[WB][SP]Diplomacy 4.litdum (v1.7 yayınlandı - 28.02.2023)

Users who are viewing this thread

Bannerlordu beklerken bu modu defalarca oynamıştım. Ey gidi eski günler şimdi ufak bi ekran kartı satın alıp bannerlordu warband grafiklerinde oynasamda bu modu hiç unutmayacağım. Modda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok harika bir moddu

Merhabalar,mod çok güzel olmuş emeğinize sağlık ama bir sıkıntısı var 1.si biraz daha eklemeler yapılabilir çocuk yapma gibi idam gibi 2.husus ise savaş içerisinde atlar bir anda şaha kalkıyor bu durum sinirimi çok bozdu adam önümde kargı ile geliyor at bir anda şaha kalkınca dımdızlak kalıyorum ortada düzeltilmeli bu hata.

Merhabalar,mod çok güzel olmuş emeğinize sağlık ama bir sıkıntısı var 1.si biraz daha eklemeler yapılabilir çocuk yapma gibi idam gibi 2.husus ise savaş içerisinde atlar bir anda şaha kalkıyor bu durum sinirimi çok bozdu adam önümde kargı ile geliyor at bir anda şaha kalkınca dımdızlak kalıyorum ortada düzeltilmeli bu hata.
Karşıdan gelen askerlerin bineği deve mi?

@litdum yıllar oldu beni hatırladın mı bilmiyorum ama dönmene sevindim :smile: hatırlıyorsan kuşatma savaşlarında eğer saldıran taraf yapay zeka ise okçu birimlerini asla menzilli olarak kullanmadığını söylemiştim :smile:, birde yapay zeka mareşali bir kaleyi aldıktan sonra oto garnizon oluyor ama oyuncu aldıktan sonra bu olmuyor, toplam kuşatan ordunun bir kısmın garnizon olması önerisini de vermiştim eski hesabım alka17 şuanda erişemiyorum

Last edited:
@litdum yıllar oldu beni hatırladın mı bilmiyorum ama dönmene sevindim :smile: hatırlıyorsan kuşatma savaşlarında eğer saldıran taraf yapay zeka ise okçu birimlerini asla menzilli olarak kullanmadığını söylemiştim :smile:, birde yapay zeka mareşali bir kaleyi aldıktan sonra oto garnizon oluyor ama oyuncu aldıktan sonra bu olmuyor, toplam kuşatan ordunun bir kısmın garnizon olması önerisini de vermiştim eski hesabım alka17 şuanda erişemiyorum
Kuşatma için yeni yapay zeka ekledim. Saldıran tarafın okçuları savunmacıların gücü ve konumuna göre aşağıda bekleyip atış yapıyorlar daha sonra merdivenlere/kulelere çıkıyorlar v1.0 sürümünde. Ayrıca otomatik olarak garnizona asker koyuyosun. Fazla değil ama mareşal ya da hükümdar olmana bağlı olarak garnizona otomatik yerleşen asker sayısı artıyor.

WSE'ye falan gerek yok.

@litdum Merhaba son güncellemeden sonra moral konusunda sıkıntılar var gibi. Hiç bir sorun olmamasına rağmen moral berbat olarak gözüküyor şarap ısmarlayıp, eskorta falan götürüyorum orduyu 3 gün sonra tekrar berbata düşüyor güncellemeden önce yaşamıyordum bu sorunu. Dikkate alırsan sevinirim onun dışında 10 numara mod.

Çok iyi mod.Kaplamalar vs. Çok iyi.Suno leydisi o kadar güzel olmuş ki aşık oldum resmen.Bence kendi askerlerimizi tasarlayabildiğimiz bir sürüm olmalı

Kalkan darbesi ile yere düşürme şansa bağlı olmalı yada rakibin güc stadından üstünsek düşürebilmeliyiz bu şartlar altında yapay zeka da bu darbeyi kullanabilmeli, eğer şartlar yerine gelmiyorsa kalkan darbesi normal atak gibi sersemlik vermeli çok op bir vuruş her seferinde yorulmadan düşmanı düşürübiliyoruz, çömelme modunu oyuna getiren ellerin dert görmesin arenada bir ev var penceresindne dışarı atış yapmak çok keyifli, arenada talim modunda merdivende beklersek asla yapay zeka merdivenlere çıkamıyor iç kısımda beklersek çıkabiliyor, turnuva modunda hala anlayamadıgım bir gariplik var iddiayı 4 yapıyorum bazen o iddiayı tamamlayamasam da tur sonunda dinar veriyor, takım bazlı mı anlamak için iddiayı 10 yapıp asla 10 skora bireysel olarak ulaşmayıp takıma skor kastırdım bu durumda da hiç gold vermedi aklıma gelen hata oldugunu düşündüğüm şeyler şimdilik bukadar ayrıca bannerlorddaki gibi iç mekan giysimiz ile savaş takımımızın ayrı olması gerektiğini düşünüyorum derebeyleri zaten warbandda hep böyleydi eline sağlık litdum çıtanı arşa taşımışsın
@litdum

Sa litdum reis modun çok güzel ve ilham verici modla ilgili bişey sormak istiyorum heraldic armorlara pelerini nasıl ekliyorsun bir türlü çözemedim bununla ilgili kodu hatırlıyorsan
anlatabilir misin ya da tutorial falan yayınlarsan çok mutlu olurum

v1 muhteşem. Gemi savaşları çok iyi olmuş. sancak sistemi yeni değişiklikler ile çok daha iyi hale gelmiş. Tek sıkıntı saldırı animasyonlarının native gibi olmaması. eski versiyondaki dosyayı koyduğumda animasyonlar düzeliyor fakat handaki kişiler yere çökerek saldırı pozisyonuna geçiyor. Bu yüzden orijinal haline geri getirmek zorunda kaldım. Grafikler zaten muazzam. Çok iyi iş çıkarmışsınız. Oyun çok canlı. Han olsun kale olsun çok hareketli ki oyunu tercih etme sebebim bu zaten. Ayrıca satıcılara uğrayarak itemleri geliştirme fikri çok iyi olmuş. Birde bu modda kervan gönderme veya borsa vs. basit bir ticaret sistemi olsa oyun muazzam hale gelir. işletmeler çok can sıkıcı. Parayı verdikten sonra uğramaya bile gerek olmadan haftalık kazancı alabiliyoruz.(gerçi işletmeler - kazanç sağlıyor modda. kodlardan değiştiriyorum ama sıkıcı geliyor çünkü uğraşılmıyor parayı verip bekliyoruz sadece) farklı bir ticaret sistemi özellikle kervan çıkarma olursa muhteşem olabilir. Sürekli kervanı takip edip korumak vs. gerekli olduğu için daha heyecanlı ve emek isteyen bir ticaret sistemi oyunun canlılığına daha uygun olabilir. Veya borsa sistemi gibi erzak ve diğer malların fiyatlarının sürekli değişip alınıp satıldığı bir ekran çok iyi olabilir.(normalde olan modun ticari mallarına değer biçme özelliğinin gelişmiş ve anlık alınıp istenilen şehre satılabilen versiyonu, hisse alım satımı gibi vs.). Demek istediğim şu: ticaret sistemi daha aktif ve katılım sağlayabileceğimiz bir biçimde geliştirilebilir. Emeklerin için teşekkür ederim Litdum. İyi çalışmalar.

Mod bana göre Native için yapılmış açık ara en iyi mod
Ancak modun en büyük eksikliği ordu boyutlarının çok küçük olması kontlar 40 adamla geziyor benim oyunumda
Bunun dışında okçular çok daha etkili olurlarsa bu da güzel olur
Köylere kalelere geliştirme yaptığımızda beklememiz gereken süre biraz kısaltılırsa güzel olabilir

Anno Domini 1257 Enhanced oynadığımda orada lordların ölebilmesi ve yerine otomatik olarak yeni lord oluşturulması gibi özellikler vardı bu durum da bu moda çok uygun düşer diye düşünüyorum

Savaşabileceğimiz farklı gruplar eklenirse sadece krallıklar arası savaşın dışına çıkmış oluruz
Örneğin ben oyuna girdikten bir süre sonra hiçbir krallığa dahil olmama durumuna fazla katlanamıyorum çünkü bir avuç haydutla uğraşıp duruyorsun bir krallığa dahil olmadığın ve serbest takıldığın durumda neredeyse oyun bize hiçbir şey sunmuyor
Emekleriniz için çok teşekkür ederim

@litdum Diplomacy 4.litdum modun kaynak dosyalarını benimle paylaşabilirmisin. Kendim için biraz eklemeler yapacağım ama modulsüz olmuyor. Modunu çok beğendim. Şimdiden teşekkür ederim
[email protected] mail olarak atabilirsin saygılarımla.

Back
Top Bottom