Siyasi Tartışma

*Hangi koalisyonu onaylıyorsunuz?

• - AKP-CHP koalisyonu

Votes: 49 22.5%
  • - AKP-MHP koalisyonu

Votes: 66 30.3%
  • - AKP-HDP koalisyonu

Votes: 5 2.3%
  • - CHP-MHP + HDP dışarıdan destekli koalisyonu

Votes: 55 25.2%
  • - CHP-HDP + MHP dışarıdan destekli koalisyonu

Votes: 11 5.0%
  • - CHP-MHP-HDP koalisyonu

Votes: 14 6.4%
  • - Dışarıdan destekli AKP azınlık hükümeti

Votes: 18 8.3%

• Total voters
    218

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
aykut07 said:
Pentagram said:
Eğer söyledikleri doğruysa çok korkutucu.
https://twitter.com/fuatavni_f

Bu eleman hala yaşıyor mu ya ?

Bir olay olunca hemen "onlar yaptı" diye ortaya çıkıyor, dünden inanmaya hazır paralelci bölücüler hemen inanıyor buna zaten. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ciddi misin troll müsün bilmiyorum ama adamın çoğu söylediği çıktı. Hala bulamadılar bu adamı ya şaka gibi ajdjsajdsjad

Pentagram said:
aykut07 said:
Pentagram said:

Bir olay olunca hemen "onlar yaptı" diye ortaya çıkıyor, dünden inanmaya hazır paralelci bölücüler hemen inanıyor buna zaten. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ciddi misin troll müsün bilmiyorum ama adamın çoğu söylediği çıktı. Hala bulamadılar bu adamı ya şaka gibi ajdjsajdsjad
Bi kişi değil çünkü. Yezid yezid yezid diyor ama bugünkü operasyonların haberi gelmemiş kendilerine demek ki.

300-400 kişi gözaltına alındı. Pkk-Işid. Öğleden sonra 3. bi terör örgütünün üst kademelerine bi operasyon gelebilir diyorar.

Pentagram said:
aykut07 said:
Pentagram said:

ahah evet birileri titreye titreye öldüler titremekten çok doğru çıktı dedikleri.

Kendileri bavulunu toplayıp kaçtılar geri gelemiyorlar şimdi korkudan.Konuşsun bakalım sallamak parayla değil ya.

Önce ülkeye dönüp sızdırdıkları gizli görüşmelerin ve belgelerin hesabını versin paraleller.Belki konuşmaya yüzleri olur ondan sonra. :mrgreen:

Goliath. said:
colombos said:
Oglum sizin fanatiklikten basiniz dönmüş. Ister PKKlı olsun ister Polis ölen INSAN INSAN. Bu kisi sizin babaniz, kardesiniz, cocugunuz olabilirdi. Hele sakın acıları yarıştırmak gibi bir rezalete bulaşmayın.

İnsanmı? O zaman IŞİD'de insan?

268

uncut_page_gezi-5_4067005621.jpg

Daha bin tane böyle kaynak bulurum bunlar temsili.

Hmm karısı aşerdi diye pazardan meyve alan astsubayın kafasına sıkıp, hamile karısının üzüntüden çocuğunu düşürmesine sebep olan da insan yani?

Neden illa bir karşılaştırma var. Polisimiz iyi değil bu bir gerçek. Yok Amerika yok Rusya. Kendimize bakalım önce. Onlar kötü diye ha bizimkiler yine daha az kötü boşverelim demek çok saçma.

Goliath. said:
colombos said:
Oglum sizin fanatiklikten basiniz dönmüş. Ister PKKlı olsun ister Polis ölen INSAN INSAN. Bu kisi sizin babaniz, kardesiniz, cocugunuz olabilirdi. Hele sakın acıları yarıştırmak gibi bir rezalete bulaşmayın.

İnsanmı? O zaman IŞİD'de insan?

268

uncut_page_gezi-5_4067005621.jpg

Daha bin tane böyle kaynak bulurum bunlar temsili.
Mandalorian said:
Hmm karısı aşerdi diye pazardan meyve alan astsubayın kafasına sıkıp, hamile karısının üzüntüden çocuğunu düşürmesine sebep olan da insan yani?
Evet İnsan. Fotoğraftaki herkes bir insan anne tarafından doğruldu. İnsancıl şeyler yapmamaları insan olmadıklarını göstermez. Bir Polis de bir IŞİDli de, bir PKK'lı da insan. Yanlış düşünceler içindeler evet ama hepimiz hatalar yaparız. Yaptığının doğru olduğunu sanması yüzünden onu öldürmemelisin. Bu çok zalimce olur. Eğer onu bu yüzden öldürürsen mutlaka sen de aynı şey yüzünden infaz edilirsin ve acılar çoğalır. Bir insanı öldürmek ile öldüğüne sevinmek de aynı şeydir. Birinin öldüğüne sevinmek demek imkanın olsa onu öldürebileceğin anlamına gelir ve silahın kmin elinde olduğu farketmez.

LapisLazuliciAmca said:
Türkiyedeki polisin gözùnü öpün siz. Övduğünüz Amerika Rusyadaki polisler olsa eylem bile yapamazdiniz.
Yalnız eylem yapıp yapamamak polise kalmış bir şey değil, onlar karar mercii değil bu konuda.

colombos said:
Bir Polis de bir IŞİDli de, bir PKK'lı da insan. Yanlış düşünceler içindeler evet ama hepimiz hatalar yaparız. Yaptığının doğru olduğunu sanması yüzünden onu öldürmemelisin.
sana silah açanın karşısında börek yiyemezsin. insanlar olarak kendi yaşamlarımıza daha çok önem veririz. ışidlilerin ölmesine seviniyorum. vicdanın yeri değil. pasifizmle bir şey değişmez.

Tirdezan said:
LapisLazuliciAmca said:
Türkiyedeki polisin gözùnü öpün siz. Övduğünüz Amerika Rusyadaki polisler olsa eylem bile yapamazdiniz.
Yalnız eylem yapıp yapamamak polise kalmış bir şey değil, onlar karar mercii değil bu konuda.
Çekinirlerdi ama yapmaya. 

LapisLazuliciAmca said:
Tirdezan said:
LapisLazuliciAmca said:
Çekinirlerdi ama yapmaya.
O ayrı ama sanmıyorum ki eylem yapmaya niyetli kişiler polisten korksun. Polisten korksa bunu düşünmez bile.

Gorzil said:
colombos said:
Bir Polis de bir IŞİDli de, bir PKK'lı da insan. Yanlış düşünceler içindeler evet ama hepimiz hatalar yaparız. Yaptığının doğru olduğunu sanması yüzünden onu öldürmemelisin.
sana silah açanın karşısında börek yiyemezsin. insanlar olarak kendi yaşamlarımıza daha çok önem veririz. ışidlilerin ölmesine seviniyorum. vicdanın yeri değil. pasifizmle bir şey değişmez.
Bana silah acanin ilk olarak yanina kacarim fakat bu kacma korkmadan degil vakit kazanmak icindir. Onun bana saldiramamasi icin gerekli onlemler alirim ve bana daha fazla silah acamaz. Diger bir cozum olarak aksi sekilde silah acanin ustune ustune gidersin.

Gelelim Pasifizm in basari elde edememesine. Suana kadar komunizm hic gerceklesmedi diye hicbir zaman gerceklesemez diyemessin. Ayrica pasifizmin zafer kazandigi bir cok olay var

Gorzil said:
colombos said:
Bu mantık yüzünden çok kaybetti bu ülke.
Edit:
Xoy2Xo.jpg

Suruç olayları ve devamıyla ilgili bir kaç kelamım olacak;

Olaylar üzücü, herkes için üzücü. Bir MHP'linin ya da başka partiye gönül vermiş birinin çıkıp da ben olaylara üzülmedim deme şansı yok, eğer IŞİD'in  Türkiye'de bu kadar rahatça eylem yaptığına üzülmeyen veya sevinen biri varsa açık açık bu ülkeyi sevmiyor demektir.

Olaylarda ölenlere üzülmek ise farklı bir şey, masum niyetli insanlar öldürüldü deyip üzülebilirsiniz tabii ki fakat ben ölen arkadaşlara pek de üzüldüğümü söyleyemem. "Arin'den Sibele yürüyoruz zafere" diye teröriste ve teröre verdikleri desteği açık açık beyan eden arkadaşların bir terör eyleminde can vermeleri ironik bir durumdur, benim için ilk paragrafta belirttiğim husus dışında pek de üzücü bir yanı yoktur, tabii çevrede gerçekten iyi niyetli arkadaşların varlığını inkar edemem asıl üzücü olan onların ölümüdür.

Fakat basın yine her zaman yaptığı gibi muhteşem bir  demagoji yaparak orada ölen tüm insanları barış sevdalısı olarak gösterdi fakat yukarıda da belirttiğim gibi, teröristlerin isimlerini bağıra bağıra slogan atan insanlardan barışa dair bir şey medet ummak en basit şekliyle abesle iştigal etmek olur.

IŞİD'in karakola saldırmasına gelirsek, her şeyden önce temkinli olmak gerekir, "IŞİD'in bölgesinden ateş açılması" demek "IŞİD Türkiye'ye saldırdı" demek değildir, IŞİD bölgesinde bulunup da o gruba mensup olmayan her insan rahatlıkla böyle bir eylem düzenleyerek suçu IŞİD'e atabilir. Bunu dostumuz sandığımız ÖSO bile sırf IŞİD'e karşı güç kazanmak için yapabilir. Yani işin özeti bizi savaşa çekmeye çalışan herkes böyle bir eylemi yapabilir.

Bu eylem gerçekten IŞİD tarafından gerçekleştirildi ise üzülerek söylüyorum ama maalesef hak ettik bunu. Sınırımızın dibine gelip bize sığınmak isteyen insanları geri götüren IŞİD'e göz yumarsak, sınırımızın dibine mayın döşeyen IŞİD'e tepki göstermezsen en sonunda gelir böyle saldırırlar bize, Türkiye artık net bir tepki koymak zorunda kalmıştır fakat bu ofansif bir tepki değil aksine daha korumacı olma yönünde yapılacak bir tepki olmalıdır aksi takdirde iç savaşın Türkiye'ye sıçraması kadar basit bir şey olmaz.

IŞİD(DAEŞ, DEAŞ,İŞİD,nasıl biliyorsanız artık), Türkiye'ye savaş ilan etmiş. Kaynak?: https://eksisozluk.com/entry/53469805 kaynak oradaki "Twitter" linki olduğu için de: https://twitter.com/…news/status/624657343033274368

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom