Star Wars

Users who are viewing this thread

Hobeto13 said:
Şimdi sıra ile başlayalım, ilk filmde ana karakterin kadın olması açıkçası çok canımı sıkmadı. Ana karakterin kadın olduğu ilk Star Wars yapıtı değil. Ancak her seferinde "kendi ayakları üzerinde durabilen kadın" imajını iki filmdir yüzümüze yüzümüze vuruyorlar. Ben de hep cinsel obje haline getirilmiş Lara Croft'tansa daha gerçekçi olan ve doğayla savaşan biri olan Lara Croft'u tercih ederim ama Lara Croft her oradan oraya atladığında karşısına aldığı zorluklar bi anda çocuk oyuncağına dönüşmüyor. Başta sadece ana karaktere uygulanan portre ikinci filmde de malum karakterle önümüze çıktı. Açıkçası kadınların sinema sektöründe daha aktif roller almasını hoş bulmadığımdan değil (kaldı ki genişletilmiş evrendeki route izlenseydi Dark Empire sonrası Legacy döneminde karakter kalitesi açısından Rey'i hiç edebilecek potansiyelde bir ana karakter zaten var: Buyur.) sadece daha fazla Power Puff Girls kafasında önüne gelen her engeli şirin bir şekilde hiç çaba göstermeden aşan feminen karakterler görmek istemiyorum. Kadını güçlü değil, karşılarına aldıkları her erkeği zayıf gösteriyorlar.
Kesinlikle katılıyorum cidden iyi yazmışsın.
Konu bir nevi zortlamış olacak ancak belki ilgi görür diye düşünüyorum güzel sohbetler edebiliriz o yüzden zortlatıyorum.
Beyler sizce Mace Windu gerçekten Palpatine'i yendi mi?Ben ilk başta izlediğim zaman vaaay Palpatine'i yendi helal falan düşünmüştüm ama sonradan Anakin'in varlığını hissettiği için Palpatine'in kendini mazlum durumuna düşürmek için bilerek yenildiği fikri çok mantıklı geldi bana.Kitapları okumadım ancak o kapışmadaki sahneye baktığımız zaman Palpatine çok rahat bir şekilde Windu'nun yanındakileri kesiyor ve sanki ondan sonra bilerek kendini yavaşlatıyor gibi.

~Mikail said:
Beyler sizce Mace Windu gerçekten Palpatine'i yendi mi?Ben ilk başta izlediğim zaman vaaay Palpatine'i yendi helal falan düşünmüştüm ama sonradan Anakin'in varlığını hissettiği için Palpatine'in kendini mazlum durumuna düşürmek için bilerek yenildiği fikri çok mantıklı geldi bana.Kitapları okumadım ancak o kapışmadaki sahneye baktığımız zaman Palpatine çok rahat bir şekilde Windu'nun yanındakileri kesiyor ve sanki ondan sonra bilerek kendini yavaşlatıyor gibi.
PalpatineDarth Sidious zaten film boyunca tamamen Anakin'e oynadı. Youtube'ta "Rise of Palpatine" adında bir video var, orada zaten olayın geneli özetlenmiş. Yoksa neden kalkıp "ben Sith lorduyum" desin?

Afrandez said:
PalpatineDarth Sidious zaten film boyunca tamamen Anakin'e oynadı. Youtube'ta "Rise of Palpatine" adında bir video var, orada zaten olayın geneli özetlenmiş. Yoksa neden kalkıp "ben Sith lorduyum" desin?
Şu an o videoyu izleyecek durumda değilim bir ara izlerim de,star wars theory diye takip ettiğim güzel bir kanal var instagramda da paylaşımları oluyor,onun bir yazısına baktım şimdi,bi ropörtaj esnasında George Lucas'a sorulmuş bu Mace Windu vs Darth Sidious mevzusu kendisi demiş ki Mace Windu yendi.Ancak o kanalın sahibi George'un bazen bilerek soruyu sırf cevaplamak için böyle cevaplar verdiğini söylemiş..

~Mikail said:
Şu an o videoyu izleyecek durumda değilim bir ara izlerim de,star wars theory diye takip ettiğim güzel bir kanal var instagramda da paylaşımları oluyor,onun bir yazısına baktım şimdi,bi ropörtaj esnasında George Lucas'a sorulmuş bu Mace Windu vs Darth Sidious mevzusu kendisi demiş ki Mace Windu yendi.Ancak o kanalın sahibi George'un bazen bilerek soruyu sırf cevaplamak için böyle cevaplar verdiğini söylemiş..
Olabilir; sonuçta o arkadaş filmin beyni.

Yeni çıkacak filmi son filmi olacakmış. Daha tadını alamadan filmin tekrar bitirilmesi saçma. Düellolar artık eskisi gibi güzel değil gibime geliyor. Şu Kylo reisi sağlam bir düello yaparken görsek keşke.

Sequeldeki yeni karakterlerin hepsi tırt. Eskiler götürüyor sırf. Kylo falan harbi aşırı dandik. Bir sürü dark jedi var tek başlarına bunun hikayesini sollayabilirdi. SJW festivali oldu zaten seri.

Spartaküs said:
Yeni çıkacak filmi son filmi olacakmış. Daha tadını alamadan filmin tekrar bitirilmesi saçma. Düellolar artık eskisi gibi güzel değil gibime geliyor. Şu Kylo reisi sağlam bir düello yaparken görsek keşke.
Son filmi derken Star Wars 9'u mu diyorsun?Bir de anlamadım yani güya bir daha hiç film çıkarmayacaklar mı?Bence ikimizden biri yanlış anladı olayı.
Ya şimdi görselliğin gelişmesi çok güzel bir şey bence teknolojiden dolayı ancak şu Star Wars 7 ve 8'den hiç tat alamadım ben.Kylo Ren diye özenti bir karakter var,Rey diye bir overrated karakter var sırf feministlere yaranmak için yapılmış.Böyle gücü ve lightsaber ı çok iyi kullanıyor az bir sürede peh peh.Anakin'den daha iyi o zaman anasını satayım.
Benim favorim 1-2-3.

Ben son çıkan iki filmden bahsediyorum :smile: Kylo'ya özenti diyorsun da, eğer film daha ileriyi anlatacak yerlere giderse orada ki karanlık jedi'lar da birer özenti olur dostum. Kylo'nun özentiliğinin normal olduğunu düşünüyorum. Çünkü dedesi Darth Vader sonuçta ve onu örnek alması kadar doğal bir şey yok. Star Wars'ın oyunları olan Kotor I ve Kotor II oynadıysan zaten anlarsın ne demek istediğimi. Bu karanlık jedi olayı çok eskiden beri var.

Rey olayına gelirsek, Star Wars filmlerinde fazla kadın Jedi olmadı ana karakter olarak. Bence bir üçlemesinde olması iyi bir şey bir kadın Jedi olmasının. Sonuçta kadınlar Jedi olamaz diye bir şey yok.

Filmi izlemeyip veya hiç bir bilgisi olmadan Kylo'ya sith diyen kitleye de ayrı uyuz oluyorum. 

Spartaküs said:
Ben son çıkan iki filmden bahsediyorum :smile: Kylo'ya özenti diyorsun da, eğer film daha ileriyi anlatacak yerlere giderse orada ki karanlık jedi'lar da birer özenti olur dostum. Kylo'nun özentiliğinin normal olduğunu düşünüyorum. Çünkü dedesi Darth Vader sonuçta ve onu örnek alması kadar doğal bir şey yok. Star Wars'ın oyunları olan Kotor I ve Kotor II oynadıysan zaten anlarsın ne demek istediğimi. Bu karanlık jedi olayı çok eskiden beri var.

Rey olayına gelirsek, Star Wars filmlerinde fazla kadın Jedi olmadı ana karakter olarak. Bence bir üçlemesinde olması iyi bir şey bir kadın Jedi olmasının. Sonuçta kadınlar Jedi olamaz diye bir şey yok.

Filmi izlemeyip veya hiç bir bilgisi olmadan Kylo'ya sith diyen kitleye de ayrı uyuz oluyorum. 
Dedesi Darth Vader diye illa onun gibi kafasına bir şey takmak zorunda değil. Özeneceğine kendi tarzını oluşturmasını yeğlerim ben. Dedesine illa özenecekse onun gibi güçlü olsun. Daha gücü adam akıllı kullanamıyo herif.

Rey konusunda uyuz olduğum şey kadın olması değil ki zaten. Mesele birilerine yaranmak için yapılması. Hobeto'nun dediği gibi her şeyi çocuk oyuncağıymış gibi beceriyor. Niye çünkü o kadın ooo. Yani adam akıllı eğitim alsa çok iyi bir Jedi olsa başımın üstünde yeri var da bu şekilde olması çok uyuz.

Zaten bunun üçleme olarak bitirileceğini söylemişlerdi. Yeni bir haber değil. Ama başka bir üçleme yapmayacaklarsa benim açımdan daha iyi. Boşu boşuna ekstra filme gitmemiş oluruz. :iamamoron:

Bence saçma değil. İlla ki ileri dönemleri anlatmak zorunda değil. Darth Revan ve Darth Malak zamanını konu alabilir diye düşünüyorum. Çünkü Darth Vader ve Darth Sidious'tan daha kötü sith lordları da mevcut eski dönemlerde.

Umarım diğer filmde Kylo'yu harcamazlar ve karanlık taraf kazanır. Belki o zaman ilgi çekebilir.

Revan ve Malak Canon değil ki. Disney'in Star Wars'ında bu karakterler yok. :lol:

Edit: Zaten sorunun temeli burda yatıyor. Bu hikayeler yazıldı ve belli. Daha önce pazarlama için yeterince malzeme de çıktı. Eğer disney bu serileri konu alsaydı hem pazarlayacağı bir şey olmayacaktı, hem de bu hikayeleri yazan adamlarla uğraşmak zorunda kalacaktı. Bunla uğraşmak istemediği için EU'ya direkt non-canon dedi ki pazarlama için kendi ürünlerini üretebilsin. Olan Dark Horse Comics'in yıllardır çıkardığı çizgi roman serilerine, SW serileri için kitap çıkartan yazarlara ve EU'nun fan kitlesine oldu.

EU olmadan SW sadece basit bir Akira Kurosawa esinlenilmesi üçleme. Prequel'se bunun CGI kullanılarak tekrar edilmiş hali. Şimdiki üçlemenin SJW marketing ürünü olmasına girmiyorum bile. Eski üçlemelerin en azından sinema adına bir değeri vardı.

Back
Top Bottom