Sizce Carladia'nın En Güçlü Kralı Ve En Güçlü Ordusu Olan Ülke Hangisidir?

Users who are viewing this thread

Vaegir ler taktik oynuyor.O yüzden iyiler.Svadyanların troopları süper.Kergitlerde atlı okçularıyla düşmanı yoruyorlar.Rodoklar kale savunmasında üstüne yok.Nordlar,baltayı bir fırlattı mı can yarıya iniyor.Açıkcası herkes eşit.

Svadya bi süreden sonra bıktırıyor
Habire bodoslama dal çok sıkıcı zevk için oynamak. İstiyorsaniz vaegir nord rodok seçin yani piyade devletleri ben vaegir oldum su anda çok zevkli Kergit le düsmaniz bide sarranid kergit e pek taktik uygulanmiyo da  :grin:
Sarranide dundüz arazi de iyi savas olur

Yalnız burada hangisini sevdiğinizi değil, hangisinin güçlü oldugunu düşünüyorsunuz, diye soruluyor.

Nord Krallığı-Kral Ragnar    Kralın ismini yanlış yazmış olabilirim k.b

alptug0707 said:
Vaegir ler taktik oynuyor.O yüzden iyiler.Svadyanların troopları süper.Kergitlerde atlı okçularıyla düşmanı yoruyorlar.Rodoklar kale savunmasında üstüne yok.Nordlar,baltayı bir fırlattı mı can yarıya iniyor.Açıkcası herkes eşit.
Hımmm.. SP ne kadar oynadın bilmiyorum ama Lezalit (NPC) Vaegirlerin disiplinsiz savaştığını ima ederek Carladia'ya birleşik ordu kurarak hükmedebileceğini açıklar.. Vaegir Okçuları ile Saranid Okçuları kapışır der.. Vaegirlerin sırtını taşa vererek sağlam olduğunu belirtir.. Çift Elle kullandıkları balta savaş disiplini açısından kuşanma bakımından riskli görülür..

L: Kanatlarda Rodok ve Nord Piyadelerini, Önde Vaegir Saranid Okçularını, Keşif ve Yok etmede Kergit Kargıçlılarını ve Okçu Atlılarını, Süpürme ekibi olarakta Swadya Atlı Birliği ile Saranid memlüklerini favori olarak belirlemiştir.. (Oyuna başlamadan taktik ayarlama olsaydı keşke..)

Eskiden Vaegir demiştim şimdi Nordları düşünüyorum.. Sebebi Matheld'in Nordların Carladia'ya deniz yolu ile akın akın geldiklerini belirtmesi kararımda etkili oldu.. Rivacegh Şehri Kalesinde dar taşlar arasında Vaegir baltalarına yenilmeleri ama yılmamaları.. Yerleştikleri kaleleri kolay kolay bırakmamaları köy istilalarında oldukça dayanıklı olmaları.. Okçu birliğininde ortalama atış isabetine sahip olmaları.. Ayrıca oyunun ana menüsünde Nordların durması ne kadar iddalı olduklarını gösteriyor.. Oyun içindeki şehirlerde en estetik yine Nordların ahşap oymalı kale ve kuleleridir.. Antik değerlere sahipler.. En kurnazda Rodoklar hep birlikte karar alıp bir krallıkla ile savaşıyorlar ikinci krallık savaş açtığında hemen savaşta oldukları krallıkla ateşkes yapıp diğer krallıkla olan savaşa yoğunlaşıyorlar... Kergitler istilacı Swadya ortalıkta olduğu için kararsız Saranidliler ise istilacılarla ve kaleler arasındaki uzaklıktan meşguldür..   

Kısacası Nord Krallığı favori. : .

BozRadagast said:
Rodok'lar tam benlik kale savunmasının kitabını yazmışlar.
Aslında kale savunması değilde.. Süvarilerin akınlarını durdurabilecek bir yapıya sahip orduları..

ReAdy2die said:
BozRadagast said:
Rodok'lar tam benlik kale savunmasının kitabını yazmışlar.
Aslında kale savunması değilde.. Süvarilerin akınlarını durdurabilecek bir yapıya sahip orduları..

Süvarilere karşıda güçlüler , sonuçta kale savunması için kundaklı yaylar- ok ve yaydan daha yararlı.

BozRadagast said:
Süvarilere karşıda güçlüler , sonuçta kale savunması için kundaklı yaylar- ok ve yaydan daha yararlı.
Daha ölümcül ama daha yavaş... Nord piyadelerinin merdivenlerden çıkışına engel olamazlar... Yinede sağlam zırhlarına güvenerek soğuk kanlı savaşırlar...

ReAdy2die said:
BozRadagast said:
Daha ölümcül ama daha yavaş... Nord piyadelerinin merdivenlerden çıkışına engel olamazlar... Yinede sağlam zırhlarına güvenerek soğuk kanlı savaşırlar...

Nord Kahramanını ben bile tutamıyorum ağır baltayı anlının ortasına sapladığı zaman ...

BozRadagast said:
Nord Kahramanını ben bile tutamıyorum ağır baltayı anlının ortasına sapladığı zaman ...
Bir kere hatırlarım Rodok kalesini kuşatmıştım, bu iş için de önceden bir sürü Nord piyadesi almıştım ekibime. Rodokların o kancalı teberleri ve arbaletleri, Nordları bile durdurmuştu. Tabi hangi kale olduğu çok farkediyor ama, Rodoklar uzun silahları sayesinde kuşatmalarda da güçlü; tabi arbalet de çok etkili.

Back
Top Bottom