Taleworlds Elektronik Müzik Severler ve DJ Topluluğu

Users who are viewing this thread

MySourceMyLife

Sergeant Knight at Arms
artworks-000058104079-2obi22-original.jpg

Hepimizin bildiği gibi festivallerin , aslında tamamıyla yazın vazgeçilmez müziklerinden olan elektronik müzikler hakkında konuşmak , paylaşımda bulunmak  için bu konuyu açmış bulunuyorum.Her ne kadar forum geneli rock sevse de belki benim gibi Edm/Progressive house müzik dinleyenleriniz vardır.

Bu konuyu ikinci açış amacım ise prodüktörlük ve Dj lik ile ilgilenen , ilgilenmeyen arkadaşların fikir alışverişin de bulunabilmesi için.

Ben de bir merak ile başladım müzik yapmaya.Bakalım sonu ne olur bilmiyorum.Yaptığım müzikleri burada paylaşacağım.

SoundCloud Hesabım
https://soundcloud.com/fsource

Müziklerim :

İlk göz ağrım , aslında şuan sadece bunu çıkardım. :smile:
https://soundcloud.com/fsource/source-feel-it

Taleworlds DJ`leri
  • Source
  • Courage

Ve tabi ki bu alanda en iyilerden bazılarını saymak gerek.

10-dj-hardwell-482x298.jpg
Hardwell Dünyanın En İyi DJ Ödülü

tiesto.jpg
Tiesto 45 Yaşında Dünyanın En İyi DJ Ödülü,Dünya da En İyi Trance müzik yapan DJ bkz Powermix

david-guetta-titanium.jpg
David Guetta 46 Yaşında  En İyi DJ Ödülü

0.jpg
Martin Garrix 18 Yaşında

Daha eklemediğim bir çoğu var onları da artık sizler eklersiniz. :grin:

Serofix said:
Ben dinlemiyoz

Bir yerde yazım hatası falan mı yaptım ? :grin:

Sansür said:
http://www.youtube.com/watch?v=bocp8iJV9ew
en sevdiyim djdir kendileri ve en sevdiyim şarkısı da bu

:smile: Tabi her önümüze gelene de DJ demiyoruz :grin:  Bu müzik tarzını dinleyenler apaçi mi oluyor :grin: Türkiye de nedense böyle bir anlayış var.

Ben buraya yazarım bir şeyler:smile:

Öncelikle bir düzeltme yapayım. Tiesto dünyanın en iyi Trance DJ veya Prodüktörü değil. Bir kere Tiesto, uzun yıllardır Trance müzik yapmıyor(Yaklaşık 7-8 yıl olmuştur).

Martin Garrix'i ise sevmiyorum, o sadece para ile şöhret yakalatılmaya çalışılmış klon bir pazarlama stratejisi. EDM piyasası ne yazık ki "Ghost Producer" kavramına kurban gidiyor. Özetle; Parayı basıp kalifiye parçaları satın alan, sonra da üstüne kendi adını koyan kişiler Prodüktörüm diye dolanıyorlar. Acı bir şey. Martin Garrix'te, Spinnin Records'un ortaya çıkardığı, tamamen "duygusal" amaçlı bir isim o kadar. Animals parçası bile Ghost Producer marifeti. Adam parçanın yapılışını gösteren video atmış, parça komple Loop üstüne kurulu şaka gibi. Araya da bir iki otomasyon eklemiş, sağ olsun biraz da miksaj gösterseymiş bilgilerinden faydalansaymışız.

Her neyse. Progressive House iyidir, hatta benim gözümde en tatlısı da Prog House şu zaman diliminde. Her türlü gideri var. Ben de o tarzda ilerliyorum uzun zamandır.

https://soundcloud.com/murat-bilgin

Bu da benim Soundcloud hesabım. Soru, görüş vs her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

Courage said:
Ben buraya yazarım bir şeyler:smile:

Öncelikle bir düzeltme yapayım. Tiesto dünyanın en iyi Trance DJ veya Prodüktörü değil. Bir kere Tiesto, uzun yıllardır Trance müzik yapmıyor(Yaklaşık 7-8 yıl olmuştur).
Ben onu ödül aldığı için yazmıştım sadece :smile:

Ayrıca Martin hakkında söylediklerin tamamen doğru.Çıkartmadan önceki animals ı  making of animals videosundan dinleyebilirsin.Gerçekten rezildi.Zaten kendisi de diyor , gerçekten çok kötü geliyor kulağa diye.
İşini yapan iyi DJ ler ve prodüktörler hala var.İşin garibi de çoğu DJ Hollanda dan çıkıyor :smile:

Elektronik müzik dedin mi, ben GTA4 - Electrochoc'taki François K'i bilir, onu söylerim. 44:44 uzunluğundaki mix bence enfes.
https://www.youtube.com/watch?v=9O4kfajUle8

Bu arada prodüktorlük, DJ'lik yapan arkadaşlar nasıl başlamış, hangi yazılımları/cihazları kullanıyor gibi noktalardan bahsederse müteşekkir olurum.

Şahsen ben mixer ve sound card kullanmıyorum.Pioneer kulaklığım ve midi keyboard`ım var.Yazılım işine girersek aslında karışık.Şöyle diyelim asıl yazılım FL Studio fakat işin içine  shyntesizer , vst , soundbanks vs. giriyor.Kendi yapacağın müziğe göre seçiyorsun bunları.Araştırmalısın anlayacağın.

Şu Elektronik Müzik kültürüne aklınca laf sokmaya veya aşağılamaya kalkan insanları anlamakta güçlük çekiyorum. Hayat sadece Klasik veya Rock müzik arasında geçmiyor. Adam gidiyor Nirvana dinliyor "Ben hayatın sırrını çözdüm abi" havasında takılıyor, kendini apokaliptik ilan ediyor. Biri gidiyor The Beatles dinliyor "Dünyada daha iyisi yok, hepiniz pissiniz" hissiyle takılıyor.

Ya bi' def olun gidin artık.

Katılıyorum.Bu konuda rock müziğe bi hakaret söz konusu değil.Fakat diğer arkadaşların Edm müziğe karşı neden bu bakış açısında bulunduklarını anlamıyorum.

Courage said:
Şu Elektronik Müzik kültürüne aklınca laf sokmaya veya aşağılamaya kalkan insanları anlamakta güçlük çekiyorum. Hayat sadece Klasik veya Rock müzik arasında geçmiyor. Adam gidiyor Nirvana dinliyor "Ben hayatın sırrını çözdüm abi" havasında takılıyor, kendini apokaliptik ilan ediyor. Biri gidiyor The Beatles dinliyor "Dünyada daha iyisi yok, hepiniz pissiniz" hissiyle takılıyor.

+1

Bence Bach da Daft Punk da Metallica da Cem Karaca da efsanedir. Adam olun nuleeyn

@Source ve kârıç ağabey siz hangi programları kullanıyorsunuz

Sanatçılarını sıkı takip etmem ama severim, dj'lik sevilmezmi ya sevilir.

colombos said:
@Source ve kârıç ağabey siz hangi programları kullanıyorsunuz

Ben FL Studio 11 kullanıyorum.Ayrıca shyntesizer enstrümanı olarak Sylenth 1,Nexus,Massive pluginleri kullanıyorum.Ses efektleri  için Vengeance sound pack leri kullanıyorum.Onun haricinde eğer mikserin varsa Reaktor programı ile şarkıları mikser ile remix leyebilirsin.Eğer Mac book unuz varsa Logic programı ile çalışın daha kaliteli.Tabi unutmadan müzik kulağı önemli.

Courage said:

Bir metal dinleyicisi olarak Elektronik müzik dinleyenler saygım var isteyen istediğini dinler bana bu müzik çok ruhsuz geliyo o yüzden pek dinlemiyorum zaten Beatles dinleyip dünyanın en iyi müziğini dinlediklerini idda ediyorlar sırf ilk örneklerden olduğu için en iyi olduğu sanki tartışmasız kesin gibi algılanıyor bende buna çok sinir oluyorum dediğim gibi isteyen istediğini dinler,hiçbir zamanda aşağılamaya kalkmadım techno müziği.Metal ve elektronik müziğin çok iyi birleşimleride ortada zaten.

Courage said:
Şu Elektronik Müzik kültürüne aklınca laf sokmaya veya aşağılamaya kalkan insanları anlamakta güçlük çekiyorum.
Çünkü baş ağrısından başka bir şey değil. Sadece sevmiyorum. Kimse dinlemesin demiyorum. Kişisel.

Dupstep felan hoşuma gidiyor , hep yapmak istemişimdir müzik felan. Uğraşıyorum da , yani uğraşacağım laptopum gelince :smile:

Back
Top Bottom