3ds Max 2012 Modelleme,Render,Animasyon Dersleri HD

Users who are viewing this thread

Kaan61ts said:
Ben 3ds max kullanmıyorum (zaten beceremem) ama çok güzel hazırlamışsın ellerine sağlık(la ben annemin yaptığı yemeğe bile ellerine sağlık demem :mrgreen:)

onur duydum  :razz:

3D Max'ın Wings 3D ile arasındaki farklar nedir bilen biri söyleyebilir mi?
Sorulduysa kusura bakmayın.

Ben söyleyeyim 3dsmax çok uzun zamandır kullanmadım ama wings daha pratik gibi geldi 3dsmax daha profesyonel şuan 3.dersteyim hadi bakalım öğrenebilcekmiyim :razz:

Bozaciiii said:
Hocam programla sur yaptım oyuna ekleyince içinden geçiyor neden acaba ?

Collision eklememişsindir de ondan.
Open brf de objeye sağ tıkla Make a Collision de .

Yada objeyi tekrar open brf ye çağır ama bu sefer static mesh yerine collision object diye çağır.Sonra Collision Objesinin Adını bo_Kale_Duvari şeklinde yap objeyi eklediğin yerde module_scene kısmında objenin adını yazdıktan hemen sonra "0" olması lazım onun içinede bo_Kale_Duvari yaz

Yeni ders eklenmiştir.İkinci mesajın sonuna bakabilirsiniz.

Eğer bakmaya üşeniyorsanız :grin:

3ds Max 2012 Ders 65 Dağ Evi Yapıyoruz - Modelleme Bölüm 3

Açıklama:Herkese Merhaba.Bu dersimizde Dağ Evinin detaylarını oluşturuyoruz.Çatıdaki kiremitler pencereler kapılar gibi.Oldukça uzun bir ders.Bilindikten sonra tüm bu derste yaptıklarımız 10 dk mizi almaz aslında.Ben anlatarak yaptığım için 40 dakika gibi uzun süreler ortaya çıkıyor.

Link:3ds Max 2012 Ders 65 Dağ Evi Yapıyoruz - Modelleme Bölüm 3

EDİT PLOY
Vertex- Köşe (1)
Edge- Kenar (2)
Border- Silinmiş boş yüzeyin kenarlarını seçer (3)
Polygon Yüzey (4)
Element- Objeyi seçer (5)

bilgiegitim.com
0212 291 72 02 - 0212 572 34 00

Bir küre çiz. Sağ Tuş-Convert Editable Ploy de vertex moduna geç
Ignore backfacing  Bakış açımıza göre görünmeyen köşelerin seçilmemesini sağlar.
En tepedeki köşeyi seç, Grow genişleyerek dışa doğru seçim yapar. Shrink tam tersini seçili köşelerin seçimini içe doğru iptal eder.
Seçili köşelerin arasında kalan yüzeyleri seçmek için, Ctrl ile birlikte alttaki Ploygon mod butonuna tıkla.

Bende Unwrapte bir sıkıntı yaşadım. Modifiernde symetry editpoly ve unwrap olan bir modelin uvmapını editliyordum. Sonra modelde değişiklik yapmak için editpoliyi secince bir uyarı cıktı (cok gec saatte calısabiliyorum okumadan hold yes demişim) bütün editledigim unwrapi eski haline getirdi. Geride alınmıyor. Wingste uvmapi editleyip sonra modelle değişiklikler yapardım 3ds maxte yanlıs yaptıgım sey nedir?

surum: 2013 3ds Max
unwrapi : unfold3D

Yardımları bekliyorum.

Autobackup'lara bakmayi denedin mi? unwrap modiferden edit polye gecerken hold yes deyince unwrapi korumasi gerekiyor. ben de oyle yapiyordum. genelde unwrapi bitirim ustune sag tiklayip collapse all secenegini seciyorum, sonra modelde duzenleme yapip tekrar unwrap uygulayip duzenledigim veya ekledigim yuzeyleri haritada yerlestiriyorum.

nemeruis said:
Bende Unwrapte bir sıkıntı yaşadım. Modifiernde symetry editpoly ve unwrap olan bir modelin uvmapını editliyordum. Sonra modelde değişiklik yapmak için editpoliyi secince bir uyarı cıktı (cok gec saatte calısabiliyorum okumadan hold yes demişim) bütün editledigim unwrapi eski haline getirdi. Geride alınmıyor. Wingste uvmapi editleyip sonra modelle değişiklikler yapardım 3ds maxte yanlıs yaptıgım sey nedir?

surum: 2013 3ds Max
unwrapi : unfold3D

Yardımları bekliyorum.

max default olarak kendi 3 farklı dosyaya düzenli olarak kayıt yapıyor.Eğer hold yes dedikten sonra programda çok vakit geçirmediysen yada başka bir dosya üzerinde çalışmaya devam etmediysen o 3 Autobackup dosyasında duruyor olabilir.Belgelerimin içinde 3ds max klasöründe biryerlerde.

Back
Top Bottom