[WB][SP] Cihat ve Haçlılar v6 Çıktı !!!

Users who are viewing this thread

Benim de bir sorum olacak bu iki tekerlekli araba ve boğa muhabbeti var ya hani ben boğayı 3 gündür nereden alacağımı çözemedim bi yardım alabilir miyim acaba? :lol:

Atakanelik34 said:
Benim de bir sorum olacak bu iki tekerlekli araba ve boğa muhabbeti var ya hani ben boğayı 3 gündür nereden alacağımı çözemedim bi yardım alabilir miyim acaba? :lol:
2 tekerlekli araba erzak tüccarlarında var, boğada at tüccarlarında var.

Basbug Baybars said:
Lєσηidαs™ said:
v2.2 yi indirdim modun klasörüne attım ama hızlı savaş'a girdiğimde runtime error veriyor.

Bilgisayarın ya rami yetmiyordur ya da oyunun orjinal değil steamden al hemde katkın dokunur belki.
v2.0 da böyle bir sorun yoktu ve benim bilgisayar GTA V'i bile kaldırıyo.

Hocam bir sorum olucak  modu oynayayım dedim neyse girdim kaplamalar yükleniyorda kaldı. Daha da gitmedi bu benim pc ile sıkıntılı durum yoksa var mı yapılabilecek bişe. :smile:

Mb warbanda girerken Mount&Blade oyna yazısının altındaki ayarlar yerine gir ordan ekran yerine gel aşağıdaki gölge kalitesini düşür.Eğer oyuna girdiğinpc pc baya bi kasıyorsa ayrı yerden gösterim yöntemini DirectX 7 yap.(grafiklerde bi değişim olmuyo ama pc de kasmıyo sadece suyun rengi değişiyo.DirecX 9 da en düşük ayarlarda oynıyamadığım modu DirecX 7 de en yüksek ayarlarda oynıyabiliyorum.

Dragon Caliph said:
Hocam bir sorum olucak  modu oynayayım dedim neyse girdim kaplamalar yükleniyorda kaldı. Daha da gitmedi bu benim pc ile sıkıntılı durum yoksa var mı yapılabilecek bişe. :smile:
pc en windows 32 bit ise facebook sayfasında bir video var ordakileri uygula,, yok değilse modu pencere modunda başlat gelen hata belki görnmüyordurda o şekilde görünür.

v2.23 çok birşey değişmedi bir bug vardı onun düzeltmesini yaptım, ana sayfadan daha detaylı bakabilirsiniz.
v2.23
-Köyden alınan gönüllüler azaltıldı nama göre geliyorlar, grup büyüklüğü oyuncu için yeniden düzenlendi.
-Başlangıçta verilen ekipmanlar düşürüldü.
-Modun oynanışı zorlaştırıldı.
-Kurduğunuz krallığın lordlarının krallığınıza düşman olması, krallığınızın rastgele savaş-barış yapma hatası giderildi.

beyler bişey sorucam mod çok keyifli ancak biraz uğraşıp 65 gün kadar oynadım sonrasında kıpcak hanlığının butun yerlerını aldım sadece lordları kaldı onları eleyemiyorum birde benim kendi askerlerimi nerden toplucam kıpçak koylerınden kıpcak askerlerı gelıyor sadece ?

dogancan45 said:
beyler bişey sorucam mod çok keyifli ancak biraz uğraşıp 65 gün kadar oynadım sonrasında kıpcak hanlığının butun yerlerını aldım sadece lordları kaldı onları eleyemiyorum birde benim kendi askerlerimi nerden toplucam kıpçak koylerınden kıpcak askerlerı gelıyor sadece ?
Oyun zamanıyla 2-3 gün geçirirsen köylerden kendi askerlerini toplayabilirsin.
Oyunda biraz zaman geçirirsen lordlar taraf değiştirip taraf yok olur, taraf değiştirmiyorlarsa kamp menüsünden mod ayarlarından lordların taraf değiştirmesini açık hale getir.

