Yaklaşan Büyük İstanbul Depremi

Users who are viewing this thread

Mosin Nagant said:
Miraak said:
Mosin Nagant said:
Komplo teorisyenleri de geldiğine göre huzur içinde başka konulara göçebiliriz artık.
İşte inanmayan tayfada olduğu sürece gelişme göstermemiz mümkün değil. H.A.A.R.P. tek Amerika'da da yok Almanya, Rusya'da bu teknolojiye sahip. Nükleer bombanın genetiği değiştirdiğine inanıyorsunuz da buna inanmıyor musunuz?
High Frequency Active Auroral Research Program, ABD'de yürütülen ve iyonosferi araştıran bir program, "teknoloji" değil, önce anlamını öğrenin. Bu programın depremlere yol açtığını iddia etmeden önce hava olaylarının ve atmosferik değişikliklerin depremlere sebep olduğunu nereden bildiğini açıklaman gerekiyor. Zira benim bildiğim kadarı ile yerin altındaki tektonik hareketlerin sebep olduğu bir doğa olayı deprem.

Bu arada radyasyon mutasyona sebep olur, bu kanıtlanmış bir şey; http://k1project.org/explore-health/hiroshima-and-nagasaki-the-long-term-health-effects
lorddarknes said:
Komplo olacak kadar uçuk birşey değil ,suni depremler yaratılabilir bencede.
İşte "sence, bence" dedikten sonra ortaya bir şey koymadıktan sonra kişisel görüşler pek bir şey ifade etmiyor.
o zaman elimizde mutasyona uğramış birşey yok. Yani kanıtta yok. İnternette yazanlara mı inanıyorsunuz diyelim onuda yalanlıyalım. Ortaya sende birşey koyamazsın yalanlayabilirim o zaman. Somut kanıt istiyorsunuz bu çok saçma. Elimle ben mi üreteyim.

Büyük deprem olunca hareketlerin noktalarına bakın. Van depreminde ben baktım o gün baktım hatta. Düz çizgi şeklinde deprem oluyordu. KAF Van gölü dibinde biter ama hareketlerin en büyüğü karadaydı ve düz bir çizgi şeklinde oluyordu. Normal doğal depremlerde hareketler rastgele olur. Ben bunu gördüm. İlk şüphelenmem buydu açtım deprem günü baktım. Bu kanıt benim için. Ama siz gene inanmayacaksınız.

Beni yanlış anlamayın ama eğer çok büyük bir felaket olursa ve sağ kurtulursanız bilin ki su ve ekmek yeterli olmayacaktır çünkü çoğu insanda o ihtiyaç malzemeleri olmayacak o zaman büyük bir felaket daha olacak ''YAĞMA '' herkes önce büyük real gibi mağazalara saldıracak gıda için sonra benzinliklerde izdiham olacaktır , bunları ilk gidenler tedarik edecektir ama  geri kalanlar yağmaya başvuracaktır , büyük ihtimal devlet güçleri bile bu durumda yetersiz kalacaktır ( iletişim olmazsa )  , yani insanlar araç , su ve yemek için birbirlerine saldıracaktır , silahı olanlar tabi ki avantajlıdır ama balta tarzı şeylerde o kullanılacak tavsiyem deprem çantası yada afet çantası yapıyorsanız hem bir şeyleri parçalamak hem kesmek hem de savunmak için balta bulundurmanızdır hem Allah muhafaza bir yerde sıkışırsanız parçalayarak çıkabilirsiniz hem balta bıçağa göre daha geç körelir körelse bile ağır olduğu için bıçaktan daha çok iş görür
http://www.avfoni.com/urun/ersav-81-a-balta
  ama su çok önemli yemek daha kolay temin edilebilir ama içilebilir su çok önemli .

Cannibalizm (yamyamlık) hat safhaya ulaşacak. Eğer yakalanırsanız, terk edin. Beklemeyin. Yapabildiğiniz en kısa sürede kaçın. Ortam Mad Max'e bile dönebilir.

İye.Bepsilomicronu said:
@Miraak, http://194.27.141.99/dosya-depo/ders-notlari/serife-selmin-toplan/011%20iyonizan%20Radyasyonun%20Biyolojik%20Etkileri-Prof.%20Dr.pdf bu da radyasyonun mutajenik etkilerini içeren bir makale. H.A.A.R.P 'la alakalı böyle bir kaynak istiyoruz. 
http://www.bariumblues.com/haarp_executive_summary.htm

https://www.google.com/maps/place/62%C2%B023'24.0%22N+145%C2%B009'00.0%22W/@62.3899662,-145.1475928,983m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=en

Bu site de kapatıldı. Eskiden açıktı http://www.haarp.alaska.edu/

İye.Bepsilomicronu said:
Miraak said:
İye.Bepsilomicronu said:
@Miraak, http://194.27.141.99/dosya-depo/ders-notlari/serife-selmin-toplan/011%20iyonizan%20Radyasyonun%20Biyolojik%20Etkileri-Prof.%20Dr.pdf bu da radyasyonun mutajenik etkilerini içeren bir makale. H.A.A.R.P 'la alakalı böyle bir kaynak istiyoruz. 
http://www.bariumblues.com/haarp_executive_summary.htm

https://www.google.com/maps/place/62%C2%B023'24.0%22N+145%C2%B009'00.0%22W/@62.3899662,-145.1475928,983m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=en

Bu site de kapatıldı. Eskiden açıktı http://www.haarp.alaska.edu/
Bu yeterli değil işte, üniversite gibi bir kaynak olması lazım, bir akademisyenin imzası olması lazım. Mesela o haarp sitesi de kolpa, sırf haarp üzerine kurulmuş bir site zaten. John Titor gibi (vikiden bakıverin önemsiz bir konu), onun da kendine has bir sitesi vardı ama bu onu doğru yapmıyor yine.
Tamam sen inanma. Takıl öyle kafana göre.

Zaten deprem olacak. 250 yılda bir oluyor böyle depremler. HAARP'a filan ihtiyacı yok. Ortalık The Walking Dead'den hallice olacak. Tüm dünyanın yas tutacağı bir kıyamet olacak. Sadece Türkler değil başka ülkelerden gelen turistler de ölecek. Türkiye bunun altından kalkacak güçte olmayacak.
Redstone Knight said:
Cannibalizm (yamyamlık) hat safhaya ulaşacak. Eğer yakalanırsanız, terk edin. Beklemeyin. Yapabildiğiniz en kısa sürede kaçın. Ortam Mad Max'e bile dönebilir.
+
bunu da bilin http://www.ibb.gov.tr/sites/akom/documents/deprem_aninda.html

Biz Haiti değiliz hacı, polis filan yetersiz kalır ama bir asker müdahalesi ile süt dökmüş kediye döner herkes.

Yapmayın yahu, elbette yiyecek vs. eksik kalacaktır ama ortam öyle herkesin yağmaladığı saldırdığı zombi istilası gibi bir ortama dönüşeceğini söylemek biraz abartı geliyor bana.
Mandalorian said:
Biz Haiti değiliz hacı, polis filan yetersiz kalır ama bir asker müdahalesi ile süt dökmüş kediye döner herkes.
+1

lorddarknes said:
Değişik fantazileri var insanların.

10.000.000 nüfuslu bir şehirde taş taş üstünde kalmadığında ne bekliyorsun ?

Ölü sayısı arttıkça otorite kalmayacak.  Sağ kalan çok oldukça gıda sıkıntısı başlayacak. Taşın taş üstünde kalmadığı, iletişimin kesildiği, insanları scavenger'ların ki bu adamlar 99 depreminde de vardı öldürdüğü, soyduğu bir alanda ordu gelecek, eee, güvenliği ele alacak nasıl diyebiliyorsun ? Onca insan evsiz kaldığında her şeyini kaybetmişken nasıl beslemeyi, nereye koymayı, kaç prefabrik binada yaşatmayı düşünüyorsun ?

