[WB] Oyuna Yoldaş Eklemek

Users who are viewing this thread

1ksk2le

Veteran
GEREKLI DOSYALAR VE ESYALAR

Aspirin(Module_Strings yüzünden)
Module_Strings
Module_Troops
Module_Scripts

Öncelikle module_troops u açın.
["npc16","Klethi","Klethi Kodunu aratın.Altına

Code:
["npc17","Clarn","Clarn",tf_hero|tf_unmoveable_in_party_window, 0, reserved,  fac_commoners,[itm_leather_jerkin,itm_nomad_boots, itm_sword_medieval_a],str_10|agi_9|int_13|cha_10|level(10),wp(110),knows_warrior_npc|knows_weapon_master_2|knows_power_strike_2|knows_riding_2|knows_athletics_2|knows_power_throw_2|knows_first_aid_1|knows_surgery_1|knows_tactics_2|knows_leadership_2,0x00000001b81033102914914b626e171b0000000000064cf30000000000000000],

Bu kod ile kendimize 'Clarn' adlı bir NPC oluşturduk.http://www.namesmade.com/fantasy-place-name-generator.php adresinden rastgele isim oluşturabilirsiniz.

(troop_set_slot, "trp_npc16", slot_troop_morality_type, tmt_aristocratic), #klethi kodunu module_scripts ten aratın.Onun en altındaki (troop_set_slot, "trp_npc16", slot_lord_reputation_type, lrep_roguish), # koduna 2 boşluk bırakarak ekleyin.

Code:
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_morality_type, tmt_humanitarian), #firenz
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_morality_value, 2),  #beheshtur
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_2ary_morality_type, tmt_honest),
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_2ary_morality_value, 1),
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_personalityclash_object, "trp_npc11"), #firenz
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_personalityclash2_object, "trp_npc13"), #firenz - nizar
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_personalitymatch_object, "trp_npc12"),  #firenz - jeremus
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_home, "p_town_4"), #Suno
        (troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_payment_request, 500),
		(troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_kingsupport_argument, argument_victory),
		(troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_kingsupport_opponent, "trp_npc17"), #firentis
		(troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_town_with_contacts, "p_town_7"), #uxkhal
		(troop_set_slot, "trp_npc17", slot_troop_original_faction, "fac_kingdom_1"), #swadia
		(troop_set_slot, "trp_npc17", slot_lord_reputation_type, lrep_upstanding), #

Bu kod ile NPC nin evini , satın alınacağı parayı , hangi ülkeden geldiğini , kiminle dost kiminle düşman olduğunu belirledik.

(store_mul, ":string_addition", ":slot_addition", 16), Kodunu yine module_scripts te aratın.Oradaki 16 yı 17 yapın.

Ve en zor kısım module_strings.Burada NPC nin tüm konuşmaları bulunuyor.Kimi desteklediği vb.Ben buraya açıklamasını yapıcam ama konuşma eklemeyeceğim.Siz kendiniz o ara kısımlara eklersiniz.

("npc16_intro", kodunu aratın.Bu kod tanıştığımızda söylediği şeydir.Deshavi nin mesafenizi koruyun lütfen ki gibi.Altına

Code:
("npc17_intro", "NPC TANIŞMA MESAJI"),

("npc16_intro_response_1" kodunu aratın.Bu kod ise NPC yi satın alırken konuşma başlangıcında kullandığımız mesajdır.Örneğin Daha önce hiç Rolf evini duymadım gibi.Altına

Code:
("npc17_intro_response_1", "MESAJINIZ"),

("npc16_intro_response_2", kodunu aratın.Buda ("npc16_intro_response_1 nun tam tersi red mesajıdır.

