Zırh bağışlama tecrübesinin aşırı az olması

Users who are viewing this thread

Zırh bağışlayarak askerlere XP kasacaktım fakat en pahalı zırhlar bile 300 tecrübe veriyor. (300'ü geçen bir tane bile zırh , silah yok) Bu neden oluyor? Bir hata mı yoksa skilli nerflemek için böyle bir saçmalık mı yapmışlar? Böyle saçma bir şeyin nerf olduğunu düşünmediğim için sormak istedim.

300 tavan sınır. 500 dinarlık zırhlar bile 300 veriyor sanırım. Genellikle bir savaş yaptığınızda veya haydut avladığınızda pahalı zırhları alıp ucuzları bırakırsanız 20k ya kadar tecrübe veriyor. Satın alıp bağışlamak yerine haydut avlamak daha kârlı olacaktır. 300 de az bir rakam değil, kolayca ordu geliştirebiliyorsun zaten, hatta oyunun bir noktasından sonra hiçbir lord sana ayak uyduramıyor.

300 tavan sınır. 500 dinarlık zırhlar bile 300 veriyor sanırım. Genellikle bir savaş yaptığınızda veya haydut avladığınızda pahalı zırhları alıp ucuzları bırakırsanız 20k ya kadar tecrübe veriyor. Satın alıp bağışlamak yerine haydut avlamak daha kârlı olacaktır. 300 de az bir rakam değil, kolayca ordu geliştirebiliyorsun zaten, hatta oyunun bir noktasından sonra hiçbir lord sana ayak uyduramıyor.
Bundan önce bir kılıç yapıp 30k tecrübe verebiliyordum. Böyle olması çok ilginç geldi bana.

Ooov... Demircilik zaten aşırı epic bir de öyle bir durumda daha sıkıntılı olurmuş.
Vallaha dün saveye başladım (0 hile) gidip 10-15k para kastım sonra Seonon'a gidip tanesi 3 dinardan full odun aldım. Şehirde bekleyip stamina dolunca odunları eritip full demircilik kastım. Şimdi yaptığım kılıçlar hiç thamaskene çelik vs. kullanmadan 40k ediyor. Bir günde 2m civarı bir para kastım. 5 dakikada 400k gibi bir rakam kasabiliyorum şuan ki hâli ile karakterin. Hâla çok ama çok fazla demirciliğin getirisi. Acilen nerflenmesi gerekiyor bence.

zırh bagışlama olayı nedir acaba?ben çıkaramadım bunu?savaş sonrası elde edilen ganimetleri kendinize almadıgınızda mı,onları ordudaki askerlere bagışlamış oluyorsunuz?yoksa farklı bişey mi?

zırh bagışlama olayı nedir acaba?ben çıkaramadım bunu?savaş sonrası elde edilen ganimetleri kendinize almadıgınızda mı,onları ordudaki askerlere bagışlamış oluyorsunuz?yoksa farklı bişey mi?
Hem dediğin gibi hem de zırh satın alıp bağışlayabiliyorsun. Envanterden çöpe attığın zaman onlara tecrübe olarak geliyor fakat Vekil yeteneğinden gerekli skilli açmalısın.

Zırh bağışlama ne oluyor tam olarak?
Birliğinize seçtiğiniz iaşecinin Vekil yeteneğinin perklerinden (öyle hatırlıyorum) birini açarak askerlere zırh ve silah bağışlayarak xp kazandırabiliyorsunuz. Savaşlarda elde ettiğiniz ganimetlerden pahalı silahları ayırıp ucuzları bağışlayarak sağlam xpler kazanabilirsiniz.

Birliğinize seçtiğiniz iaşecinin Vekil yeteneğinin perklerinden (öyle hatırlıyorum) birini açarak askerlere zırh ve silah bağışlayarak xp kazandırabiliyorsunuz. Savaşlarda elde ettiğiniz ganimetlerden pahalı silahları ayırıp ucuzları bağışlayarak sağlam xpler kazanabilirsiniz.
Peki başka ne işe yarıyor? Askerlerimiz de mi kullanıyor yoksa sadece xp mi kazanıyoruz?

Hem dediğin gibi hem de zırh satın alıp bağışlayabiliyorsun. Envanterden çöpe attığın zaman onlara tecrübe olarak geliyor fakat Vekil yeteneğinden gerekli skilli açmalısın.
açtıgım bi save de,savaş sonrasında envarter doluydu ve neredeyse hepsini bırakmıştım ve bi xp kazanmakla ilgili yazı çıkmıştı ekranda,şimdi hatırladım.demek ki o save de bahsettiginiz özelligi aktif etmişim.ama satın aldıgım şeylerdede aynı işlemin oldugunu bilmiyordum.teşekkürler :smile: o xpleri biz mi kazanıyoruz yoksa askerler mi kazanıyor konusunda kafam karışmıştı o an,anlaşılan o xpler askerlere gidiyor.bu daha güzel...

Back
Top Bottom