[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

Haftasonuna yetiştirmeye çalışıcam güncellemeyi.

VoicesSs said:
Satırlar kaldırıldımı moddan ? hiç bir şehirde satır bulamadım
Warband'in 1.168 sürümünü kullan. "Kırk katır mı, kırk satır mı" daki satır mı yoksa yazı satırı mı kastettiğin?

Çok güzel olmuş, şahsi fikrim.Normal native oynamak isteyen, başlamak isteyen bu modu kurabilir.

Mesela Kergitlerle Sarranidler savaşıyor. Biz Kergitlerle savaşta değiliz fakat Sarranidlerin yanında savaşabilelim.

litdum said:
Haftasonuna yetiştirmeye çalışıcam güncellemeyi.

VoicesSs said:
Satırlar kaldırıldımı moddan ? hiç bir şehirde satır bulamadım
Warband'in 1.168 sürümünü kullan. "Kırk katır mı, kırk satır mı" daki satır mı yoksa yazı satırı mı kastettiğin?

sürüm zaten 1.168 yazı satırı falan değil bildiğimiz oyundaki silah olan satırı diyorum hiç bir şehirde satılmıyor

Eline sağlık modu çok beğendim. Benim gibi nativeyi sevenler için çok güzel bir mod olmuş. Oynadıkça fikirlerimi yazacağım ileriki sürümler için kolay gelsin.

Eline sağlık çok güzel gözüküyor hemen indireceğim. Ve senden bir ricam olacak bana da mod yapmayı öğretebilir misin ?

Birkaç modda "Female face and hair mod" kullanıyorum (Şunu: http://www.nexusmods.com/mbwarband/mods/6112/?)

Yalnız bu modda "get_object failed for mesh: skybox_clear_1 " hatası veriyor. (Siyah gökyüzü falan oluyor) Bunu nasıl düzeltebilirim?

Nette birkaç farklı yerde "module.ini dosyasındaki load_mod_resource=skyboxes satırını load_resource=skyboxes olarak değiştirip Data klasöründeki skyboxes.txt dosyasını silin" demişler. Denedim; ama olmadı. Karakterlerin hareketi, vuruş şekilleri vb bozuldu, üzerindeki silahlar kayboldu, hatta serbest dururken kollarını yana açıp bostan korkuluğu gibi duruyorlar. Yardım edebilecek var mı?

Yeni güncellemede askerlerle ilgili değişiklik yapmayı düşünüyor musun? Düşünüyorsan ne gibi değişiklikler? Daha önceden yazdıysan bilemiyorum kusura bakma.

Birde önerim var.
Floris moddaki gibi sağ altta tarih tarih yazan yerin yanına saat eklense harika olur.Gerçekten floris modda çık ilgimi çeken bir şeydi.Senin modunda da görmeyi umuyorum.

Şöyle bir sorun oldu oyun haritasında ışınlanırken(CTRL+T) denize tıkladım. Şimdi ortadan kayboldum hiç bir yere hareket edemiyorum . Haritada gözükmüyorum:sad:
Nasıl düzelteceğiz bunu inşallah bir yolu vardır yoksa oyunda geçen 400 küsür güne yazık olacak

ghost15 said:
Şöyle bir sorun oldu oyun haritasında ışınlanırken(CTRL+T) denize tıkladım. Şimdi ortadan kayboldum hiç bir yere hareket edemiyorum . Haritada gözükmüyorum:sad:
Nasıl düzelteceğiz bunu inşallah bir yolu vardır yoksa oyunda geçen 400 küsür güne yazık olacak

Oto kayıt yapmıyorsan son save dosyasını geri yükle
Bi önce kaydettiğin yerden devam edersin

Bende de şöyle bir hata veriyor
m4XbN4.jpg

Dipnot: Oyun orijinal ve temiz. Başka mod ya da yama yüklü değil

ghost15 said:
Harita üzerine ışınlan, sonra kamp menüsüne girip çık.

fedajk said:
Bende de şöyle bir hata veriyor
m4XbN4.jpg

Dipnot: Oyun orijinal ve temiz. Başka mod ya da yama yüklü değil
Bir lord veya leydi den aldığın esir kurtarma görevinde sorun var. Onu halledeceğim. Bu ara çok yoğundum hiç bakamadım moda.

litdum said:
ghost15 said:
Harita üzerine ışınlan, sonra kamp menüsüne girip çık.

Maalesef sol click resmen çalışmıyor hocam.. Hiç bir yere ilerlemiyor. Başka bir karakter yaratıp onunla da denedim sonuç başka bir hata oldu. (Oyun donup kalıyordu.)
İnşallah yeni sürümde düzeltilir.
Onun dışında emeğine sağlık mod harika olmuş..  Ben mecburen yeni karakter ile yeniden başladım oyuna :/

"Başka bi karakter yaratıp denedim" derken yeni save açtığını mı söylüyorsun? Eğer öyleyse oyunda ya da mod dosyalarında bi hata oluşmuştur. Oyunu ve modu kaldırıp tekrar yüklemeyi bir dene derim.

Litdum senin modun nimetlerinden baya faydalandık ve geçen aklıma rodoku yok ederken birşey geldi bozguna uğramış düşmanların teslim olabileceği gibi mesela 50 ye 390lık bi savaşta yapay zeka teslim olabilsin (kabul ediyorum hileyle honor bastım :sad: ama seferlerdi 780'e 50 savaşlar falan oluyor onlar otomatik teslim olsun mesela imkanlımı bu ?

Back
Top Bottom