Yeni başlayan biri olarak anlam veremediğim birkaç şey (!)

Users who are viewing this thread

İyi sabahlar;

SSS'de göremediğim ama bence herkesin takıldığımı sandığım birkaç şey var. Mesela;

Ben %14 faiz verecek diye yatırdığım 10binden haftalık faiz falan alamıyorum haftalık rapor da -askerlere maaş falan ne kadar para verdiğini gösteren- gözükmüyor bu para. Geriye de alamıyorum. Parayı Karlov'a yatırmıştım, oraya gidip tüccar locasına tıklayınca ekran da hiçbir seçenek çıkmıyor. (para yatır veya çek diye). Ne yapacağım yalan mı oldu bizim 10 bin'lik?

Bir de kervan yollarken bazı şehirlerde kaç para ettiği yazıyor ama her şehirin ki yazmıyor yani 12-13 tane şehir varsa orada 2-3 tanesinde kaç para ettiği yazıyor. Neden tüm şehirler yok? Ya da neye göre belirleniyor hangi şehirde kaç para olduğu ???

1.143 path'i ile oynuyorum kervandan deli gibi para kazanma yolunu bilmiyorum, kadife falan görmedim daha ben çanak çömlek falan yolluyorum hep. Msl 1000 lira masraf edip 2000 bin lira kazanıyorum burada 100 lira kervan koruyucusuna veriyorum kalıyo 900 kar. Yani kervanı hep ben koruyorum gideceği yere kadar anlamadım gitti. Bir yardım etseniz nerede yanlış yapıyorum?

Şİmdiden teşekkürler...

yahu 5 tane kale aldım, bütün lordlarla aram iyi 10-15 sayılır yani warband da kale alınca bana veriliyordu yada lorlarla konuşup ikna edebiliyordun bu oyunda niye böyle birşey yok. Sinirimden çıldırcam. Millete iyi görünmek için mektup taşımaktan sıkıldım artık. Yok mudur bu lorlarla aramı iyi yapmanın yolu?? 200 gün oldu 2 köyle takılıyorum.

Sonunda bir tane kale verildi bana ama verilir verilmez 400-500 kişi kuşatmaya geliyorlar 70 kişi var bende de karşı koyamıyorum. Yani taş çatlasa birkaç saatliğine kalem oluyor. Siz ne yaptınız bu konuda? Ne yapmam gerekiyor 500 kişinin kalemi kuşatmaya gelmemesi için?

kervan konusunda  sasdece birkaç şehirde paranın gözkmesi o şehilrede iyi kar yapabilcceğin anlımna gelebilir

kale yada şehir verilmemesisn nedeni namımın yüksel olmayaışı olabilir . Bİrde kaleler tek bşaınamı alıyorsun - seferberlikm  ilan ediyorsun yoksa kuşatmalara yardımmı ediyorsun?

lordlara savaşta yardım esersen esir olnalrı kurtarırsan da  ilişkin artar

kalenin kuşalılmaması için yapablcein çok brişey yok .düşmanlarınız seferberlik başlatmışdır kale de az adam varsa alırlar kaleyi geçerler. Mareşelsen seferbelik başltıp yakınlarındaki şehr ve kaleleri almayı dene. para kazanıp düşman olmayna krallıkların paralı asker kamplarını boşalt :smile: askerleri kaleye savunma tahkimaltarı inşa etmeyide deneyeblrisn (şehre inşa ediliyorda kaleye inşa edyormu emin deilim) ama biraz pahalıdır

1.143 yaması bence oyunu çok zorda oynayanlar ve daha zor isteyenler için iyi ; Gelişmekte olanlar ve normal derecede (80-110) oynayanlar için kötü olmuş.1.143 ten önce Bahçesaray ve komşu şehirlerden kadife kervanı yolladığında belirli yerlere 90-100 bin kar elde ediyorsun.Oralardan etvanterine yüklediğinde ve belirli yerlere getirdiğinde her kadifeden 2000 kar ediyorsun.1.143 te bu kaldırılmış.

@karayikan

Nam'ım 400 civarıyken verilmiyordu şimdi 900 oldum. Tek başıma aldım kaleleri, seferberliğe katılınca warband'daki gibi birlikte savaştığın komutanlanlarla aran 1 puan iyileşmiyor onun için karışmıyorum bunların kuşatmalarına. Bunlar giderken bir yere uzaktan izliyorum yakalanacak ordular varsa hızlı olduğumdan hemencik eziveriyorum, bunların önünü açıyorum bir nebze. Düşman 600 kişi falan geldiğinde bunları ayırıp 150'şer 150'şer biçiyorum :smile:)

Benim merak ettiğim millet aldığı kale/şehri nasıl elinde tutabiliyor? Msl sen nasıl savunuyorsun yeni aldığın bir kaleyi? Anlayamıyorum neden bu kadar zorlaştırıldığını oyunun. Yani Warband'da ben bir kale/şehir alsam ve orası kuşatılsa 500 kişiyle bizim mareşal toplayıp orduyu geliyordu yardıma ben yardım istemesemde ama bunda kimse gelmiyor adam benim yeni aldığım kaleye (ismail veya bar kalesi) aldıktan sonra 3-5 saat içinde 600 kişiyle geliyor bizim salak İslam Giray toplamış milleti ta kuzeydeki İsveç şehirlerini kuşatıyor çıldırıyorum resmen!

Şöyle bir çözüm buldum, civardaki bize ait olan şehirlerin hepsinden maaşı 5-11 arası değişen uyduruk yeniçeri, oğlan, seymenn, bayrak gibi adamlardan sipariş ettim bu adamları şehri alır almaz çok hızlı bir şekilde yeni aldığım şehre taşıdım ki bu hızıma rağmen hemen ruslar şehri kuşattılar ama şansıma asıl orduları -200 kişilik olan- önden geldi hemen onu biçtim geri kalanlar 300 civarı ordu da uzakda beklediler sonra gittiler. Bu sayede kaleye uydurk 250 kişi soktum artık kuşatmıyorlar kaleyi.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Burada sormak istediğim bir şey daha var kaledeki adamlar warband'da normal haftalıklarını alıyorlardı onun için kalelerimde çok adam bırakmazdım (genelde her beş şehir/kale savunması için bunların birisinde 100 kişilik svadyalı sövalyem vardı kuşatma olunca oradan oraya taşıyordum bunları. Habire 800 kişilik kuşatma ordusu gelince de bayıyordu bir süre sonra.) ama bu oyunda bu değişmiş sanırım asker olsa da olmasa da belli bir gideri var şehrin. Sanırsam  2000 bin civarı para gidiyor benden haftalık. Gelir de 2000 desen e ben nasıl kar edeceğim, daha bir de içindeki askerlerin maaşları var.

Kervan olayına da uğraşmıyorum artık 5-6 köy yağmalasam 25-30 bin para oluyor ama bu seferde satacak yer sorunu oluyor bitiriyorum hemen dükkanlardaki parayı :smile:)

Son olarak beni mareşal yaptılar ordular toplansın dedim kamp kurdum 3 gün boyunca bekledim bir ordu bile gelmedi. Genel olarak lordlarla aram 10-15 puan falan 2-3 kişiyle dostuz (25+) ama biri bile gelmedi
ühüüüüüüüüüüüüü :roll: :roll:

Mareşallikten vazgeçemiyorsun da... Mal gibi kaldı bizim ordu.

Çaresiz bana acı çektiren bu oyunu sevemeye çalışmam gerekecek... Hoşgeldin Stockholm Sendromu.

seriousgigi said:
Burada sormak istediğim bir şey daha var kaledeki adamlar warband'da normal haftalıklarını alıyorlardı onun için kalelerimde çok adam bırakmazdım (genelde her beş şehir/kale savunması için bunların birisinde 100 kişilik svadyalı sövalyem vardı kuşatma olunca oradan oraya taşıyordum bunları. Habire 800 kişilik kuşatma ordusu gelince de bayıyordu bir süre sonra.) ama bu oyunda bu değişmiş sanırım asker olsa da olmasa da belli bir gideri var şehrin. Sanırsam  2000 bin civarı para gidiyor benden haftalık. Gelir de 2000 desen e ben nasıl kar edeceğim, daha bir de içindeki askerlerin maaşları var.

sana vermişlerderidr  fakir bir şehri  ya da kaelyi az geliyordur.Vergi memuru falan ata . Şansına peryaslav gib br yere verlse 3000 kirayı zor alırsın (bağlı köyü  12000 talere kadar veriyor) Ama alcaksın pskovu 30000 kirayı alır basarsın parayı :grin:

diğer durum herkesin şikayeti bvende nedense geliyorlar (çoğuyla ilişkm 0)

Back
Top Bottom