Warbandda En Güçlü Ordu nasıl olur ?

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Öztürk_Han

Recruit
Arkadaşlar warbandda en güçlü orduyu yapmak istiyorum hangi birimler olmalı?Birde oyundaki karakterleri(Alayen,Deshavi vbz.) hangi şehirlerde bulabilirim.

Bence  En güçlüler Svadyalılar onların Adamlarından yap örnek:sad:svadyalı şövalye) Alayen i falan bulmak istiyorsan ben direk hileyler onları şehirlere yerleştiriyom

Öncelikle Lezalit'i al İsmirala Kalesi'nin yakınlarına götür.Orada sana çok önemli bir ordu taktiği verecek onu not al.

Oyunda Kergit Kargıcılarının özelliklerinive itemlerini değiştirdim.Tek elli yetenekleri 320 idi.Bir Memlüklü'nün ki ise 170-185 felandı herhalde.Güzel bir Sarran ordusu kurup Kergitlilerin üzerine yürüdüm.Kaybım çok oldu.100 kişiden 15 kişi felan kaldı.Yani Sarranlar'da bir şeyler var.İman kuvveti felan herhalde : :lol:

Tüm Kalradya uluslarından bir ordu oluşturursan bahsettiğin en güçlü orduyu kurmuş olursun. Yalnızca krallıkların en etkili ve öne çıkan birimlerini keşfedip onları edinmelisin.

Andhrimnir said:
Tüm Kalradya uluslarından bir ordu oluşturursan bahsettiğin en güçlü orduyu kurmuş olursun. Yalnızca krallıkların en etkili ve öne çıkan birimlerini keşfedip onları edinmelisin.
ama senin dediğin ordunun çok büyük bir dezavantajı var kalradyanın heryerinden adam toplarsan atıyorum sarranlara saldır sendeki bütün sarran askerlerinin morali düşecektir. böyle böyle savaşta çok geri çekilen ve çok yavaş yürüyen bir ordun olur. eğer birisine derebeyi olursan durum çok daha kötü olur.

Siyah Teber​

Teberimin Kancası,Svadyanın Mızrağı
Kerkitin Bozkır Atı,Tebandralı Demir Zırhı,
Rodokun arbaleti,keskin mi demir teberi.
O halde saygı duy disipline,
Savaşta iken ölü taklidi etme.

Kanatlar - Kergit atlı okçusu
En ön saf - Memlük
Onun da gerisinde - Svadyalı Şövalye
Onun da gerisinde ( :grin: ) Vaegir Şövalye
Arka saflarda - Rodok Arbeletçisi ve Vaegir Okçusu
Okçuların önünde - Nord Kahramanı
Nord Kahramanlarının önünde - Rodok Çavuşu

Lezalit`in de taktiği iyiydi, onu da bul.

Bu arada düşman olduğun krallığın birliğin birliklerinden vazgeçmen lazım.Eksiden moral olduğu için kaçarlar ve boşuna eğitmiş olursun.

-Seher Akıncısı- said:
Andhrimnir said:
ama senin dediğin ordunun çok büyük bir dezavantajı var kalradyanın heryerinden adam toplarsan atıyorum sarranlara saldır sendeki bütün sarran askerlerinin morali düşecektir. böyle böyle savaşta çok geri çekilen ve çok yavaş yürüyen bir ordun olur. eğer birisine derebeyi olursan durum çok daha kötü olur.
Saldırdığın ırkın askerlerini kullanmak zorunda değilsin tabi, mesela Sarranidlere saldırıyorsan ve birliğine Sarranid Memlük aldıysan bunun yerine Swadia Sövalyesi alabilirsin, ha tabi bu tüm ırklar için geçerli değildir. Mesela Rodok Mızrakçıları gibi birlikler bildiğim kadarıyla kimsede yoktur. Ve zaten Lezalit'in taktiğiyle aynı bu, sadece Lezalit bize daha detaylı bilgiler veriyor. :smile:

Aethirus said:
Siyah Teber​

Teberimin Kancası,Svadyanın Mızrağı
Kerkitin Bozkır Atı,Tebandralı Demir Zırhı,
Rodokun arbaleti,keskin mi demir teberi.
O halde saygı duy disipline,
Savaşta iken ölü taklidi etme.
Başladı yine atıp tutmaya. :lol:

Rodok'tan en iyi mızraklılar yani Rodok Çavuşu'ndan toplayacaksın. Nord'dan Nord Kahramanı toplayacaksın. Sarranidden okçuları yani Sarranid Kıdemli Okçusu toplayacaksın. Svadyadan atlıları yani Svadya Şövalyesi toplayacaksın. Hepsinden 50 50 toplasan yeter. Nord Kahramanları piyade birlikleri olduğu için 1 e bastığınızda onları kontrol edersiniz. Okçuları 2 ile süvarileri 3 ile. Gruba gireceksin. Rodok Çavuşuna tıklayacaksın. Ve Adsız 1'i Mızraklılar diye düzelteceksin. Böylece 4 e bastığınızda sadece Rodok Çavuşunu yönetirsiniz. Düşman atlı grupsa Rodok çavuşlarını en öne arkada Sarranid Kıdemli Okçularını koy liğme liğme yerler o atlıları :grin:

Bir devlet kurdum 2 tane lordum var kergitlerden onlar gelince kergit askerlerinin morali biraz yükseldi.Ama lordlar bir işi becereremiyor.Ayrıca Svadya ve Nord hariç herkesle savaş halindeyim.Ona göre söylerseniz sevinirim.Ayrıca benim grubmum da dediğinz adam ayrıldı neden olabilir.

Yusufazam said:
Oyunda Kergit Kargıcılarının özelliklerinive itemlerini değiştirdim.Tek elli yetenekleri 320 idi.Bir Memlüklü'nün ki ise 170-185 felandı herhalde.Güzel bir Sarran ordusu kurup Kergitlilerin üzerine yürüdüm.Kaybım çok oldu.100 kişiden 15 kişi felan kaldı.Yani Sarranlar'da bir şeyler var.İman kuvveti felan herhalde : :lol:
Nasıl değiştirdin tarif eder misin ?

ben genellikle değil hep şunu yaparım önce bir kale al veya alabiliyorsan şehir bir kralın himayesine gir şehir zaten senin olarak giriyorsun sonra şehre nord kahramanları rodok çavuş ve sharpshooterları koy
nord kahraman ve rodok okçularını kale kuşatmaya giderken al onun haricinde vaegir svadya şövalyeleri kergit atlı okçuları yıkar geçer ortalığı

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom