TEOG Sınavına Girecekler (TEOGSG KISALTMASI)

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar şurda yaklaşık bir buçuk ay falan kaldı TEOG a.Burda düşüncelerinzi streslerinizi nasıl çalışnması gerektiği gibi şeyleri anlatalım  :grin:

Hapı yuttunuz  :lol: yok la kendi okulunda falan giriyorsun güzel olay teog kasmayın . Bu arada gözetmen hocalar son kalan 1-2 öğrenciyi erken bitirmeleri için sıkıştırıyor ama sizin kimseye eyvallahınız olmasın süre hakkınızın olduğunu kafasına kakın , sanki bir daha aynı hocayı göreceksiniz anasını satım .

Ben çalışırım çalışmasına ama etrafdan çok baskı var ya.İyi bir lise kazan,yok Anadolu en iyisi (Anadolu en iyisi zaten ben de biliyorum :smile:) ona git,çok çalışmalısın,bilgisayarı bırak,telefonu bırak,paragraflı sorular için çok kitap oku vs. Sırf bu yüzden çok stresliyim.Bir de çalışıp ta iyi bir lise kazanamazsam korkusu var.Bu stresi nasıl gideririm,nasıl korkumu atlatırım.Bir yardım edin lütfen. :smile:

"HAPI YUTTUN AGGGG ÖLDÜÜNNNN" gibi laflara tenezzül bile etmeyin. Bu sınav her şey değil. O kadar zorda değil. Şuan ki yani eminim ki konunuz fraktaldı bitirmişte olabilirsiniz. Fraktallardan çok az çıkıyor onun yerine başka konulara önem verin. Benim sözelim iyi türkçe çalışmıyayımda sakın demeyin bu senenin Türkçesi sizin için çok zor olacak. Ama bu sınav her şey değil. Dediğim gibi boşa strese girmeyin gençsiniz daha. Elinizden geldiği kadar tekrar yapın zaten taze bilgilerle sınava girmiş olacaksınız. Sınavda vaktinizi iyi değerlendirin etrafa bakarak zaman kaybetmeyin geç kalınca psikolojik olarak bazı soruları sallayan oluyor önermem. 2.sınavada güvenmeyin önemli olan ilk sınavdır.

-Bilgisayarı ailenden söz hakkına sahip birine teslim et hafta sonuna kadar alma.
-Telefonunuda öyle.
-Kendine ders çalışma programı hazırla.

SpartacuSsS said:
"HAPI YUTTUN AGGGG ÖLDÜÜNNNN" gibi laflara tenezzül bile etmeyin. Bu sınav her şey değil. O kadar zorda değil. Şuan ki yani eminim ki konunuz fraktaldı bitirmişte olabilirsiniz. Fraktallardan çok az çıkıyor onun yerine başka konulara önem verin. Benim sözelim iyi türkçe çalışmıyayımda sakın demeyin bu senenin Türkçesi sizin için çok zor olacak. Ama bu sınav her şey değil. Dediğim gibi boşa strese girmeyin gençsiniz daha. Elinizden geldiği kadar tekrar yapın zaten taze bilgilerle sınava girmiş olacaksınız. Sınavda vaktinizi iyi değerlendirin etrafa bakarak zaman kaybetmeyin geç kalınca psikolojik olarak bazı soruları sallayan oluyor önermem. 2.sınavada güvenmeyin önemli olan ilk sınavdır.

-Bilgisayarı ailenden söz hakkına sahip birine teslim et hafta sonuna kadar alma.
-Telefonunuda öyle.
-Bilgisayar masaüstü :grin:
-Telefon desen zaten arkadaşımdan mesaj geldiyse elime alıyorum.
-Ders çalışma programım da var.

Ama yinede heyecan,stres,korku karışımı duygular hissediyorum.

Keşke şu üniversite sınavına sbs gibi çalış(maya)arak girebilseydik ^^. "Sınav günü öncesi bilgisayarda oynadıktan sonra yaptım" vs vs gibi hala konuşup kolaylığı özleriz :/(Şunun şurasında son sbs miz 3yıl önceydi)Teog ve ortaokul başınıza gelecek son kolay şeylerden. Bir de Anadolu lisesi olayı kalktı arttık. kaliteli olup da hazırlığı olan liseler, fen liseleri düzgün kalabilmeyi başarabilmiş.(İyi kalan bir kaç Anadolu lisesi de İstanbul'da)

Okulda dersleriniz iyi ise kasmanıza ve korkmanıza gerek yok, eksik hissettiğiniz bir konu varsa ona çalışın. Çalışın dediğim bi defa konuyu okuyun, formülü falan varsa ezberleyin daha sonra test çözün, çözemediklerinizi de sorun bitti gitti.

Prosperus said:
SpartacuSsS said:

-Telefonunuda öyle.
-Bilgisayar masaüstü :grin:
-Telefon desen zaten arkadaşımdan mesaj geldiyse elime alıyorum.
-Ders çalışma programım da var.

Ama yinede heyecan,stres,korku karışımı duygular hissediyorum.

Masaüstü bilgisayarların kasası oluyor onu söküp ailene veremiyor musun saklaması için? Telefonu saatlerce mesaj atmak için kullanıyorsan sıkıntı. Ciddiyim beyler bende sizler gibi saatlerce oynuyordum pc, telefon fark etmiyor. Kendi dediklerimin 4/2'sini yapsaydım çok iyi bir liseye giderdim. Kötü bir liseyede gitmiyorum zatende daha iyisi her zaman iyi bir üniversite demektir. Bu konu altından geçen seneki teog sorularını çözümleriyle atıcağım katkıda bulunmak için. Her türlü soruyu bana mesaj yoluyla iletin yardımcı olmaya çalışırım.

1-2 saat çalışın diyerekte motivasyonunuzu azaltmak istemiyorum her ders için günde 10 dakika yeterli. Sınav zamanı bilgisayar oynayanlarıda biliyoruz hepsi  yılda 4 mezun veren meslek lisesine gidiyor.

Bu arada  TEOG'a girecek arkadaşlara başarılar dilerim. Benim zamanımda SBS vardı. Bu sistem daha rahat olmuş gibi fakat benim 430 puan ile gittiğim lise 470 puana felan çıkmış. Bu yüzden iyi bir puan yapmanız lazım iyi bir liseye gitmek için. Benim kardeşim girecek bu sene. Çok takmıyor stres yapmıyor gerektiğinde testini çözüp dersini tekrar ediyor ve gözümde benim kardeşim epey başarılı bir öğrenci. Benim size önerim çok takmamanız sonuçta bunun sonunda ölüm veya yaşam yok. Fakat yinede birazcık takmalısınz kendiniz için. Hepinize Başarılar!

Prosperus said:
Ben çalışırım çalışmasına ama etrafdan çok baskı var ya.İyi bir lise kazan,yok Anadolu en iyisi (Anadolu en iyisi zaten ben de biliyorum :smile:) ona git,çok çalışmalısın,bilgisayarı bırak,telefonu bırak,paragraflı sorular için çok kitap oku vs. Sırf bu yüzden çok stresliyim.Bir de çalışıp ta iyi bir lise kazanamazsam korkusu var.Bu stresi nasıl gideririm,nasıl korkumu atlatırım.Bir yardım edin lütfen. :smile:
wat? Sınava ne kadar var bilmiyorum 1.5 yazmış biri şimdiye kadar kitap okumadıysan 1.5 ayda bişey olmaz

Wesley Sneijder said:
Prosperus said:
wat? Sınava ne kadar var bilmiyorum 1.5 yazmış biri şimdiye kadar kitap okumadıysan 1.5 ayda bişey olmaz
50 gun filan kaldı. Yazdan beri kitap okuyorum.

Prosperus said:
Okuma hızın yavaşsa diğer derslerde hızlanmak adına -özellikle matematik- bol bol test çöz, onları çabuk halledersen paragraf sorularına istediğin kadar vakit ayırabilirsin.

Mosin Nagant said:
Prosperus said:
Okuma hızın yavaşsa diğer derslerde hızlanmak adına -özellikle matematik- bol bol test çöz, onları çabuk halledersen paragraf sorularına istediğin kadar vakit ayırabilirsin.
Tavsiyene uymaya çalışacağım.

İşbara Alp said:
Hedefim inşallah Teog da 420 puan.Bana o yeter bi Sosyal Bilimler lise sine giderim.
Belki lisede karşılarız he? :smile: Bende ya okuluma devam ederim ya da Sosyal Bilimler Lisesini düşünüyorum.

Ne yaparsan yap hep dersi dinle. İnan bana dersi dinlemeden tek arpa boyu yol alamazsın. Yapacağın tek şey düzgün not almak ve pür dikkat dersi dinlemek.

Arkadaşlar heyecana kapılmayın biz geçen seneki Teog sorularını çözüyoruz ve çok kolay.Bi Matematikle Fene ağırlık vermem gerek benim :grin:
EDİT:
geçen sene Türkçenin 20 sorusuunun 11 i paragraf biz çözüyoz çok kolay.

Herkes gibi benim de tavsiyem çok stres yapmayın gireceğiniz sınav çok zor bir şey değil
dersleri iyi dinleyip akşam da konuyla ilgili bir test çözseniz bile çok iyi bir liseyi kazanabilirsiniz
eğer bilgisayarın başında çok oturuyorsanız azaltmaya çalışın
bilgisayarın kablolarını söküp büyüğünüze vermenize gerek yok dediğim gibi gireceğiniz sınav çok zor değil
dersi iyi dinleyerek ve biraz çalışarak ( o da hoca zoruyla :lol: ) sbs den 440 puan almıştım
önemli olan dersi iyi dinleyip konuya hakim olmanız
eğer konuya hakimseniz test çözmek bulmaca çözmek gibi oluyor bırakın zor gelmesini eğlenceli bile oluyor (bakmayın öyle ciddiyim :grin:)

İlk TEOG önemli. Az konu var ve çok zor konular değil ama bundan istifade etmek lazım. Sınava odaklanma da çok önemli. En ufak bir dikkatsizlik çok şeye mal olabilir.

Back
Top Bottom