Sizce Carladia'nın En Güçlü Kralı Ve En Güçlü Ordusu Olan Ülke Hangisidir?

Users who are viewing this thread

Kale Kuşatmalarında ve Savunmasında Nord Askerlerini Tercih Ederim (Uzak ve Yakın Dövüş Silahları Vardır)

Boş Arazide Veagir Askerlerini Tercih Ederim Şovalyelerine Karşı Hiç Bir Piyade Direnemiyor

Kral Olarak Nord Kralını Tercih Ediyorum Kale Savunmamda Yada Köylerim Yağmalandığında Hemen Yardıma Geliyor İlişkimiz İyi İse

Benim oynadığım oyunda(1153) svadya krallığı ortadan kaldırıldı.Şuan güçlü olan benim de içinde olduğum kergit hanlığı ve sarranid. Kergitler olarak kale alırken baya zorlanıyoruz çünkü piyadelerimiz güçsüz.Onu da en az 3 katı kadar ordu ile saldırarak telafi ediyoruz.

ErKuTErDeM said:
m&b'de sarranidler yok
ama bendede svadyalılar yok oldu nord krallığına bağlıyım vaegirde gidici

Benim oynadığım oyun warband sürüm 1153.Onda var sarranidler.Valla krallık olarak bilemiyorum ama vaegirlerin şovalyeleri inanılmaz iyi.Savaştığım ordunun 10 tanesinden 5ini bunlar haklıyor.

Meydan savaslarındaKergitlerin taktiği çok iyi çünkü önce kargıcılarla ağır bir darbe indiriyolar sonrada atlı okçular devreye giriyor.Atlı okçularıda yakalamak zor olduğundan avantajlı oluyorlar . Khergitlere en iyi karşı koyanlar ise rhodoklar. Çünkü piyadeleri sağlam ayrıca arbeletçileri çok sorun çıkarıyor atlılara.

Ama kale kuşatmasında swadyalılar attan inselerde itemleri güçlü. Fakat Hiçbir ordu Kiralık askerlerin yerine geçemiyor :grin:

he en güçlü kral : Kral Harlous bence :grin:

svadyanın rodoklara savaş açtığı bi savem vardı onda yıkılmadılar çünkü rodok hem svadya hem sarranid savaşını götüremedi (shariz'e kadar almışlardı ama svadya yalenden itibaren almaya başlayınca sarranidlere kaptırdılar geri) svadya nord ve vaegirle savaşırken ciddi toprak kaybetti ama rodok topraklarına sahip olması nedeniyle yıkılmadan barış yapabildiler (herkez barış döneminde asker topluyorlar galiba)

KRal olarak Harlaus, Fakat ordu genelien bakarsak nord kahramanlarını, 35 seviye yaparsak birde, hepsi 35 olsa, nord kahramanları ne şövalye tanır ne okçu tanır ne piyade, alayına gider. ama warband de kto mod, olursa osmanlı altın kılıcı özellikle meydan muharebelerinde 1 dakikalık kısa sürede hiç kayıp vermeden, (belki 3 tane yaralı) halleder.

E)Kral Ragnar-Nord Krallığı Ordusu
nord kahramanlarının yanına hanlardan 20 tane paralı arbaletçi topla alamadığın kale olmaz.

Kral şıklarda yok ama SancarHan aranızdaki derece 7 8 i geçsin kaleyi vb... siz işgal edin anında size veriyor.Meraşal olma şansınız onura göre ama her krallıkdan fazla.

Ordu herkeze göre ayrı bir ordu tarzı mümkündür.Bu yüzden nasıl olduklarını anlatıyım sen seç.

Kergit Kralığı:

Kergitleri Türklere benzetilir.Turan taktiği(Hilal takdiği) için mükkemmeldir.Atlı okçuları iyi olduğu için bunu söyledim ok üstünde kurulmuş bir ordu yani bir Lordun  emrindeki ortalama sayısı:60

Svadya :

Kesinlikle bu kralığı eski şavaş filimlerinde izlediğimiz ingiltereli askerlere benzetebiliriz.Mızraklı arbetli piyadeler askerlerden oluşur.Genelikle çok yer işgal etmezler savunurlar.Çünkü piyadeleri mızraklıdır bu yüzden işgale gidemezler.Herkesin favori olmasına rağmen benim favorim deyil ve köyleri çok kolay yağmalanabilri çünkü bir birlerinden çok uzaklar yerleşim yerleri.

Vegir

Çok iyi  bişey bilmiyorum yeni başlıyanlar için hiç tavsiye etmem.Ortalama lordların askerleri 70

Rodok

Dağlık bir yer gine tavsiye etemem yeniler için.Arbetçiler ve mızrakçılardan oluşurlar tamamam.Çok zor işgal edersiniz.Ortalama Lord askerleri 50

Nord

Veeee favorim yeni başlıyanlara şiddetle öneririm.Yerleşim yerleri birbirinden çok uzak deyil. Nord yayasından sonra mükkemeller.Oçuluk ve kılıç kalkan üzerine kurulmuş bir ordu.Çok işgalciler.Mükkemeller.

Back
Top Bottom