Wings 3d dışında bir modelleme programı?

Users who are viewing this thread

cloudcu78

Recruit
Ben warbandda bir model oluşturmak istiyorum ama gördüğüm kadarıyla kimse wings 3d dışında bir program kullanmamış. Wings 3d ise yapacağım model için çok hantal kalıyor. Onun yerine sketchup gibi programlar kullanırsam warbandın resourcesine uygun bir model oluşturabilir miyim?

Tabiki oluşturabilirsin. Warbandin dosyalarındaki modeller obj olduğu için senin yaptığın modelde obj olsun yeter.
wings 3d dışında başka program olarakta blender, 3ds Max gibi bir çok program var. Ama sana tavsiyem wings 3d kullanman o daha düzenli ve anlaşılabilir . Blender ise bana göre daha karmaşık. Modelleme de başarılar :grin:

wings 3d dışında bir program kullanmamış
Bunun sebebi o zamanlar ben de dahil neredeyse yeni başlayan herkesin Wings3D kullanması :smile: O dönemler 3D modelleme programları olarak bedava olan çok program yoktu, haliyle Wings3D çok seviliyordu. Ama o zamanlar artık eskide kaldı. Wings3D çok eski ve basit bir program. Arayüzü piyasadaki en kolay programlardan birisi ama basitliği yüzünden sana diğer programların on saniyede yapacağı işleri elin ile saatler içinde yapmana sebep olabilir. Yani mesela örnek olarak, bir obje bölme işlemi bile Wings3D içinde sıkıntılı bir işlem.

Sana önerim Blender'a başlaman. İlk başlarda arayüz içinde kaybolma ihtimalin yüksek de olsa elin alıştığı zaman harika modeller çıkarabilirsin. Aynı zamanda Render motoru da piyasadaki pahalı 3D programlar ile yarışır düzeye gelmeye başladı. Bunun dışında herhangi bir .obj model programı kullanabilirsin, diğer arkadaşların da bahsettiği gibi Zbrush, 3dsMax bunlardan birkaçı. Ama bu son sayılanların hepsi Commercial yani Ücretli programlar. Eğer organik model yapmak istiyorsan ( insan vücudu gibi ), ZBrush alternatifi olarak Sculptris'e bakabilirsin.

Back
Top Bottom