99 depremiyle ilgili ünlü hikayeler vardır bu scavenge olaylarıyla ilgili. Enkazın yanında yatan kadının bileğinden veya parmağından yüzüğünü veya bileziğini çıkaramayınca kesmeye çalışanlar mesela. Van depreminde millet silahla bu adamlara karşı nöbet tuttu. İletişim yok diye silahla haberleşiyordu adamlar.

Redstone Knight said:
lorddarknes said:
Değişik fantazileri var insanların.

10.000.000 nüfuslu bir şehirde taş taş üstünde kalmadığında ne bekliyorsun ?

Ölü sayısı arttıkça otorite kalmayacak.  Sağ kalan çok oldukça gıda sıkıntısı başlayacak. Taşın taş üstünde kalmadığı, iletişimin kesildiği, insanları scavenger'ların ki bu adamlar 99 depreminde de vardı öldürdüğü, soyduğu bir alanda ordu gelecek, eee, güvenliği ele alacak nasıl diyebiliyorsun ? Onca insan evsiz kaldığında her şeyini kaybetmişken nasıl beslemeyi, nereye koymayı, kaç prefabrik binada yaşatmayı düşünüyorsun ?

Taş taş üstünde kalmayacakmı eminmisin ?
İstanbul nüfusunun %90ı göçmen depremden sonra istanbulda kim kalacak nasıl bir mantığınız var değişik. Ben ikinci gün çıkar giderim memleketime, devlet ve orduda insanları illaki istanbul dışına tahliye edecek ilk iş. İlk birkaçgünden sonra gıda sıkıntısı olacağınıda düşünmüyorum.

Sanki istanbul karantina alanı olacakta 10milyon kişi çadırda kalacak komik.

Hala anlamamakta diretiyorsun.

*** kadar şehirde nereye kaçacaksın ? Kıyıda gidebileceğin bir teknen mi var ? Normalde trafikten şikayetçisin yolun boş olacağını nereden biliyorsun ? Şehir sıkışık, aracının üstüne bina yıkılacak. Yürüye yürüye nereye kaçacaksın ? Yanında yiyecek olmayacak, fırınların çalışacağını, marketlerin yiyecek dağıtımına devam edeceğini mi sanıyorsun. Olursa karaborsadan verilir.

Öyle bir mantığınız var ki Spear Milita basıp İstanbul garnizonuna katacağım riot bastıracağım der gibi konuşuyorsunuz.

Evet teknemiz var tüm sıkıntın yollarsa.
Dediğim gibi çok uçuk şeyler düşünüyorsunuz hayal dünyanız çok geniş.
Bunların planları önceden yapılıyor ne kadar olasıdır bilinmez.

Bu ülkenin en ünlü inşaatçısı olan Ağaoğlu kendi ağzıyla "binaları deniz kumundan yaptık" demişken İstanbul'daki binaların yıkılmama olasılığı kaç? Burası Japonya değil ki. Ayrıca deniz kıyılarında Tsunami oluşacağı için tekne ile kaçmak hiç akıl karı değil

Sizin hayal dünyanız dar veya çok pozitifsiniz.

Tam kaybı, ne kadar hasar olacağını bilemezsin. Sağ kalan az olursa cesetleri yok etmen gerekir. Teker teker çıkarıp ceset kokusunu engellemen. Sağ kalan çok olursa bu adamları beslemen, koruman, bir yere yerleştirmen gerekir. Neyle besleyeceksin ? Devlet Suriye'den getirdiklerini tam besleyemiyor kamplarda. Trafolar yıkılacak. Baz istasyonları yıkılacak. Çalışanları yakınlarına ulaşmak isteyenler kilitleyecek. İçeride hapis olacaklar. Japonya değil burası. Kimse payı olanı alıp ayrılmaz. Alabildiği her şeyi alacak. Paran enkazda kalacak. İnsanlar önceden yağmalayabildiğini yağmaladıktan sonra karaborsaya düşecek. Deprem çantalarında para bulundurmalarını istemelerinin nedeni budur. O kadar pozitifsiniz ki "kaçarız ya biz" diyorsunuz. Nereye kaçıyorsun müslüman ? Yolda bir kaza olunca trafik kilitleniyor. Orada o aracı çekecek biri olacak mı sence ? O kaçma mantığıyla gaza basan paniklemiş insanlar kaza yapmayacak mı ? Hadi onu geçtim tekneyle kaçmak nedir ? Deprem karada olsa bile denizdeki dalgalardan dolayı ters dönecek. Helikopterin mi var ? Bina üstündeyse binayla çökecek. Mahsursun.

colombos said:
Bu ülkenin en ünlü inşaatçısı olan Ağaoğlu kendi ağzıyla "binaları deniz kumundan yaptık" demişken İstanbul'daki binaların yıkılmama olasılığı kaç? Burası Japonya değil ki. Ayrıca deniz kıyılarında Tsunami oluşacağı için tekne ile kaçmak hiç akıl karı değil

Zamanında, yanılmıyorsam bu japonyadaki tsunami felaketinden sonra olası bir istanbul depreminde tsunami çıkar mı başlıklı bir konuşması vardı bir deprembilimcinin, tabii deprem bu her şeyin bir olasılıgı var ama bu bogazda tsunami cıkmasının cidden küçük bi ihtimal oldugunu anlatıyorlardı, depremin kaynagının yeri çok spesifik olmalı ve şiddeti de yüksek derecede olmalı bir tsunami için.

@R2 Zaten bu depreme Büyük istanbul Depremi denmesinin sebebi 1509'da olan Büyük İstanbul Depreminin(Küçük Kıyamet) bir benzeri olması. 1509'da 6 metre yükseklikte Tsunamiler oluştuğu bir gerçekken şimdi oluşmaması çok ama çok küçük bir ihtimal.

Ağaoğlunun binaları deniz kumuyla yaptık dediği dönem türkiyenin ambargo yaşadığı dönemdeki yapılar. Tabiki kağıt gibi yıkılırlar o dönemden kalanlar.
Diğer türlü hadi tekneler battı hadi tüm yollar yıkıldı ,devlet desteği yok araç yok diyelim en kötüsü
İstanbuldan komşu şehirlere kafileler halinde yürüyerek gitmekte çok mümkün birşey. Maksimum 2günde istanbuldan çıkmış olursun.
Yok tahliye olmayacak, gıda kıtlığı olacak türkiye bitecek taştaş üstünde kalmayacak gibi şeyler bana fantazi geliyor.
En zor zaman ilk 3-4gün yaşanan sorunlar olacak büyük ihtimalle.

Tsunami içinde 6 metre abartı japonyada 8.8 deprem ve okyanus olmasına rağmen 3-4 metreydi.

İye.Bepsilomicronu said:
@Miraak
Bak beni güldürüyorsun artık, bu üslupla senden bi cacık olmaz. Niye? Çünkü haksız olduğunu anlamamak için bin dereden su getirip, hatta anlasan bile anlamamazlıktan geliyorsun. Yaw he he diyip (fiili olarak demesen de yazdığının alt metni bu) geçiştirmeye uğraşıyorsun çünkü haarp zımbırtısı hakkında akademik yayın ve elde tutulabilir bir kanıt sunamadın, sunsan ben tükürdüğümü geri alırım. Ama yok. "Tımam sn innma. Tkıl yle kfna gre .s .s" mantığıyla bir yere varamazsın.
benim anlamadığım olay üniversite yazısı olsa ne olacak. Yanlış bilgi vermiş birçok üniversite var. Ama halen o olsun bu olsun diyorsunuz. Bende pes ettim yeter. (şimdi yanlış bilgi için kanıt istersen artık ara bul) Bir bilginin doğruluğunu üniversite yazısı mı kanıtlıyor? Neyse uzamasın olay. Ben pes ettim. U win!

Back
Top Bottom