UzmanYapim.Org Türkiyenin Yeni Oyun Geliştirme Topluluk Forumu

Users who are viewing this thread

MasterTech

uylogo.png
Türkiyenin Yeni Oyun Geliştirme Topluluk Forumu

Belki bu tür konuları ve türevlerini görmekten sıkılmışsınızdır.Ancak biraz zaman ayırır ve konuyu incelerseniz buna değicektir.Yazıları mümkün olduğunca kısa tutmaya çalıştım.

Öncelikle sitemiz yeni faliyete geçmedi.Açılalı 5 ay kadar oluyor.3 kez isim değiştirdi uzun bir süre yapım aşamasından geçti (Logo,Tema,Tasarım Yapıldı) ve şu anda görmüş olduğunuz son halini 2 ay önce aldı.Hala giderilmesi gereken bazı eksikleri var. Özetle sitemiz 2 ay kadar önce açıldı.

UzmanYapim.Org Bir stüdyodan daha çok Oyun geliştirme,Modlama,Programlama,3D Grafik Konularında Forum üyelerinin veya Görsel Eğitim vermek üzere seçilen kişilerin gönüllülük esası ile bilgi paylaştıkları bir yer olarak tasarlandı.Amacına ulaşmış gibi görünsede forumun şu anda çok büyük bir eksiği var.Oda sizlersiniz.Forumdan yararlanmak için üye olmanız gerekmez.Ders videolarını üye olmadan izleyebilirsiniz.Yorum atmak konu açmak için üye olmak zorundasınız.

Daha detaylı sorularınızın cevap bulabileceği önceden yazdığım bir yazı

UzmanYapim.Org Hakkında

UzmanYapim.Org Türkiyede bulunan amatör profesyonel oyun geliştiricilerin oluşturduğu bir topluluk forumudur.Burda bulunan herkes herhangi bir içerik için ücret ödemeden kendi isteği ile burda bulunmakta.Yardımlaşmak,yönlendirmek ve Oyun geliştirmek için burdayız.

UzmanYapim.Org'un Amacı Nedir?

Türkiyede henüz oluşmaya başlayan oyun geliştiriciliği sektöründe çeşitli alanlarda kullanıcılarımız için yönlendirme yapmak videolu,resimli,yazılı ve en önemlisi türkçe kaynak sunmaktır.Oyun geliştiriciliğinin yanı sıra çeşitli grafikerlik konularında 2d,3d gibi alanlardada kullanıcılarımız için en kaliteli içeriği sunmakta amaçlarımız arasında yer almakta.

UzmanYapim.Org'ta Bulunan Ders Videolarını Kimler Hazırlıyor?

Uzmanyapim.org'ta bulunan dersler bölümündeki videolar tamamen gönüllülük esası ile hazırlanır.Bu dersleri hazırlayan kişiler kimi zaman profesyonel kimi zaman ise bu konu hakkında bilgili değerli arkadaşlarımız oluyor.Hazırlayan kişi için herhangi bir zorlama olmadan kendi isteği ile dilediği zaman dilediği kadar ders videosu hazırlayabilir.

UzmanYapim.Org'ta Ders Vermek İstiyorum Bunu Nasıl Yaparım?

Eğer ders vermek isterseniz her konunu ana kategorisinde konu açabilir ve dersler verebilirsiniz.Bunların yazılı resimli veya videolu olması fark etmez.Ama eğer Dersler bölümünde disiplinli bir şekilde Eğitim seti kalitesinde ders vermek isterseniz bizimle bağlantıya geçmelisiniz.

UzmanYapim.Org'ta Yetki Almak İstiyorum.Nasıl Alırım ve Görevim Ne Olur?

UzmanYapim.Org'ta yetki almak için herhangi birşey yapmanıza gerek yok.Diğer kullanıcılara yardımcı olmanız forum kurallarına uymanız ve belli bir süre forumda olmanız gerekmektedir.Daha sonra biz sizi yetkili yapmak istediğimizde iletişime geçer ve sizi bilgilendiririz.

UzmanYapim.Org'ta Rütbe Almak İstiyorum.Nasıl Alırım ve Rütbenin İşlevi Nedir?

İki çeşit rütbe sistemimiz vardır.Birincisi mesaj sayısına göre rütbelendirme.Belli bir mesajı geçtiğinizde artık yeni yapımcı değil diğer rütbeleri alırsınız.Bir diğer rütbe sistemimiz ise forumdaki faliyetlerinize göre bizim size verdiğimiz rütbedir.Bunlar 2d Grafiker 3D grafik ve benzeri tarzındadır.Rütbenin herhangi bir işlevselliği yoktur sadece diğer üyelerin sizleri daha iyi tanımasını sağlar.Aşağıda forumda bulunan rütbeleri görebilirsiniz.

rankl.png

yildiz.png

Profil Alanındaki Bilgilerimin Doğruluğunun Bir Önemi Var mı?

Kesinlikle o alanları doğru bir şekilde doldurmanız büyük önem taşıyor.Forumda bulunan arama sistemini kullanarak bazı durumlarda çeşitli üyelere ulaşmamızı kolaylaştırır.Biz veya bir başkası belirli niteliklerde bir kişi arıyorsa bu bilgiler sayesinde size ulaşabilir.

Forum Kurallarını İhlal Edersem Nolur?

Forum Kuralları

Burda yazanları ihlal etmediğiniz sürece sorun yaşamayız.

Yönetici Olmak Konusunu burda biraz daha açmak istiyorum.

Yönetici olmak için forum içinde şu mesaja ulaşmanız şu kadar konu kasmanız vs. gibi şeyler söz konusu değil.Yöneticileri forum içi davranışları,diğer üyeler ile olan ilişkileri,forum içi faliyetlerine göre seçiyoruz.

Yönetici Olmamak İçin Yapılması Gerekenler

Bu ve türevi özel mesajlardan yeterince gönderirseniz yönetici olamazsınız.

Mod Geliştirme,Mod yapımı bölümünde takılan arkadaşlar siteyi görmüştür.Konu dışında bu tarz konular görünce bende açmak istedim.Tamamen bilgilendirme amaçlıdır.Önerileriniz düşünceleriniz ve eleştirilerinizi bekliyorum.

HEDEFİMİZ TÜRKİYENİN EN BÜYÜK OYUN GELİŞTİRME TOPLULUK FORUMU OLMAK!

Vakit Ayırdığın için Teşekkür ederim.

Www.UzmanYapim.Org
MasterTech
KASIRGA​

Yakında Forumda Modlama ile ilgili bölüm açıp dersler vermeye başlıcam.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Konuyu açmak için bi 5 ay daha bekleseydin. :sad: İnsanların gerçek yeteneklerden haberdar olma hakkını gasp ediyordunuz.

Gerçek yetenek varsa mastertech'tir zaten.

MasterTech said:

Burada bir yanlışlık yok değil mi?  :smile:

Hayırlı olsun.Epey emek harcamış gibisiniz.Umarım bu işe yeni başlayanlara katkınız olur... ^^

Yorum ve görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim  :smile:

hobeto13 said:
MasterTech said:

Burada bir yanlışlık yok değil mi?  :smile:

Yanlışlık yok.Aynen orda olduğu gibi :smile:

Teşekkür ederim  :smile:

rankl.png

yildiz.png

Mesaj sayısına göre rütbe ve yıldız dağılımı ilk mesaja eklenmiştir.Ordan göz atabilirsiniz

Back
Top Bottom