Star Wars: Battlefront (3)

Users who are viewing this thread

star-wars.jpg

http://starwars.ea.com/starwars/battlefront

Star Wars: Battlefront serisinin 3. oyunu olmasına rağmen adında sayı geçmeyen, üzerinde büyük tartışmaların yaşandığı, yapımcılığını Battlefield, Mirror's Edge gibi serilerden tanıdığımız DICE'ın yaptığı, dağıtımını EA'nın yapacağı ve bu yılki E3 fuarında duyurulan, yıllardır beklediğimiz Battlefront oyunu. Battlefield 4 için geliştirilen Frostbite 3.0 oyun motorunun daha da gelişmiş bir hali kullanılan oyunda ana tema İmparatorluk ve İsyancıların savaşı. Oyunda önceki oyunun aksine Klon Savaşları hikayesi ya da uzay savaşları olmayacak. Fakat starfigher'ınızı alıp belli sınırlar içerisinde dogfight yapabileceksiniz üzülmeyin. Önceki Battlefront oyunlarının bir klasiğini unutmayıp kahramanları da kullanabilmemizi sağlamışlar. Serinin klasiği olan 1. ve 3. şahıs kameraları da unutmamışlar. Şimdilik sınırlı harita, oyun modu ve içeriği ile çok şüphe etmemize sebep olsa da oyun 1 Aralık 2015 tarihinde önsipariş verenlere, 8 Aralık'ta da bütün kullanıcılara açılacak. Merakla bekliyoruz.

Firma oyunun Missions ve Multiplayer kısımlarından oluşacağını açıkladı. Missions, offline temelli oynanabilen görevlerden oluşacak. Temelde Co-op oynama imkanı da verecek. Şu an için bu görevler için belirtilen ilk mod Survival oldu ve dahasının geleceği belirtildi.
Co-Op Missions - Survival (Tatooine)

Oyunun diğer kısmı ve herkesin asıl ilgi odağı olan yeri ise Multiplayer oldu haliyle. DICE'ın Battlefield Multiplayer üzerindeki tecrübelerine güveniyoruz. Gelen ilk multiplayer modu Walker Assault oldu. 40 kişillik (20vs20) bir Hoth savaşını konu alan bu modda İmparatorluk AT-AT'ler ile saldırırken, İsyancılar üslerini koruyup İmparatorluğu püskürtmeye çalışacak.
Multiplayer Gameplay - Walker Assault (Hoth)

Grafiksel olarak mükemmel gözükse de oyuncuların, Star Wars hayranlarının en büyük endişesi oynayış ve evrene katkısı oldu haliyle. Ayrıca EA'nın yüksek fiyatlandırma politikaları da bir başka eksi olarak yazılabilir. Oyun şu an önsiparişte ve EA'nın satış potilikalarından dolayı 60€/180₺, daha fazla hasar veren bir kaç silah ve araç olsun isteyenler için Deluxe versiyonu ise 70€/210₺. :meh: http://starwars.ea.com/starwars/battlefront/buy

image.img.jpg
featuredImage.img.jpg

featuredImage.img.jpg
featuredImage.img.jpg

image_2.img.jpg
featuredImage.img.jpg

image.img.jpg
featuredImage.img.jpg

image_1.img.jpg
featuredImage.img.jpg

image_0.img.jpg
image.img.jpg

Yazıyı okudum, güzelce yazmışsın. Resimlerin kalitesine bir şey demicem, çok iyiler ama tam interney paketi düşmanı olmuş  :iamamoron:

Ee bu bildiğin Battlefield 5. Uzay savaşı nasıl yok abi !? Asla Battlefront 2'den daha eğlenceli olamaz...

Hangi serinin? :iamamoron: Star Wars mu, Battlefront mu? Yoksa DICE oyunu olması mı?

Herşey güzel bence ancak şu fiyatlar hiç yakışmıyor. Kahrolası EA.

Serinin diğer oyunlarını oynamadım. Filmi sevenler oyunu da sever demek istedim. Yani ben seriyi 12-13 sene önce izlemiştim ve hiçbir şey hatırlamıyorum. mountblade4ever'ın dediği gibi atmosfer iyi. Sadece Walker Assault oynadım. Ses sistemiyle beraber çok eğlenceli. Ama bir-iki hafta oynayıp sıkılırım büyük ihtimalle. Survival modunu da arkadaşımla denedim, beta sürümünde zorluk seviyesi zora alınmadığı için çok kolay geldi bana.

mountblade4ever™ said:
benide atmosfer dışında pek tatmin etmedi, hero savaşları gibi birşey varsa efsane olur ama ona benzer bişey görmüştüm sanki ama beta da yoktu.

Işın kılıcı kullanan iki hero olacak. Luke ve Darth Vader. Han Solo ve Leia gibi herolar olacakmış diğerleri. Bu nedenle pek bir savaş olacağını sanmıyorum. Keşke en azından ikinci oyundaki gibi Clone Wars heroları da olsa. Tamam Droidleri ve Clone Trooperları yapmak için üşenmiş olabilirler ama 3-4 tane daha Jedi/Sith koysalar fena olmazdı

Betada bu haritada ımperıal fazla bastırırsa spawn kill falan yiyiyorsunuz. Fakat aslında sağdaki Walkeri oyun başında insanlar indirse rebel tarafının kazanması çok kolay. Kimse T-47 kullanarak walker indirmedi benim oynadığım oyunlarda. Bende video çektim hemen :grin:

Back
Top Bottom