TEOG Sınavına Girecekler (TEOGSG KISALTMASI)

Users who are viewing this thread

Dr.Nyber said:
O yüzdelik aldığı son kişiye bağlı onun için 136 kişi olması pek birşey değiştirmez ama girebilirsin bence. Nakiller var daha. 19'luk liseye nakille 24-25 bile girebiliyor.
Ufkumu açtın sağol abi.

Gitmek istediğim okul 5,24 benim yüzdelik dilim 5,89 girer miyim?

En iyi puanlı okulun yüzdelik dilimi:1,71
Benim y.dilimim:1,70  :lol:
İstemiyom zaten orayı.Hep 2.Fen'i tercih ediyorlarmış.

Uyarı: Siz iletinizi okurken 8 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.
Uyarı: Siz iletinizi yazarken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

MrTurk said:
Sosyal Bilimredeki hazırlık ne işe yarıyor ve ne kadar sürüyor?

Benim gitmek istediğim yer 1 yıldı ve full İngilizce eğitimdi. Yani hazırlık boyunca , yabancı dil eğitimi alıyordun.

Sertity said:
Dr.Nyber said:
O yüzdelik aldığı son kişiye bağlı onun için 136 kişi olması pek birşey değiştirmez ama girebilirsin bence. Nakiller var daha. 19'luk liseye nakille 24-25 bile girebiliyor.
Ufkumu açtın sağol abi.

Gitmek istediğim okul 5,24 benim yüzdelik dilim 5,89 girer miyim?
İlk başta giremeyebilirsin ama sonradan nakillerle girersin. Nakil ne bilmiyorsan şuralara bakabilirsin :
http://www.haberkita.com/haber/liseler-arasi-nakil-nasil-yapilir-son-dakika-gelisme/206694
http://ozancorumlu.com/lise-nakil-islemleri-nasil-yapilir/

Sosyal bilimlerden çıkanlar en çok hangi üniversiteyi seçiyor?mesela fenden çıkanlar tıp,mühendislik tercih ediyorlar

Tarih filan seçebilir,birçok sözel bölümü mesela İngilizce Edebiyatı ve Tarihi vs. Ama Sosyal Bilimlerdede eşit ağırlıklı seçebildiğin için Anadolu Lisesinden çıkan biri nereleri kazanabiliyorsa bir Sosyal Bilimler öğrenciside oraları kazanabilir.

Üstlerde yığılma olmuş. Kuzenim Kabataş düşünürken Kartal İmamhatibe gidecek. Malum özel okullar kapanınca yazık oldu çocuğa. 489'la ne Kabataş ne de Çapa tutmuş.

Doğal 489'la bu okulların tutmaması, TEOG sistemi geldiğinden okul puanları çok arttı. Olan devlet okullarında okuyanlara oldu. Her sene okul ortalaması 98 olan bir öğrenci 2 Teog sınavından da full çekse bile İstanbul Erkek, Galatarasay, İzmir Fen gibi liselere ya giremiyor ya sonuncu olarak giriyor.

Bahsettiğim çocuk da ilk sınavda full yaptı da sorun şu, Çapa'ya garanti gözüyle bakıyormuş. Kartal'ı da öylesine yazmış zaten. Hani hiçbir şey olmazsa diye ki hakikaten olmamış.

Uyarı...

Back
Top Bottom