böyle bir sözcükle adının anılmasının hakaret olduğunu söyledim.Eğer dahada anlamamak için direnecek iseniz daha fazla uzatmayalım mevzuyu ne siz beni yorun nede siz kafanızı anlamamak için patlatın.

Hristiyanlık için savaşsaydı beni ilgilendiren bir karakter olmazdı.Cevabım evet hakaret olmazdı.

Klaups Chamask said:
TeCH_B1R said:

Olabilir olmayabilir, böyle olsa bile bunu yazmayı düşünecek kadar eşcinselliği hakaret gibi görerek millete bunu söylemişse kınıyorum lan. Eşcinsel olup onu gören olur, "lan bunu niye böyle göz önüne çıkartıyonuz" der. Empati yapın az.
Eşcinsellik sadece genlerden kaynaklanmaz, insanın estetik zevki de erkekleri daha çekici bulabilir. Biseksüel diye bişey de var, hem kadınlardan hem erkeklerden tahrik olabiliyolar.

Spartacus'daki Agron ile Fatih Ürek bir değil yani.

Yav embriyo evresindeyken dişiyken birden mutasyon geçirerek hormonları değişip erkek olan insanlar var.

Back
Top Bottom