Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
13332878_1217608554916700_9116476574782212062_n.jpg

Evli kadınlar resmi olarak artık yalnızca kendi soyadlarını kullanabilecekler. Önceden yalnızca eşlerinin soyadını kullanıyor olsalar bile, artık eşlerinin soyadlarını kullanmaları gibi bir zorunluluk yok.

Zaa
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1915 olaylarına ilişkin tasarı üzerinden Almanya'nın Türk kökenli milletvekillerini "Bunların kanının labaratuvar testinden geçmesi lazım" sözleriyle eleştirdi.
http://www.ntv.com.tr/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-kanlari-labaratuvar-testinden-gecirilmeli%2cWq3UOzax4UWlrhKwywEA7Q
Irkçılık mı ne ırkçılığı bizim kanımızda genlerimizde ırkçılık yok  :iamamoron:

Kurnaz Beğ said:
ancalimon said:
Önceden yalnızca eşlerinin soyadını kullanıyorlardı
Yanlış bilgi. (bkz.: TMK md. 187)

İyi de yazdığımı editleyip anlamını değiştirmişsin. :smile: Yalnızca eşlerinin soyadını kullanan kadınlar da var. Örneğin annelerimiz. Artık kendi soyadlarını kullanabilecekler.

Kurnaz Beğ said:
ancalimon said:
Kurnaz Beğ said:
ancalimon said:
Önceden yalnızca eşlerinin soyadını kullanıyorlardı
Yanlış bilgi. (bkz.: TMK md. 187)

İyi de yazdığımı editleyip anlamını değiştirmişsin. :smile: Yalnızca eşlerinin soyadını kullanan kadınlar da var.
Yüklem havada kaldığı için ufak ekleme yaptım. Yoksa amacım anlamı veya başka bir şeyi değiştirmek değildi. :smile: Sadece eşin soyadının kullanılması zorunluymuş gibi anlam çıkıyor. Ona istinaden söylemiştim.

Bilerek yapmasan da anlam değişmiş. Sadece eşinin soyadı zorunluymuş gibi bir anlam yok benim cümlede.

"Önceden yalnızca eşlerinin soyadını kullanıyor olsalar bile"  ile senin editlediğin şekli olan "Önceden yalnızca eşlerinin soyadını kullanıyorlardı"  farklı anlamlara geliyor.

Benim demek istediğim kimliklerinde yalnızca eşinin soyadı olanlar da artık kendi soyadlarını kullanabilecek anlamı taşırken senin editlediğin hali sanki herkes mecburen eşinin soyadını kullanıyormuş anlamı taşıyor.  Türkçemizi düzgün kullanırsak ve düzgün anlarsak iletişimde aksaklıklar oluşmaz.

EDIT: Bundan önce bir ileti daha var.

Ya bu adam diplomasi elinden kayıp geçtiği için sinirli ama durumu düzeltmeki iyileştirmek yerine derinleştiriyor.

Bu tutum anca evet oyu verenlerin daha da haklı yapar. Şuandan itibaren saldırgan değil uzlaşmacı taraf kazanır. Adamların amacı zaten senin saldırgan olduğunu ıspatlamak. Yapılacak tek iyi şey aksini ıspatlamaktı

Ama laflara bak...

http://t24.com.tr/haber/erdogandan-almanyadaki-turk-asilli-vekillere-bunlarin-kaninin-laboratuvar-testinden-gecmesi-lazim,343858

:lol: :lol:

Kocaeli'de E5'te önü farklı arkası farklı plakalı bir araba gördük, polise de haber verdik hatta inşallah burada bir şey olmaz. Bizi bu korkuyla yaşattıkları için OYLAR AKP'YE

http://haber.sol.org.tr/toplum/istanbulda-yasanan-ilk-ramazan-saldirisinin-magduru-sola-konustu-158426

Elimde böyle büyük boy bir enerji içeceği ile arkadaşla akşam gezdiğimizi hatırlıyorum. Bilgisayarım arkadaşın evindeydi sanırım. Mahallelerine gittiğimizde trafo kenarında oturan tipler "ne içiyon lan sen gel buraya" falan demişti. Yanlarına gidip kutuyu gösterip usulca ayrıldık. Gerçekten bira tenekesi falan olsaydı demek ki güzel bir dayak yiyormuşuz.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom