Yeni Dizi |Kazak Eli

Users who are viewing this thread

TurkicKhan

Grandmaster Knight
Kazak hanlığının kuruluş hikayesinin anlatıldığı bir dizi çekiliyor. İlk sezonu 10 bölümlük dizinin adı "Kazak Hanlığı". Dizi, Kazak hanları Canibek ve Kerey'in Özbek hakimiyetinden ayrılıp, 1465'te Güney Kazakistan'ın steplerinde yeni bir devlet kuruşunu anlatıyor.Fragmanı geçtiğimiz aylarda yayınlanan dizinin çekimleri, Almatı yakınındaki bir köyde yapılıyor. 50 milyon dolar bütçeli yapımda 250 oyuncu rol alıyor.Eylül ayında çekimlerine başlanan dizinin, daha sonra film olarak vizyona gireceği belirtildi.

İyi bir bütçe ayırmışlar. Umarım hakkını verirler.

Dipnot : Yaz mevsimi çabuk gelse de şu Marco Polo'nun 2.sezonunu izlesek :smile:

İşbara Alp said:
o pekde önemli değil bana göre Kazak Türkçesinide anlıyorum  :razz:

Men siz tüsinesiz dep oylaymın

Google çeviriden bakmak yok.  :shifty:

Film Kazakça olacak muhtemelen Rusça çeviriside olur. Bayağı reklamı yapıldı muhtemelen İngilizce altyazıda olacak.

Kazakçayı anlamanız zor çünkü bizim dilimizle aynı dil ailesinde değil. Biz Oğuz lehçesi konuşuyoruz yani Azerbaycanlıları ve Türkmenleri anlayabiliriz. Kazaklar Kıpçak lehçesinde konuşuyor yani Tatarlar ve Kırgızlarla anlaşabilirler.

İşbara Alp said:
Kazaklarla yazışmıştım.Anlıyodum dediklerini.Hatta beraber bi Kazakla Napoleonic Wars ta server dağıtmıştık  :fruity:

carrier said:
İşbara Alp said:
o pekde önemli değil bana göre Kazak Türkçesinide anlıyorum  :razz:

Men siz tüsinesiz dep oylaymın

Google çeviriden bakmak yok.  :shifty:

Back
Top Bottom