Code:
("npc17_intro_response_2", "RED MESAJINIZ),

("npc16_backstory_a", kodunu aratın.Bu kod NPC nin 1. sayfada anlattığı hikayesidir.Altına

Code:
("npc17_backstory_a", "NPC HIKAYESI 1. SAYFA"),

("npc16_backstory_b", kodunu aratın.Bu kod ise 2. sayfa hikayesidir.Altına

Code:
("npc17_backstory_b", "NPC HIKAYESI 2. SAYFA"),

("npc16_backstory_c", kodunu aratın.Buda NPC nin hikayesini sonudur.Altına

Code:
("npc17_backstory_c", "NPC HIKAYE SONU MESAJI"),

("npc16_backstory_later", kodunu aratın.Bu kod ise NPC den ayrıldıktan sonra NPC nin durumunu anlatığı mesajdır.Altına

Code:
("npc17_backstory_later", "NPC DURUM MESAJI"),

("npc16_backstory_response_1", "I might be. What can you do?"), kodunu aratın.Bu kod ise NPC yi satın alırken sorduğumuz sorudur.Örn : Ne yapabilirsin vb.Altına

Code:
("npc17_backstory_response_1", "MESAJINIZ"),

("npc16_backstory_response_2", "Sorry, lass. You sound like you might be trouble."), bu kod ise bir önceki kodun zıttıdır.Yani red mesajı.Örn : Şu anda daha fazla asker alamam.Altına

Code:
("npc17_backstory_response_2", "RED MESAJINIZ"),

("npc16_signup", kodunu aratın.Bu kodda NPC yapabildiklerini anlatır.Altına

Code:
("npc17_signup", "NPC YAPABILDIKLERI"
),

("npc16_signup_2", kodunu aratın.Bu önceki kodun 2. sayfasıdır.

Code:
("npc17_signup_2", "NPC YAPABILDIKLERI 2. SAYFA"
),

("npc16_signup_response_1", bu kod NPC satın almayı kabul ettiğinizde söylediğiniz mesajdır.

Code:
("npc17_signup_response_1", "MESAJINIZ"),

("npc16_signup_response_2", bu kod ise önceki kodun zıttıdır.Red mesajı yani.Altına

Code:
("npc17_signup_response_2", "RED MESAJINIZ"),

("npc16_payment", kodunu aratın.Bu kod ile NPC istediği parayı size söyleyecektir.Eklediğimiz Clarn NPC si 500 Dinar istiyor.Altına

Code:
("npc17_payment", "Efendim sizinle maceraya cikmak isterim.Ama hazirlanmam icin 500 dinar verebilirseniz sevinirim),

("npc16_payment_response", "All right, here's {reg3} denars for you. Make yourself ready."), kodunu aratın.Bu kodda bizim parayı verdiğimizde söylediğimiz mesajdır.

Code:
("npc17_payment_response", "Al bakalim Clarn.500 dinar.Umarim iyi bir askersindir."),

("npc16_morality_speech", "Captain. I don't like to {s21}. So many throats left uncut, and so many purses left unexplored..."), kodunu aratın.Bu kod ile NPC sizin ile ilgili beğenmediği mesajı anlatacak.Ancak olay yerine {s21} kodunu yazmanız gerek.(Kervan yağmalama vb.)

Code:
("npc17_morality_speech", "MESAJINIZ"),

("npc16_2ary_morality_speech", kodunu aratın.Bu kod ise önceki kodun devamıdır.

Code:
("npc17_2ary_morality_speech", "MESAJINIZ"),

("npc16_personalityclash_speech", bu kod kişilik çarpışmasıdır.Altına (Kişiyi belirtmek için {s11} kullanın

Code:
("npc17_personalityclash_speech", "MESAJ"),

("npc16_personalityclash_speech_b", bu kod öncekini devamıdır.Altına !{s11} kişiyi belirtmek için kullanın!

Code:
("npc17_personalityclash_speech_b", "MESAJ"),

("npc16_personalityclash2_speech", bu kod savaştan sonraki nefret ettiği NPC ye şikayet mesajıdır.Altına ! {s11} nefret ettiği kişiyi belirtme mesajıdır.!

Code:
("npc17_personalityclash2_speech", "MESAJ"),

("npc16_personalityclash2_speech_b", bu kod öncekinin devamı.Altına

Code:
("npc17_personalityclash2_speech_b", "MESAJ"),

("npc16_personalitymatch_speech", bu kod kişilik anlaşmalarında kullanılıyor.Yine {s11} kullanın.Altına

Code:
("npc17_personalitymatch_speech", "MESAJ"),

("npc16_personalitymatch_speech_b", öncekinin devamı.Altına

Code:
("npc17_personalitymatch_speech_b", "MESAJ"),

("npc16_retirement_speech", bu kod NPC nin partiden ayrılırken uydurduğu yalanlardır.Altına

Code:
("npc17_retirement_speech", "MESAJ "),

("npc16_rehire_speech", diyelim ki NPC den yollarınız ayrı düştü.Onu bulmak için hanlara düştünüz ve buldunuz.Konuşma başladığında NPC nin söylediği söz bu koddadır.Örn:Kaptan sizden ayrıldığımdan beri iş bulmak çok zor.Beni geri almak ister misiniz gibi.Altına

Code:
("npc17_rehire_speech", "MESAJ"),

("npc16_home_intro", bu kod NPC nin evine yaklaştığı zaman anlattığı sıkıcı hikayedir.Altına

Code:
("npc17_home_intro", "MESAJINIZ"),

("npc16_home_description", bu kod ise evindeki yaşadığı olayı anlatır.Altına

Code:
("npc17_home_description", "MESAJ"),

("npc16_home_description_2", bu kod öncekinin 2. sayfası.Altına

Code:
("npc17_home_description_2", "MESAJ"),

("npc16_home_recap", burada NPC nerede doğduğunu anlatır.Altına

Code:
("npc17_home_recap", "MESAJ"),

("npc16_honorific", "captain"), bu kodu çözemedim.Ama galiba size hitap etme biçimi.Altına

Code:
("npc17_honorific", "reis"),

("npc16_kingsupport_1", bu kod ise 'diyelim ki bir diyarın kralı bla bla bla bla' konuşmasından sonra NPC nin destek mesajıdır.Altına

Code:
("npc17_kingsupport_1", "MESAJ"),

("npc16_kingsupport_2", bu kod öncekinin 2. sayfası.Altına

Code:
("npc17_kingsupport_2", "MESAJ"),

("npc16_kingsupport_2a", bu koduda çözemedim ama 'Hmm.Lutfen devam et' kodunu koyarsanız uyumlu olabilir.Altına

Code:
("npc17_kingsupport_2a", "MESAJ"),

("npc16_kingsupport_2b", öncekinin devamı.Eğer uğraşmak istemiyorsanız bla bla bla yazın geçsin gitsin.Zaten oynayanlar genellikle NPC dediklerini takmıyor.Altına

Code:
("npc17_kingsupport_2b", "MESAJ"),

("npc16_kingsupport_3", bu kod ise NPC nin soylularla tanışmasını anlatıyor.Örn : Bana bir hafta verin bende gidip soylulara Caldraia krali olma isteginizi anlatayim vb.Altina

Code:
("npc17_kingsupport_3", "MESAJ"),

("npc16_kingsupport_objection", bunuda çözemedim.Ama galiba görevlendirdiğiniz kişi ile ilgili olan şikayetini belirtiyor.Rastgele birşeyler yazın gitsin.Altına

Code:
("npc17_kingsupport_objection", "MESAJ"),

("npc16_intel_mission", NPC den yardım istediğinizde nereye gideceği ve ne yapacağını anlatıyor.Altına

Code:
("npc17_intel_mission", "MESAJ"),

("npc16_fief_acceptance", bu kod NPC ye toprak verdiğinizde yaşadığı sevinçtir.Ancak Clarn soylu olmadığından vermenizi önermem.Altına

Code:
("npc17_fief_acceptance", "MESAJ"),

("npc16_woman_to_woman", bu kadın kadına kullanılan string.Clarn erkek o yüzden alttakini yazın

Code:
("npc17_woman_to_woman", "{!}."),

("npc16_turn_against", bu kod NPC size düşman olduğunda kullanılır.Altına

Code:
("npc17_turn_against", "MESAJ"),

VE BITTI.STRINGLERDE OYUN IÇI BUG OLABILIR VEYA NPC KONUSMALARI KARISABILIR.BUG OLURSA ÖZELDEN BELIRTIN

Deli Kurt said:
Modül sistemsiz mod = Etsiz döner

Artık şu inadını kırıp modül sistemi kullan.
Kısmen Haklısın ama Saçma sapan hatalar almaktan korkuyorum modu %80 bitirdiğim zaman senin moddaki gibi bir hatayla tüm itemlerin gitmesine dayanamam  :facepalm:

Birkaç kez Krallık eklemeyi denedim olmadı sinir oldum

Edit: etsiz döner kavramına tavuklu döner de girer mi :smile:

AslanlıYol461 said:
Deli Kurt said:

Kısmen Haklısın ama Saçma sapan hatalar almaktan korkuyorum modu %80 bitirdiğim zaman senin moddaki gibi bir hatayla tüm itemlerin gitmesine dayanamam  :facepalm:

Daha önceden oyuna devriye ekleme kodlarının .txt dosyalarını sana atmıştım ve çalışmıştı.Ancak bu konuyu kendi modulume uygulamadığımdan atamam.Bir ikincisi module sistem hataları çok basitçe çözülebilir.

1ksk2le said:
AslanlıYol461 said:
Deli Kurt said:

Daha önceden oyuna devriye ekleme kodlarının .txt dosyalarını sana atmıştım ve çalışmıştı.Ancak bu konuyu kendi modulume uygulamadığımdan atamam.Bir ikincisi module sistem hataları çok basitçe çözülebilir.
Kararsız kaldım imdat
Kullansam mod çok daha güzel olacak ve yeni Şeyler yapabileceğim
Kullanmasam mod daha kısa sürede bitecek ama beğenilir mi fazla emin Değilim

LA HELAL OlSUN YARıN SABAH yükleyip girişecem module sisteme

Ağır ol biraz , girişecem falan .Sakin ol yoksa hata yaptığında üzülür silersin :smile:

AslanlıYol461 said:
1ksk2le said:
AslanlıYol461 said:
Deli Kurt said:

Kararsız kaldım imdat

:grin: verdik gazı.Anlamadığın mesele olursa moduna yardımcı olurum.

1ksk2le said:
AslanlıYol461 said:
1ksk2le said:
AslanlıYol461 said:
Deli Kurt said:

Kararsız kaldım imdat

:grin: verdik gazı.Anlamadığın mesele olursa moduna yardımcı olurum.
İnşallah olur yaptıklarım

Önceden Krallık eklemeyi denedim olmayınca salla gitsin deyip bıraktım şimdi yapamazsam soracak birileri var :smile:
Önceden de hyper hocaya sorduydum built modüle de sorun yoktu ama oyunda da değişmemişti bıraktım sonra :smile:

Ben sana yarın için 2 hazır krallık kodu verebilirim.Caldraia ve Cüce Krallığı.Kendilerine özel kaleleri vs var.

harika ötesi bi anlatım ama bi şey sorucam acil string eklemek zorunda mıyımm eklemezsem olmaz mı hata mı verir gerisini full eklicem??

ama o zaman konuştuğumuzda boş ekran çıkmaz mı?bi de hem string hem diyolog eklesem nolurki? konuşurken hangisi çıkar diyolog mı strings mi? hata vermez di mî

horse women weapon said:
ama o zaman konuştuğumuzda boş ekran çıkmaz mı?bi de hem string hem diyolog eklesem nolurki? konuşurken hangisi çıkar diyolog mı strings mi? hata vermez di mî
string zaten diyalog.Millet genellikle okumaz dialogları rastgele birşeyler yaz gitsin.

haydaa ben bütün yeni yoldaşlara ramununkiler gibi dialog ekledim strings yerine ama

Back
Top Bottom