Yeni Mount&Blade İçin..

Users who are viewing this thread

Öncelikle merhaba.Umarım yakında yeni bir Mount&Blade oyunu haberi duyarız diye umutlanıyor ve yeni M&B oyunu için önerilerimi yazıyorum.Hatam olursa affola..
1)Oyuna yeni kavramlar eklenerek bunlar işlevsel hale getirilebilir. ( Mesela Hazine: Toplanan vergilerin,dükkan gelirlerinin, kiraların toplandığı yer olabilir.Tabi bu bir krallık kurduğumuzda Krallık Hazinesi olarak olmalı.Bu hazine sayesinde ülke genelinde imar çalışmaları yaptırabiliriz./ Devriye oluşturmak ki çoğu oyuncu istiyor zaten./Sancaktarın eklenmesi(bu kesinlikle eklenmeli bence.2 süvarinin;süvari yoksa piyadenin sol elinde bir mızrağın ucunda sancağımız dalgalansa çok hoş olurdu) )
2)Oyunun diyalog düzenlemeleri iyi yapılmalı ve mantık hataları düzeltilmeli(13 kişilik bir çapulcu grubu haritada bizden kaçarken yakalandığında bir Lord'a,kendinden epey güçlü bir orduya meydan okuması gibi veya krallık kurduğumuzda veya bir lord olduğumuzda şu ünvanımızın gelmesi(lord,kont,boyar,yarl,noyan,emir veya kral xxx gibi küçük bir ayrıntı ama eklenmeli bence oyuna./Kale kuşatması sırasında nöbetçilerimize "nöbet nasıl gidiyor asker?" diye sorduğumuzda "herşey sakin efendim bir sorun yok" demesi yerine kuşatma hakkında bilgi vermesi.
3)Oyuna bazı yeni itemler eklenebilir(silah,at sayıları yeterli ama biraz daha zırh olsa fena olmazdı.Mesela warband ile gelen bazı zırhlar çok güzeldi özellikle Vaegir Elit Zırh mesela.
4)Köylülerle,köyle,şehirle vs ile olan ilişkilerimizin oyuna etkisi daha fazla olabilir.Mesela başka bir lordun şehrine veya köyüne gidip son söylentileri sorduğumuzda Lord xxx'in (yani bizim) hizmetine girmenin iyi olduğunu söylüyorlar .... vs vs olabilir.Calradia'da bizim hakkımızda bazı haberler dolanabilir(Lord xxx, xxx kalesinin yeni lordu olmuş/xxx köyünü talan etmiş/xxx şehrini ele geçirmiş hemde tek başına! gibi.
5)Krallığımızı kurduğumuzda kesinlikle rengini ayarlayabilmeliyiz.Kırmızı asilerin rengi olduğu için hoş durmuyor.Hatta krallık kurduğumuzda o zaman da zayıf bir krallık bulunuyorsa veya bizim o zaman iyi ilişkiler içinde olduğumuz bir krallık varsa bize direkt olarak iyi niyetlerini bildirip tebrik edebilirler böylece bizi tanımış olurlar ve idare hakkı kazanırız.
6)Oyunda savaş açabilmek için olan savaş bahaneleri biraz daha arttırılmalı(ben bu zamana kadar sadece sınır vakası ile savaş açabildim tabi lordlarla ilişki düşmesi açısından diyoruz bu bahaneleri yoksa ilişki düşüyor biliyorsunuz.
7)Kalede nöbet tutan askerlerin sayısı arttırılmalı(koca kalede 3-5 asker nöbet tutmasın yahu) ve hatta kale içerisinde gezen askerler olabilir belki.(süvari,piyadeler)mesela 2 süvari sanki sohbet ediyormuş gibi kale avlusunda dolanabilir.
:cool:Kamp alanı, inşaa edilen binalar kesinlikle görselleştirilmeli.Kamp alanında gezen,talim yapan askerler olabilir.
9)Yenilip krallığını kaybeden krallar illaki calradia'yı terk etmesede olabilir.Gelip bize ya da başka bir krala katılabilmeliler tabi aralarında terk edenlerde olabilmeli gururuna yediremeyen.Bunuda ilişki yüksekse katılır değilse başkasına katılır ya da terk eder şeklinde olabilir diye düşünüyorum.(Warbandde bir bug sonucu Kral Graveth bana katılıp Lord Graveth olmuştu mesela).
10)Bize ihanet eden lordları daha iyi anlayabilmeliyiz.
11)Mareşal iken veya Kral iken çeşitli emirler,görevler verebilsek iyi olurdu(yani şu devriye gez,yağmala,kuşat vs den başka)
12)Toprak dağıtımı yaptığımızda lordlarla aramız o kadar kötüleşmemeli.Bütün lordların fikirlerini aldığımız halde neredeyse hepsi ile ilişkimiz geriliyor.Bu düzenlense iyi olurdu.
13)Zendar yine tarafsız bir şekilde eklense güzel olurdu.Çoğu oyuncu sevmişti Zendar'ı bende dahil.Hatta tüm calradia'yı ele geçirdiğimizde bize katılabilir ve kontrolümüze geçerdi :smile:
Önerilerim bu kadar umarım yeni ve güzel bir M&B oyunu daha görürüz.

Önerilerin çok güzel. Ama bir M&B oyunu daha gelirse sıkar. Artık başka bir oyun çıkmalı.

lorenss said:
Ne zaman hazir olur mount and blade 2 ?

Biz yapmadığımızdan bilemeyiz ama böyle devasa oyunların çıkması uzun süre alıyor 2016 diyen var.

O kadar uzun bir vakit olacağını sanmam.Bana göre 2015'in en geç nisan ayına kadar çıkacak gibime geliyor.Hayırlısı olsunda ne olursa olsun.Ben daha almak için para bile biriktirmemişken çıkmasında.  :razz:

Back
Top Bottom