bannerlord'un sorunu

Users who are viewing this thread

biliyorum bannerlord'un sorunları çıkışından beri defalarca tartışıldı ve herkes fikrini belirtti (steam yığınla bunlarla dolu) ama sanırım en sık konuşulanlar genellikle taleworlds'ün yanlış bir beklenti yaratarak oyunu çıkartması sonucu ortaya çıkan eleştiriler. bunun dışında warband'deki bazı güzel mekanikler var ama warband'de olan özlediğimiz mekaniklerin bannerlord'a gelmemesinin temel sorun olduğununu düşünmüyorum. warband tamamen savaşa dayalı ve stratejik açıdan hiçbişi sunmayan bir oyunken aynı muharabe döngüsünü tekrar tekrar oynatmasını sağlayan ana unsur diyaloglar, evlilik zart zurt olamaz gibi. bu mekanikler oyuna immersion katsa da warband'in ilüzyonunu oluşturan ve bize bu kadar basit bir game loopu tekrar tekrar oynatan unsurun oyunun yapay zekası olduğunu düşünüyorum. sanırım @Makaveli23 ve @Unique düellolardaki yapay zekanın ne kadar rezil olduğundan ve yapay zekanın oyuncunun inanılmaz yanına sokularak oyuncunun rakibe vurmasını tümüyle engellediğinden bahsetmişti. bu muhtemelen bannerlord'un neden warband'deki ilüzyonu yaratamadığının nedeni. yapay zeka rezil durumda ve ne büyük muharabelerde ne de düellolarda "inandırıcı" ve "keyifli" bir şekilde savaşmıyorlar. vuruş hissi, animasyonlar vb. warband'e göre çok daha gelişmiş olsa da yapay zekanın gerzekliği warband'deki ilüzyonun oluşmasını engelliyor sanki. teke tek savaşlar için neden böyle pek bir fikrim yok ama muharabelerdeki bu gerzekliğin ve atmosferin oluşmamasının komut sisteminin geliştirilmesi yüzünden olduğunu düşünüyorum. bu çocuk ne diyo diyebilirsiniz ama shieldwall gibi askerlerin birbirine sıkı sıkıya yaklaştığı formasyonlar ve bunun yapay zeka tarafından sıkça kullanılması warband'de oluşturulan inandırıcı muharebe sahnelerini baltalıyor sanki. daha fazla açmak isterdim de gerekli olduğunu sanmıyorum. herkesin bannerlord'u ve warband'i az çok oynadığını ve dediğimi anladığımı düşünüyorum.

Warband de ordu kaçmaya başladığında arada sırada vazgeçenler oluyordu geri saldırıyordu, bannerlrod'da böyle bir şey yok sanırım emin değilim ama. Şundan eminim kaçan kişi dümdüz ip gibi rotada koşuyor saldırsan savunma yapmıyor önüne geçsen yolunu değiştirmiyor o kısım da düzeltilmeli bence

Back
Top Bottom