[WB][SP]Genç Osman Modu V2

Users who are viewing this thread

Eski mesajın yazısını kopyalıyıp, eskisini silip yeni mesajınla beraber yeni ileti atabilirsin böylece çift ileti atmamış olursun.

Valla askerlerde gördüğüm şeyleri söyliyim;

Kimi krallıklarda Jerusalem zırhı, Teton zırhı vesaire var. Boğdan bir templar uzantısı mıydı? Değilse atlısında niye templar arması var?  :roll:

Lehistan'da da kraliyet korumasında teton zırhı var gene.  :grin:

Eflak süvarisindeki o at, Kutsal Roma'nın atı olmalı. 1600'lerde Kutsal Roma hala ayaktaydı. Onun yerine Avusturya mı var?

"şu konuya yorum yapın yaa"

da dememelisin. Milletin ilgisini çekmiyorsa yorum atmak zorunda değil. Benim veya tamamlanmış modlardaki 50-200 sayfalık modlar da "yorum atın yaa" demeden yaptı. Nasıl başardı? İnsanların ilgisini çekecek bir şey yaparak tabii ki.

Bu dediğim şeyler eleştiridir, mümkün olduğunca yapıcı olmaya çalıştım.  :grin:

Tamam öyle de item yok be.Güzel yeni versiyonda cwe itemlerini kaldırıcam zaten.Avusturya vardı.Eu4'de tarihte bilemiyorum artık.
En sonda ayarlamaya çalışırım artık.

Senin işlediğin tarih 1618-1622'arası dönem. EU4, bir tarihi kaynak değildir (oyunun ele aldığı dönem de 1444'lerden başlıyor???). Araştırman gerekir.

İlla zırhlı at vereceksen native'ninkiler boşa durmuyor diyorum. OSP olan, armasız zırhlı atlar da var. Boğdan'a gidip templar armalı at vermek pek akıl karı değil. Bu tür detaylara önem vermek gerekir diye düşünüyorum. Millet bu tür detaylara dikkat etmiyorsa oyunlarda veya modlarda niye ele aldıkları dönemin hayatta olan krallıklarının askerlerinin giyinişlerine önem verdiler?  :roll:

Oyunda tarih seçme var.Ayriyeten extended timeline modu var 58 yılından 2017'ye kadar her yıl var.Tamda ayıyla ve günüyle o tarihe baktım.(Eu4'den bahsettim)
Test aşamasından önce düzelticem, zaten.

İspanya Portekiz Sömürgeleri Askerleri

bLYMy8.jpg
d70ZX4.jpg
Ayg630.jpg
4G8q0L.jpg
XEJqd7.jpg

MaWgJN.jpg
5G2mYR.jpg
0GLNy8.jpg

QpWYMk.jpg
JO6k3Y.jpg

XEJq80.jpg

QpWY8v.jpg

Dediğim gibi yüzlere takılmayın.
O Boğdan Süvarisinin atı düzelmiştir.

Hayır olmayacak olay Genç Osmanın tahta çıktığı tarihte geçiyor.

Cebel Şammar Emirliği Askerleri

zJYZLB.jpg
WGEzaq.jpg
JO69yY.jpg
NOWXNN.jpg
3pP5MO.jpg

ROBANG.jpg
Gy57Ny.jpg
yzRW10.jpg

6y8BbN.jpg
pG9AkN.jpg

rJR4DM.jpg

LOEM61.jpg

Yüzlere takılmayın.
O Eflak Süvarisinin atı düzelmiştir.

Umarım oynanıştada önemli mesafe katetmişsindir.Bu arada tüfekçi birimlerinin zırhlarının diğer birimlerden ince olsun.Böyle kıdemli,seçkin tifekçilerininde nişancılıkları falan artsın.

De Clermont said:
Umarım oynanıştada önemli mesafe katetmişsindir.Bu arada tüfekçi birimlerinin zırhlarının diğer birimlerden ince olsun.Böyle kıdemli,seçkin tifekçilerininde nişancılıkları falan artsın.
Oynanış iyi zaten zaten Avrupa askerleri dediğin gibi.Acemi Silahşör ve Silahşör.

Lehistan Hüssarı'nın Atı ve Zırhı Değişmiştir.

lbrEXr.jpg

o68E59.jpg
Hüssarlarının atı uzaklaştığında yok olma sorunu giderildi.Tabii bunu forumdakiler bilmiyor Facebook Grubu ve sayfasındakiler biliyor.

Cebel Şammar Emirliği Askerlerine Yeni Birlik

jQ1BDm.jpg

V3XEOv.jpg

Necid Emirliği Askerleri

LOgQbJ.jpg
g9VX6L.jpg
9DqGN9.jpg
7yXApY.jpg
LOgQXo.jpg

vJ8Zlz.jpg
rJ8Eam.jpg
1GDN3j.jpg