Merhaba bugün modunuzu yükledim çokta hoşuma gitmişti lakin ilk başta sıkıntı olmamasına rağmen şuan harita üzerinde herhangi bir düşman birliği ile karşılaşmamda diyalog kısmından sonra savaşa girecekken hata verip oyun kapanıyor. Cheatmenu falanda kullanmıyorum. Bu sorunun çözümü nedir acaba ?
Yardımcı olursanız sevinirim.

KurSaDHAN said:
Merhaba bugün modunuzu yükledim çokta hoşuma gitmişti lakin ilk başta sıkıntı olmamasına rağmen şuan harita üzerinde herhangi bir düşman birliği ile karşılaşmamda diyalog kısmından sonra savaşa girecekken hata verip oyun kapanıyor. Cheatmenu falanda kullanmıyorum. Bu sorunun çözümü nedir acaba ?
Windowsun 32 bit mi?Sistemin çok iyi değilse muharebe büyüklüğünü ve grafik ayarlarını düşür,

frozenpainter said:
KurSaDHAN said:
Windowsun 32 bit mi?Sistemin çok iyi değilse muharebe büyüklüğünü ve grafik ayarlarını düşür,
Teşekkür ederim 64 bit kullanıyorum elimde i7 2gb nvidia geforce gt940 ekran kartı olan bir bilgisayar var ama dediklerinizi yapıp deneyim.

KurSaDHAN said:
frozenpainter said:
KurSaDHAN said:
Teşekkür ederim 64 bit kullanıyorum elimde i7 2gb nvidia geforce gt940 ekran kartı olan bir bilgisayar var ama dediklerinizi yapıp deneyim.

Dediklerinizide yaptım lakin hala aynı şekilde kendi kendini kapatıyor

Başlangıç ayarlarından dokuları ihtiyaç halinde yükle seçili olsun, warband sürümün 1.165 veya üstü olsun,
Nasıl kurdun modu bilmiyorum, o yüzden kısaca bahsedeyim, önce v2.0 ı indiriyorsun sonra v2.23 ü indirip içindeki dosyaları v2nin içine atıyorsun.

Oyunun başında Alaeddin Keykubad için sözleşmeli savaşıyordum ama sonra sıkıldım ve onun askeri olmaktan çıktım diğer devletler için sözleşmeli olarak ordumla savaşmak istiyorum devletlerin krallarına gittim ama böyle bir seçenek yok devletler için sözleşmeli asker nasıl olabilirim?

BoluBeyi1 said:
Oyunun başında Alaeddin Keykubad için sözleşmeli savaşıyordum ama sonra sıkıldım ve onun askeri olmaktan çıktım diğer devletler için sözleşmeli olarak ordumla savaşmak istiyorum devletlerin krallarına gittim ama böyle bir seçenek yok devletler için sözleşmeli asker nasıl olabilirim?
Kiralık asker olmak istiyorsan herhangi bir lorda git benim için göreviniz var mı diye sor, onlarda dediğim gibi bir sonraki sefer için asker lazım der.
Eğer bir lordun yada kralın ordusunda asker olmak istiyorsan oyunda 1 hafta geçtikten sonra lord ve kralla konuş, ordunuza katılmak istiyorum gibi bir seçenek çıkacaktır.

Mod mükemmel. Öncelikle bu kadar kaliteli bir geliştirme yaptığınız için teşekkür ederim. Benim oyunda en sevdiğüm özellik siyasi haritaydı. Bu özelliği native ye eklemek istiyorum ama ne kadar aradıysam bulamadım. Lütfen nasıl yapıldığını kısaca anlatabilirmisiniz.

Hocam savasa girdigimde benim askerlerimin uzerinde sancagimin resmi cikiyor ancak benim yanimda savasa giren lordlarin askerlerinin uzerinde sancak resmi cikmiyor bu sorunu nasil duzeltebilirim?

Back
Top Bottom