Türkiye Milli Takımı?

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Belli bir çoğunluk anlattığım gibi ne yazık ki. Daha 2 gün önce l4d2 oynarken ana avrat söven biri vardı grubumda, niye böyle küfür ettiğini sorduğumda ya bu bi oyun rahatlıyorum dedi... :shock: Karşındakinin anasına avradına küfür edince rahatlıyormuş bu şahıs, mantığına bakın... Bu tür insanlar çok, özellikle de yaş küçük olunca daha bir fazla oluyor bu davranışlar. Kişilikler tam oturmamış daha ve bu şekilde giderse de o şekilde oturacak... Herkes bu şekilde değil tabi ki ama büyük bir çoğunluk böyle ne yazık ki... O nedenle adımız çıkmış 9'a inmez 8'e... Gene de bu davranışları düzeltirsek ve yapanlarıda uyarırsak (zaten büyük çoğunluk bu küfürü ve hakareti bırakırsa bu davranışı sergileyen azınlıkta mutlaka bırakacaktır, çünkü dışlanmış olacaklar.) eski imajımızı kazanabiliriz. Açıkçası ben kendi serverlarımda oynarken ve adminlerime, küfür edenleri direk atın sunucudan diye yetki verdim ve kendimde hiç uyarmadan atıyorum. Atılan tekrar geliyor niye atıldım diyor o zaman cevabını alıyor. Kimisi özür dileyip normal oynuyor kimisi gene tekrarlıyor ve gene atılıyor. =)

Ben bu önyargıyı TMN(Trackmania Nations)'de çok az serverda gördüm , hatta bazı arkadaşlarımın da hiç yaşamadığını duydum. Oyundan oyuna farkediyor mu bilemem tabi ^^ . Ayrıca TMN'de de Türkiye Milli Takımı var ve bu takım seçmeler sayesinde kuruluyor , kısa süreliğine olsada bende oynama şansı buldum.Fakat yetenekli oyuncuların olmasına karşın bir türlü istenilen başarı sağlanamadı , bunda off/on durumu da etkili tabi ki.M&B'de de bir milli takım görmek isterim açıkçası fakat oyunun yeni(MP açısından) ve takımların kısıtlı olmasından şu an için zor görünüyor.Belki ilerde olabilir.

Bence bir turnuva olursa (Örn:Esl) büyük ihtimal turnuvada oynanacak maplar ve krallıklar belli olur ve oylamayla bir milli takım kaptanı seçilebilir.Kaptanda bu seçmeleri belirliyse eğer her şey rahatlıkla yapılabilir.Eğer map ve krallıklar belli değil , herkes kafasına göre map seçebilir gibilerinden bişey olursa(olmaz gibi geliyor) o zaman seçmeler yine forumda oylanarak map ve krallıklar gibi seçilebilir.Bunlar karışık ve zor gibi gelebilir çünkü oyun daha tam oturmadı bizde herkes biraz geliştirir , Türkiye'de söz sahibi olur , seçimlede daha rahat gerçekleşebilir.Şahsi fikrim bu yönde.

insann said:
peki milli takım kurulacak diyelim kim seçecek neye göre seçilecek?

bir turnuva yapılıcak kazanan milli takım olacak .oynanış önemli değil milli takım olabilmek için diyorsanız oylama yapılacak  klanlar arasında ama bi sonuca varılmaz her klan lideri kendi klanın oy verir doğal olarak zaten az klan var. en iyi çözüm turnuva yapmak  :twisted:

Kami said:
insann said:
peki milli takım kurulacak diyelim kim seçecek neye göre seçilecek?

bir turnuva yapılıcak kazanan milli takım olacak .oynanış önemli değil milli takım olabilmek için diyorsanız oylama yapılacak  klanlar arasında ama bi sonuca varılmaz her klan lideri kendi klanın oy verir doğal olarak zaten az klan var. en iyi çözüm turnuva yapmak  :twisted:

benim bildiğim milli takımlar o ülkenin en iyi oyuncularından toplanır.

Bu güzel filir
Kaptanlığa knigt i uygun görüyorum

Noventa said:
BEn herhangi bir klan başkanı vb. kişileri uygun görmüyorum .En mantıklısı Klei'nin olması

klei nin fazla uğraşacam zamanı olmaz die düşünüyorum. Adminde oldu işleri daha zorlaştı

Lord_Maxwell said:
Ya dediğim gibi Türklere karşı bir genelleme var.. Adamlar ayırmıyor ki iyi Türk kötü Türk, küfreden Türk etmeyen Türk diye..

İşin aslı ben bu ön yargıya katılmıyorum.Çünkü başımdan geçti bir M&B serverinde.Saf bir milliyetçi(sözde) adamlara dümdüz küfrediyordu.Adamlar da Allah'tan bütün Türkler böyle değil dediler cevap bile vermediler.Takmadılar yani sadece dalga geçtiler adamla.

refLex said:
Ben bu önyargıyı TMN(Trackmania Nations)'de çok az serverda gördüm , hatta bazı arkadaşlarımın da hiç yaşamadığını duydum. Oyundan oyuna farkediyor mu bilemem tabi ^^ . Ayrıca TMN'de de Türkiye Milli Takımı var ve bu takım seçmeler sayesinde kuruluyor , kısa süreliğine olsada bende oynama şansı buldum.Fakat yetenekli oyuncuların olmasına karşın bir türlü istenilen başarı sağlanamadı , bunda off/on durumu da etkili tabi ki.M&B'de de bir milli takım görmek isterim açıkçası fakat oyunun yeni(MP açısından) ve takımların kısıtlı olmasından şu an için zor görünüyor.Belki ilerde olabilir.

TMN'de bana gayet güzel davranıyorlardı hiç saygısızlık görmedim o oyunda ne Türkler arasında ne de yabancılar arasında.(Oynayasım geldi ha bir anda tekrar  :smile:)

Hatta o oyunda ayrı bir saygı duyma konusu bile vardı çünkü gözlemlediğim kadarıyla o oyunu en iyi Türkler oynuyordu.

2001 yılında İlk online oyunum olan Ultima online la online oyunlara başlamıştım.

Zamanla Türk serverlerinden yabancı serverlere geçmeye başlamıştık.

Dünyanın heryerinden oyuncuların katıldığı Amerikan serverinde guild kurmuştum.
Guildin adı Ottoman's idi. Guild kuralları içinde Osmanlı ve Türk kültürüne yakışır hareketler olması zorunlu idi.

Küfür,hakaret eden direk dışlanıyordu.

Guildimiz çok başarı kazandı ama bir çok Türk Oyuncuyu da dışladık.
Guildimizin amaç ve kuralları arasında "Zalim e aman vermemek ve mazluma her şekilde yardım etmek" te vardı.

Zamanla adımız yayıldı. Bir çok yabancı bizlere siz diğer Türklere benzemiyorsunuz diyorlardı.
Ben de onlar kendini bilmez insanlar. Gerçek Türk böyledir diyordum.

Öncelikle ciddi anlamda adımızın kirletilmemesi için tüm klan başkanları ve yöneticilerin hakaret eden ve küfür eden kişileri klanlarından uzaklaştırmaları gerekir.

Gelelim sadede  ;

Şayet illa bir Türk milli takımı seçilecekse önce bunu seçecek bir Jüri oluşturulmalı.

adminlerden ve oyunculardan olabilir. Oyunculardan oylama ile Jüri seçilebilir.

Akabinde Milli takım için turnuvalar düzenlenebilir. As takım ve yedek takım oluşturulabilir.

saygılarımla.

Milli takım klanlarla savaşmaz öbür ülkelerin temsilci takımlarıyla savaşır. Ona bakılırsa kendi klanımızla da yabancılarla klan maçı yapabiliriz. Hem uluslararası bir turnuva düzenleneceğini gördüm. Orada takımımız belirlenir herhalde.

Bence bu iş için daha erken ama illa olucaksa bu milli takımın gerekli bir çalışma planı olması gerekir fakat herkesin bu kadar zamanı yok.Takımdaki oyuncularında birbirini çok iyi tanıması lazım ve birlikte hareket etmesi lazım.Bunun içinde belirli bir zamanın geçmesi gerekir...

Böyle birşey düşünülebilir ama asıl soru şöyle olmalı milli takımda kim olacağı değil bu milli takımın fatih terimi kim olacak ? :wink:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom