Video boyutunu düşürmek...

Users who are viewing this thread

poseidon1717

Arkadaşlar evde fotoğraf makinem ile video çektim 3.30 dklık bir video 380 mb :shock:  avi olarak çekmiş.Bu videoyunun boyutunu hangi programla hangi formata çevirerek küçültebilirim?

antiatmax said:
Arkadaşlar evde fotoğraf makinem ile video çektim 3.30 dklık bir video 380 mb :shock:  avi olarak çekmiş.Bu videoyunun boyutunu hangi programla hangi formata çevirerek küçültebilirim?

Format değiştirmek için format factory kullanabilirsin.

Onu kullanıyorum ama hangi formata çeviriyim mp4 e çevirdim.  380 mb 100 mb ye indir

En mantıklısı mp4 e çevirmek(ki yapmışsın). Video'nun çözünürlüğünü biraz daha düşürmeye çalışabilirsin. Total video converter(bu program ücretsiz mi hatırlamıyorum) belki senin işini görebilir.

Ücretsizse deneyebilirim.Görüntü kalitesi çok da önemli değil zaten.

youtube'a atacaksan f4v yapabilirsin.3-4 mb olur en fazla.belki youtube'a atmana da gerek yoktur.f4v formatlı izletenler programda vardır.

Movie maker'a at (ister ayar çek ister çekme). Görüntü biraz daha kötü olabilir kaydettikten sonra ama; boyut müthiş derecede düşüyor...

@a4 Flv formatı facebooka koyuluyor mu bilmiyorum koyuluyorsa yapabilirim.
@The Braveman onu da çok kişi söylüyor deneyecem.

bak koyuluyorsa yap. 1,5 gblık videoyu kaliteyi bozmadan 5 mb yapmıştım. (after effects'e atıp exporttan f4v seçip yaptım,flv değil.)

Back
Top Bottom