Sonbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Avatarım ve ben değişme kararı aldık beraber. Dur hatta biraz makyaj yapıyım.

Yaptım.  :cool:

qh185024yzrj.png

Kurnαz said:
5 yıldır ölü bir forum burası.
4,5 sene önce üye olmuşum, o zamanlar forum hem mod hem konu dışı forumlarına gayet doluydu, ileti attın mı 10-15 dk içinde yanıt alıyordun ve pm den muhabbet dönüyordu. Sonra ne oldu bilmiyorum bazı üyelerin götleri kalktı, kendilerini buranın patronu sanıp herkesle dalga geçebileceklerini falan sandılar sırayla da pata pata ban yediler, onlar gidince onların kankileri de gitti forumdan. Üniversiteyi bitirip iş güç sahibi olan forum üyeleri ''bizim ne işimiz var burda'' diyerek sildiler hesaplarını. Daha sonra benim neslim büyürken yaşça daha küçük nesil gelmeye başladı öyle öyle öldü gitti forum. Tabi ki en yoğun olduğu dönem 2010-2011 ama dediğim gibi bundan 3,5-4 sene önce gene ''forum'' diyebileceğim bir yerdi burası. Bannerlord çıktıktan sonra aktif bir forum olacağını düşünmesem, canımı sıkan ilk üyeye ana avrat sövüp ban yerim net.

2011 ve 2012 yılları çok iyiydi.

Turkish Cavalry said:
Kurnαz said:
5 yıldır ölü bir forum burası.
4,5 sene önce üye olmuşum, o zamanlar forum hem mod hem konu dışı forumlarına gayet doluydu, ileti attın mı 10-15 dk içinde yanıt alıyordun ve pm den muhabbet dönüyordu. Sonra ne oldu bilmiyorum bazı üyelerin götleri kalktı, kendilerini buranın patronu sanıp herkesle dalga geçebileceklerini falan sandılar sırayla da pata pata ban yediler, onlar gidince onların kankileri de gitti forumdan. Üniversiteyi bitirip iş güç sahibi olan forum üyeleri ''bizim ne işimiz var burda'' diyerek sildiler hesaplarını. Daha sonra benim neslim büyürken yaşça daha küçük nesil gelmeye başladı öyle öyle öldü gitti forum. Tabi ki en yoğun olduğu dönem 2010-2011 ama dediğim gibi bundan 3,5-4 sene önce gene ''forum'' diyebileceğim bir yerdi burası. Bannerlord çıktıktan sonra aktif bir forum olacağını düşünmesem, canımı sıkan ilk üyeye ana avrat sövüp ban yerim net.
Aynen öyle. En aktif dönemlerde bir konuya ileti attıktan çok zaman geçmeden başka biri senin iletini okuyup özelden yazıyordu. "Sana katılıyorum şöyle şöyle şöyle, şurada yanlış düşünüyorsun böyle böyle böyle" şeklinde mesajlar geliyordu. Harika zamanlardı. Bu şekilde tanıştığım pek çok insan olmuştu. Şimdi bir ileti atsan bırak özelden birinin yazmasını iletine cevap bile gelmeyebiliyor. Elbette kimsenin böyle bir zorunluluğu yok fakat insan arıyor o günleri.

Warband betası ve sonrası fenaydı ya ne günlerdi. Ateist adminlerden korkardık, salak salak ergenlikler yapar ağzımıza kürek yerdik mis gibi. Sadece emojiden oluşan ileti attım diye uyarı yemiştim o dönem. Enteresan dönemdi ama şimdikinden güzeldi.

Yoğunluk hiç sevmedim bir konuyu okurken arkadan 2 sayfa yazılmış olması kötü oluyordu. İleti atacaksın 3 yeni ileti geliyor, bir daha basıyorsun 4 tane daha gelmiş. Özellikle tartışma yapılan konuya vay haline.

İnsanlarda garip bir optimizm vardı warbanda mod yapıp call of dutyye rakip olmak isteyenler oluyordu.

Bannerlord çıkınca buraya pek fazla kişinin geleceğini sanmıyorum. Bence daha çok Bannerlord bölümünde takılırlar yeni gelenler. Ama bende yine forumu canlı görmek isterim yani.

Kara Bey said:
Bana kimliğini açıkla minvalinde mesajlar geliyor arada bir.
Bana da ilk geldiğimde sen kimin yan çarısın diye sormuştu biri.

Herkes geldiği dönemin çok aktif olduğunu düşünüyor çünkü onların dönemindekiler bir süre sonra ayrılıyor, bana göre 4 sene önce ne kadar aktif geliyorsa şuanda da aynı şekilde hissediyorum.

Emrehan said:
Herkes geldiği dönemin çok aktif olduğunu düşünüyor çünkü onların dönemindekiler bir süre sonra ayrılıyor, bana göre 4 sene önce ne kadar aktif geliyorsa şuanda da aynı şekilde hissediyorum.
kardeş sen aktif bir üye değilsin ki ne anlatıyorsun  :lol: 2008 de üye olmuşsun baronsun, ben 2015 de kayıt olmuşum bende baronum. Bu da demek oluyor ki sen epey az giriyorsun foruma, ben hala aktif bir üye olarak söylüyorum ki forum bundan 3,5-4 sene önce gayet aktifti. Troll üye de vardı ciddi ciddi bir şeyler tartışan veya oyun oynayan, mod takip eden insanlar da vardı. Şuan kimse kalmamış durumda burada taleworlds'ün hatası var, forumu canlı tutacaklar şeyler yapmamışlar hiç zamanında. Ne adam akıllı turnuva organize edilmiş ne de blog vs yayınlanmış uzun bir süre, forumda aktif firma çalışanı olmadığını sayarsan (Arda yı saymıyorum çünkü o aktif bir üyeydi çok çok sonradan bir çalışan oldu) forumun bu hale gelmesi çok normal.

forum kültürünün öldüğü bir zamanda taleworlds'e suçlama yapmanın yersiz olduğunu düşünüyorum. er ya da geç olmuş olan zaten olacaktı.

İlk kayıt olduğum zamanlarda inanılmaz bir kalabalık vardı forumda. Sanırım Bannerlord ile ilgili ilk ciddi haberlerin patlamaya başladığı zamandı bu. O günden sonra giderek küçüldü forum. Tabii bi aralar baya bir kişi banlandı. En ufak bir yorumda %10 uyarı alıyorduk. Birkaç kez bende susturulma aldım galiba. Her ne olduysa artık forum şuan bu halde işte. Bannerlord çıktığında düzelir umarım.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom