Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
HDP çok göz önüne çıkamadığı için millet fark edemiyor bence.
Kürt bölgesinde AKP neredeyse bitti. Dün Davutoğlu'nun Diyarbakır mitingini izledim, 1000 kişi bile yoktu düşün.
Koca Diyarbakır ki, AKP oradan onbinlerce oy alıyor, mitinge gitmemiş.

Batıda da çok fazla HDP AKP ile koalisyon yapacak goygoyu dönmüştü bir önceki seçim, o olmadı sonra HDP konumunu korudu. Elbette CHP'ye geri dönüşler olacaktır, ama CHP'den akan bu sefer yeni oylar var. Sosyalistlerin oyları zaten HDP'de sabit.
MHP'ye giden CHP'liler dönecektir. Yine MHP'ye giden AKP'liler baya baya dönecektir.

Bence bu seçimin en büyük kaybedeni MHP olacak. CHP büyüyecektir. AKP ya sabit, azıcık yukarı veya aşağı gidebilir. HDP yine ekleyecektir.

MHP'ye oy verenler milliyetçi kesim değil mi? E tamam, MHP milliyetçi kesimin istediğini yaptı. HDP'ye zerre taviz vermedi, milli meselelerde hep çizgisini korudu. Vatan millet sakarya dedi. Birde AKP'nin gerçek yüzünü şu son 6 ayda az çok gören muhafazakar kişiler başka kime oy verebilir? Tabiki MHP. Bence MHP'ye AKP'den oy akışı olacaktır.

43.8
26.7
14.6
12.7

Hata Payı (+-)1.5

3-5 gün önceye kadar ilk parti yaklaşık 270-272 bandında vekil çıkarabiliyordu, ya sınırda kalır ya tek başına iktidar olur. Bağımsızları pek bilmiyorum ama bağımsızlardan 4-5 vekil bulur herhalde sınırda da kalırsa.

Hdp'nin doğuda oylarının baya azalacağını düşünüyorum.7 Hazirandaki gibi oy çalabileckleri pek bir ortam yok. Veya milleti fişleyebilecek sistematik terör unsurları çok çok azaldı. Sağlıklı bir seçimde doğudan oyları azalır ama batıdan azalmaz gibi.

Zaten doğuda Hüdapar'ın çekilmesi mhp bbp saadet gibi partilerin ilçe başkanlıklarının Ak Parti'ye geçmesi bölge de otomatikman seçimlere yansır. Ek olarak binlerce kişilik aşiretler de Hdp'den koptu.  Ak Parti de bölge de seçmenin istediği vekilleri getirdi bakalım ne olacak.

Dogukan said:
Kürt bölgesinde AKP neredeyse bitti. Dün Davutoğlu'nun Diyarbakır mitingini izledim, 1000 kişi bile yoktu düşün.
Aynen ya onu bende izledim. Çok boştu.

HDP'nin oyları ya sabit kalacak ya da artacak bana göre. Son zamanlarda doğuda olan olaylardan sonra AKP'nin doğuda pek oy alacağını düşünmüyorum.

Şu önemli ya da bilindik birinin aday yapılmasının oy oranına etkisinin 15-20 oydan fazla olmayacağını düşünen tek ben miyim? Kimsenin aaa xxx aday olmuş verelim diyeceğini sanmıyorum

Wesley Sneijder said:
Şu önemli ya da bilindik birinin aday yapılmasının oy oranına etkisinin 15-20 oydan fazla olmayacağını düşünen tek ben miyim? Kimsenin aaa xxx aday olmuş verelim diyeceğini sanmıyorum
Doğuda bu işler daha karışık. Aşiretler köyler vs arası çekişme veya nasıl desem mesela Doğuda valiler çok hoş görülmez genelde. Gidip eski valiyi mv adayı yaparsan millet bu ne ya der. Ama halkın bildiği birini yaparsan iş daha başka. 15-20 oy ne dklashasd

Castiello said:
Hdp'nin doğuda oylarının baya azalacağını düşünüyorum.7 Hazirandaki gibi oy çalabileckleri pek bir ortam yok. Veya milleti fişleyebilecek sistematik terör unsurları çok çok azaldı. Sağlıklı bir seçimde doğudan oyları azalır ama batıdan azalmaz gibi.
tabi gerçekten oy çaldılarsa....ben direk sandıkta çalışmış arkadaşlarımdan mesela biliyorum ki Trabzon'da hdp'nin oyları neredeyse yarı yarıya çalındı, HDP'li görevliler darp edildi.

Zaten doğuda Hüdapar'ın çekilmesi mhp bbp saadet gibi partilerin ilçe başkanlıklarının Ak Parti'ye geçmesi bölge de otomatikman seçimlere yansır. Ek olarak binlerce kişilik aşiretler de Hdp'den koptu.  Ak Parti de bölge de seçmenin istediği vekilleri getirdi bakalım ne olacak.
Hüda-par AKP'ye yarayacaktır. MHP ve BBP'nin güneydoğuda bir varlığı yok.
Kopan aşiretleri ben duymadım. Kaynak verebilir misin?

Wesley Sneijder said:
Dediğin büyük iller için geçerli.Küçük illerde ise milletvekili adayının kim olduğu oyları çok etkiliyor.

Dogukan said:
tabi gerçekten oy çaldılarsa....ben direk sandıkta çalışmış arkadaşlarımdan mesela biliyorum ki Trabzon'da hdp'nin oyları neredeyse yarı yarıya çalındı, HDP'li görevliler darp edildi.
1000+ sandıktan %100 HDP oyu çıkması bir tane bile oy vermeyen, yanlış oy veren birinin olmaması mümkün değil açıkcası

Deli Kurt said:
MHP'ye oy verenler milliyetçi kesim değil mi? E tamam, MHP milliyetçi kesimin istediğini yaptı. HDP'ye zerre taviz vermedi, milli meselelerde hep çizgisini korudu. Vatan millet sakarya dedi. Birde AKP'nin gerçek yüzünü şu son 6 ayda az çok gören muhafazakar kişiler başka kime oy verebilir? Tabiki MHP. Bence MHP'ye AKP'den oy akışı olacaktır.
ankara da yaşıyomuşsun bi de :grin: gerçi köyleri filan bilmiyosan bişey diyemem. Köylerin çoğunda mhp den akp ye geçiş var. İç Anadolu'daki köyler de filan(Konya hariç :razz:) herkes içindeki milliyetçi-kürt karşıtı bilmemneci duygularla vermiyo mhp ye

Dogukan said:
Castiello said:

Hüda-par AKP'ye yarayacaktır. MHP ve BBP'nin güneydoğuda bir varlığı yok.
Kopan aşiretleri ben duymadım. Kaynak verebilir misin?
Aşiret isimlerine bakmam lazım isim olarak hatırlamıyorum. Genel olarak doğudan bahsettim ben sadece güneydoğudan değil mesela Maraş'ta Ak Parti'nin çıkardığı vekil sayısı 6'dı. 2 vekil çıkaramamıştı buradaki diğer parti teşkilatlarının büyük bölümü Ak Parti'ye vereceğiz diyor 7-1 veya 8-0 olması muhtemel. Keza Elazığ gibi bi şehir de öyle.

Bu da oy çalma olaylarından bi kaç örnek

CG4s45VWoAMTIJZ.jpg

CG4s45hWcAAgcQr.jpg

Keza doğudaki 300sandıktan %100 hdp çıkması boş, geçersiz vs oy çıkmaması da şüpheli bi durum.

Wesley Sneijder said:
Deli Kurt said:
ankara da yaşıyomuşsun bi de :grin: gerçi köyleri filan bilmiyosan bişey diyemem. Köylerin çoğunda mhp den akp ye geçiş var. İç Anadolu'daki köyler de filan(Konya hariç :razz:) herkes içindeki milliyetçi-kürt karşıtı bilmemneci duygularla vermiyo mhp ye

Yok, bizim köy ve çevre köylerde dediğin durum tam tersi.Memleket bir taraf Ankara/Gölbaşı diğer Konya/Kulu.

Fotoğraftaki kişi ile ilgili hukuki süreç başlatılmış mıydı ? Bir merak ettiğim konuysa niye böyle bir çılgınlık yapmışlar yani fotoğraf çekilmek ?

Sly said:
Fotoğraftaki kişi ile ilgili hukuki süreç başlatılmış mıydı ? Bir merak ettiğim konuysa niye böyle bir çılgınlık yapmışlar yani fotoğraf çekilmek ?
Mal oldukları için, sonradan da kaldırdılar zaten. Açıkçası hiçbir hukuksuzluğun üstüne gidilmedi 7 haziran seçimlerinde.

Bu arada hemen fotoyu buldum, foto shopluymuş. Orjinalinde "Ömer wuri wallah :smile:" yazıyordu.

Dogukan said:
HDP çok göz önüne çıkamadığı için millet fark edemiyor bence.
Koca Diyarbakır ki, AKP oradan onbinlerce oy alıyor, mitinge gitmemiş.

Batıda da çok fazla HDP AKP ile koalisyon yapacak goygoyu dönmüştü bir önceki seçim, o olmadı sonra HDP konumunu korudu. Elbette CHP'ye geri dönüşler olacaktır, ama CHP'den akan bu sefer yeni oylar var. Sosyalistlerin oyları zaten HDP'de sabit.
MHP'ye giden CHP'liler dönecektir. Yine MHP'ye giden AKP'liler baya baya dönecektir.

Bence bu seçimin en büyük kaybedeni MHP olacak. CHP büyüyecektir. AKP ya sabit, azıcık yukarı veya aşağı gidebilir. HDP yine ekleyecektir.

Diyarbakır merkezli bir firmada çalışıyorum. Onlarda halk memnun değil hdpden dediler dün.

Toor said:
Ne kadar da tatlı sularda yüzenler var. Şu "Mehapenin tabanından akhapeye oy kayacak." 'çılar da bir bitmedi.
Bir de toz pembe dünyasında yaşayan kişiler algı işinde çığır açmış, pis partisinin performansını hala savunmaya çalışıyor. Bir insan "en çok umut veren parti" sıfatını hangi kafayla o partiye yakıştırır anlamıyorum.
Terbiyesizliğin lüzumu yok edebinle yorum yapacaksan yap yoksa bırak zerzevatlık yapma.

Edit: Bekaroğlu fuatavni'nin yayınladığı şeylerle ilgili bi şeyler yazmış. Bu avni'nin yaptığı başka partiye olsaydı ne olurdu acaba?
https://twitter.com/MBekaroglu/status/660061020208123905
çıkanlardan bazılarının(?) mhp ve chpli olması daksjdasldj trollediler avniyi bu sefer herhalde

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom