Var Olan Devletin Tahtına Çıkmak?

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
ajanyasam said:
şoyle
diyelim

warband / senaryo: native / kergit hanlığı

sancar han yada diyerlerinin gorevlerinden birini yapıyoz
sonra savaş halindeysek onlarla anlaşıyoz sizin duşmanınız benim duşmanımdır diyoz
sonra
diyelim rodok la savaştalar
gidin
2-3 tane rodok lordunu yenin
not: her birini yendikten sonra sancar hana gidin ve buna soyleyin yoksa 2-3 tane yendinmi sadece sana son yendiğin taktir eder
sonra yeminli adamı olun
birinin kızıyla evlenin (bu iş biraz uzun surecek)
gidin sancar hanın adına rodoktan bir yer alın ala bilcekseniz

yeminli adamı oldunuz için size bir koy verir koye okul filan kurun

sonunda evlendiniz bayanın abisi amcası yada babasına

mevkimizi yukseltmek için bir şey yapa bilirmiyiz der

sonra sancar hana iyanet edip tulga şehrini alıyoz

bu en zor kısmı

saldırı için en az 1 hafta lazım olcak o sırada butun lordlar başınıza uşuşcek

bu saldırı

sizin askerlerinize karşı 800 e yakın kişi olcak bu savaşı alırsanız
kergit hanlığı sizin
Acaba bunu kesin yaptın mı yoksa varsayım mı?

Şimdi arkadaşlar, pozisyonumuzu yükseltmek için bir şeyler yapabilir miyiz sorusu bizim ne işimize yarıyor?. O soruyu sorduklarımda cevapları ingilizce oluyor ve hiç bir şey anlamıyorum:S

lordlar ve krallar normalde esirimizken kaçabiliyorlar, peki onları kalemizin hapishanesine atarsak ordanda kaçabiliyorlarmı?

Onu yaptığımda kaçamıyorlarsa. bir ülkenin lordları ve krallarını toplamaya çalışacağım da bakalım hepsini esir alınca ne olucak merak ediyorum.

Aka_Akrep said:
Onu yaptığımda kaçamıyorlarsa. bir ülkenin lordları ve krallarını toplamaya çalışacağım da bakalım hepsini esir alınca ne olucak merak ediyorum.
Sanırım onu yapınca da kaçabiliyorlar :grin: Ama ihtimal aşırı düşüyor tabii.

Aka_Akrep said:

tavsiye etmem.

1. esir lord ve krallar için sana fidye teklifinde bulunulur. reddedebilirsin ancak reddettiğinde onurun düşer. o kadar lordu kralı esir alıp bırakmazsan onurun yerlerde sürünür.

2. bir krallığı yok ettiğinde o krallığa bağlı lordlar diğer krallıklardan birine geçer. ancak hapisteki bir lord hiçbir yere gidemez. savaşacağın lord sayısı devamlı düşer. bu niye sorun olsun diyorsan, savaşmayan askerin morali devamlı düşer. savaşacak birileri lazım.

Lord_Achilles said:
Alhedras abi sen şu Var olan devletin tahtına çıkmayı dener misin bi ? Ustalar yapar gibime geliyor çıraklar yapamadı  :mrgreen:

walla niyetim var da, multi den kalkamıyorum ki. tam oturup iki kale kuşatayım, leydimin gönlünü çalayım, filanca lorda posta koyayım  diyorum. sonra bakıyorum 22'nin siege server'ında 130 kişi çılgın atıyor  :mrgreen: :mrgreen: dayanamayıp bende dahil oluyorum. oyun çıktığından beri her gece en erken 2'de yatıyorum. psikopata bağladım.

Alhedras said:
Lord_Achilles said:
Alhedras abi sen şu Var olan devletin tahtına çıkmayı dener misin bi ? Ustalar yapar gibime geliyor çıraklar yapamadı  :mrgreen:

walla niyetim var da, multi den kalkamıyorum ki. tam oturup iki kale kuşatayım, leydimin gönlünü çalayım, filanca lorda posta koyayım  diyorum. sonra bakıyorum 22'nin siege server'ında 130 kişi çılgın atıyor  :mrgreen: :mrgreen: dayanamayıp bende dahil oluyorum. oyun çıktığından beri her gece en erken 2'de yatıyorum. psikopata bağladım.

Abi uygulamalı eğitim falan yaparız yani.Sen bence hiç Multi bölümüne girme.Yaz da geldi.Elbet multiye giricek zaman bulursun.Ben tükendim vallaha.Bi bug girdi.İdare hakkı güzel 90 falan.Kendi tarafıma çekince yeni devlet kuruluyor.Onunla uğraşıyorum.Ama bakalım.Sen şu multiyi bırakmayı dene Leydi'nin gönlünü çal. :mrgreen:

Arkadaşlar Kemikkrana olanın aynısı bana oldu. Sarranid sultanlığının derebeyiyim, lordu yanıma çekmek istiyorum ''Boşver'' diyor. Ya acaba böyle bir özellik yok mu? Varolan krallığın tahtına geçemiyor muyuz? Firentisi propagandaya yolladım Sultan Hakim kızdı bana, benden sonra kral olmak istiyormuşsun gibi şeyler dedi. Ya arkadaşlar bir soru sormuştum cevabı gelmedi, belki anahtar soru odur. Ya  ''bu ülkede pozisyonumuzu yükseltmek için ne yapmalıyız diye soruyorum lordlara ama ne işe yarıyor bu soru?

goktug312 said:
    Arkadaşlar Kemikkrana olanın aynısı bana oldu. Sarranid sultanlığının derebeyiyim, lordu yanıma çekmek istiyorum ''Boşver'' diyor. Ya acaba böyle bir özellik yok mu? Varolan krallığın tahtına geçemiyor muyuz? Firentisi propagandaya yolladım Sultan Hakim kızdı bana, benden sonra kral olmak istiyormuşsun gibi şeyler dedi. Ya arkadaşlar bir soru sormuştum cevabı gelmedi, belki anahtar soru odur. Ya  ''bu ülkede pozisyonumuzu yükseltmek için ne yapmalıyız diye soruyorum lordlara ama ne işe yarıyor bu soru?

Senin iş tam kıvama gelmiş Göktuğ kardeşim.Bugün kavga günüdür senin için. :mrgreen: Şimdi bitiriyorsun Sultan'ı.Kavgalı oldukları derebeylerini tek tek bul ve onları yavaş yavaş soğut Sultan'dan.İyice araları açılacak.Şuan ben tam öyleyim.Harlaus ona ihanet eden birini arıyor ama bulamıyor.Çoğu derebeyini sürdü.Yanlız kaldı artık.Kimseye güvenmeyecek sadece sana güvenecek.O zaman bitiricen Sultan Hakim'i.Sarranid Sultanı Göktuğ  :mrgreen:

Daha yeni yeni kıvama oturmuş senin iş.Ha gayret biraz daha karıştır krallığı.Çözülecek düğüm gibi senin olay.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom