Sonbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Kurnαz said:
Siz sadece oyun açısından bakıyorsunuz ama. Geçen yıl 2500 lira civarına notebook almıştım, fazlasıyla işimi görüyor. Steam kütüphanemdeki birkaç istisna oyun haricinde sıkıntı çıkartmıyor. Son zamanlarda oyunlardan keyif alamamaya başladığım için bu durum da sorun teşkil etmiyor. En son 3 hafta önce oyun oynamışım mesela. Araştırma yapmak yahut dizi-film seyretmek amaçlı kullandığım için gayet de işimi görüyor. O sebeple notebook ❤️.
Ben de aynı şekilde. 3 yıl öncesine kadar falan masaüstü kullanıyordum. Sonra bozuldu ve yaptırmak yerine üniversiteye falan gideceğim için laptop aldım. Hala laptop kullanıyorum ve hiç eksikliğini hissetmiyorum masaüstünün. İstediğim zaman yatakta laptopla uyumak çok güzel bir his bence. :grin:

Kurnαz said:
Siz sadece oyun açısından bakıyorsunuz ama. Geçen yıl 2500 lira civarına notebook almıştım, fazlasıyla işimi görüyor. Steam kütüphanemdeki birkaç istisna oyun haricinde sıkıntı çıkartmıyor. Son zamanlarda oyunlardan keyif alamamaya başladığım için bu durum da sorun teşkil etmiyor. En son 3 hafta önce oyun oynamışım mesela. Araştırma yapmak yahut dizi-film seyretmek amaçlı kullandığım için gayet de işimi görüyor. O sebeple notebook ❤️.
seni memur kılıklı seni, sen evlenince doblo da alırsın

Jacques Collin said:
yıllardır laptop kullanıyorum. oturduğunuz yer ısınınca veya rahatsız etmeye başlayınca napıyonuz siz masaüstücüler?
götümün altındaki minderi ters-yüz ediyorum

t.A.T.u. said:
Kurnαz said:
Ben de aynı şekilde. 3 yıl öncesine kadar falan masaüstü kullanıyordum. Sonra bozuldu ve yaptırmak yerine üniversiteye falan gideceğim için laptop aldım. Hala laptop kullanıyorum ve hiç eksikliğini hissetmiyorum masaüstünün. İstediğim zaman yatakta laptopla uyumak çok güzel bir his bence. :grin:
yatağa kendim zor sığıyorum lan ben, lap topu nereye koyayım, keşke 60 falan kilo bişey olsaydım kıskandım şuan :/

Hakan Balamir said:
Aynı paraya daha iyi daha uzun dayanacak bir sistem almak varken. :smile:
sonra seyit onbaşı gibi bi sağa bi sola taşırız pc yi, beleş spor işte

ters yüzü de ısınırsa? :lol: sen şimdi koltukta bilgisayara girmek nedir onu da bilmiyorsundur. :razz: ya da ne bileyim uzanarak bilgisayara girmek.

Jacques Collin said:
ters yüzü de ısınırsa? :lol: sen şimdi koltukta bilgisayara girmek nedir onu da bilmiyorsundur. :razz: ya da ne bileyim uzanarak bilgisayara girmek.
Uzun senelerce masaüstü kullandım. Koltuğu bilgisayar masasının olduğu yere çekiyordum  :cool: Uzanarak kısmına gelirsek eğer onuda klavye ve fareyi yanıma alıp monitörüde kendime çevirip kullanıyordum  :cool: :lol:

İşbara Alp said:
Uzun senelerce masaüstü kullandım. Koltuğu bilgisayar masasının olduğu yere çekiyordum  :cool: Uzanarak kısmına gelirsek eğer onuda klavye ve fareyi yanıma alıp monitörüde kendime çevirip kullanıyordum  :cool: :lol:
biz direk laptopun yerini değiştirtiriyoruz ama sen bilirsin krdşm. :razz:

Turkish Cavalry said:
Jacques Collin said:
ters yüzü de ısınırsa? :lol:
ee bida ters yüz ediyorsun bunu da mı ben söyliyim
yalnız bi daha ters yüz edersen ılık olur. onu da ben mi söylim alla alla.

Laptonuz ısınıyorsa altına şu standlardan alın kardeşim bunu da mı ben söyliyim. Kucağımdayken oyun oynamak biraz zor geliyo valla ama masaydaken de 60 dereceyi geçtiğini görmedim. Temiz bakıyorum, her ay bakıma götürüyorum, termal macun ve tozunu temizletiyorum.

Kasam olsa aynı şeyi yapardım.

Ama kasam olsa bugüne kadar gittiğim yerlere rahatça gidemezdim. 8 il gezdim hepsinde notebook yanımdaydı. Kaldığımda yerlerde gece saatinde yine arkadaşlarla oynayabilmek, filmini açıp izleyebilmek, dizine kaldığın yerden devam etmek güzel bir his.

Ama ben evden çıkmam hacı, çalarlar malarlar malıma sahip çıkamam diyorsanız hiç gerek yok. Neredeyse 2 yıllık Abra 9.2 kullanıcısı olacağım, klavye değişimi dışında (bir de kodumun windows 10 güncellemeleri dışında) bir sorun yaşamadım. Teşekkürler.

6 yıllık masaüstü kullanıcısıyım ama artık laptop geçmeyi düşünüyorum. Hareket halinde kullanmam gerek. Oyun performansında düşüş oluyor mu? Yani sağlam bir şey aldığımda üstelik bu dolar kurunda, pişman olmak istemem.

Kiron said:
6 yıllık masaüstü kullanıcısıyım ama artık laptop geçmeyi düşünüyorum. Hareket halinde kullanmam gerek. Oyun performansında düşüş oluyor mu? Yani sağlam bir şey aldığımda üstelik bu dolar kurunda, pişman olmak istemem.

Masaüstü performansı ayrı bir şey, laptopta o hissi tam anlamıyla alamazsın; orası kesin. Ancak artık günümüzde öyle dizüstü gaming bilgisayarlar üretildi ki hiçte masaüstünün yokluğunu hissettirmiyor. Günümüzde gaming için dizüstü bilgisayar alınır mı, alınır. Ama tabii markası, özellikler vb. bunlarda önemli birer etken. Ben en son masaüstü bilgisayarımı 10-11 sene önce kullandım. O tarihten beridir dizüstü, 5 seneden beridir de gaming laptop kullanıyorum. Markası DELL ve ekran kartı 1050Ti. İşlemci intel i7 7th Gen. Bana fazlasıyla yetiyor. AAA oyunlarda istediğim performansı alabiliyorum (belki son 1 yıl daha alırım) ancak şöyle bir durum var: eğer FPS bakımından bilgisayarının tam performans vermesini istiyorsan bilgisayarı şarja takmak durumundasın. Bu bende 2 nesildir böyle. Önceki gaming dizüstümde de bu olay vardı. Bilinen genel bir tanı mı yoksa piyango ikidir bana mı vuruyor orasını bilemem. Diğeri de 1060 ekran kartlı hiçte fena olmayan bir Razer'di.
Bana bu 1050Ti ekran kartlı bilgisayar şuan bile fazlası ile yetiyorken ve yeni canavar özellikli bilgisayarlar piyasaya çıkmışken, cevabım evet alabilirsin. Ancak sakata gelme; kullananların yorumlarını al. Masaüstü bilgisayarlar artık genellikle toplama olduğu için bu konu çokta önemli değil ama gaming dizüstünde tekrar ve tekrar diyorum: MARKA, MARKA, MARKA. Özellikleri ne kadar göz alıcı olursa olsun markaya bakmadan alma.

Son olarak, alırken kesinlikle en az 2-3 yıllık garantisi olsun, olmazsa bile illa alırken teklif ederler yapalım mı diye, kabul et. Çünkü dizüstünün sağı solu belli olmaz. Orada vereceğin ek 700-800 TL, seni olası büyük bir para kaybından kurtarır. Başıma geldi oradan biliyorum. :smile:

Eğer daha fazla sorun olursa, buradan ya da PM'den beklerim.

Kiron said:
Şuanki oyuncu laptopları fiyatına çok daha sağlam masaüstü bilgisayarlar alınabiliyor ne yazık ki. İlla alacağım dersen oyun performansında fazla bir fark olacağını sanmıyorum ama sağlam bir soğutma sistemi olanları seçmeni öneririm yoksa ısınma sorunu yüzünden pek oyun oynayamazsın. (1-2 gün önce yazmıştım ekran kartı yandı bitti kül oldu örneğin) Ben de nerdeyse 7 yıllık laptop kullanıcısı olarak artık tekrar masaüstüne geçmek istiyorum ama işte fiyatlar fiyatlar...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom