[SGTL]Sultans Gaming Türkiye Ligi [8on8]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Şimdi benim ilk başta dediğim çözümü uygulayınca denildiği gibi şimdiye kadar bay geçen 3 klanın turnuva bittiğinde 1 maç eksiği olacak ki bu istediğimiz bir şey değil .

smhdmc said:
Çözüm 2)Chapels ile karşılaşmamış klanlara baştan 3puan ve 16-0 verip chapels defteri kapatılır, maç eksiği olan 3 klana da fazladan 3puan ve 16-0 verip maç eksikliği durumunu çözmüş olursunuz ve her hafta 2 klanın bay geçme durumu ortadan kalkar, her hafta her klan maç yapmaya devam eder.

Şurada takıldığım nokta bay geçenlere maç eksiğini kapatmak için 3'er puan daha verince ne kadar adil olunur onu bilemiyorum . Yani diğer klanların ' Adamlar hem maç yapmadı hem de havadan 3 puan aldılar ' diyebileceklerini düşünüyorum . Eğer öyle bir düşünce yoksa bunu uygularız . Bundan sonraki haftalarda bay geçmedir , 16-0 hükmen dir gibi olaylarla da klanlar maç yapmadan bekletilmemiş olur . Bu olmaz diyorsanız da ;

smhdmc said:
Çözüm 1)Her hafta bi klan bay geçmeye devam ederken bi klan da chapels ile karşılaşıp hükmen 16-0 kazanmış sayılırsa bi problem kalmaz. Maalesef her hafta 2 klan maçsız geçmiş oluyor.
Bunu uygulamaktan başka seçenek kalmıyor galiba .

Bu hafta chapels bay gecmis gibi oldu. Biz de bayram haftasinin tatil olmasindan yanayiz. Dusunmeye, karar vermeye firsat olur.

Peki 2. çözüme ek olarak şöyle bir şey yapsak :

Chapels ile önceden maç yapmış klanlara da 16-0 yazılsın,etkisi olmasın lige Chapels'ın. Bay geçmeler ligi soğutur çünkü.

Maç eksiği durumu olacaksa Chapels'ın oynadığı maçlar silinse puan durumundan? Yani örneğin STF 3 puan aldı 16 averaj aldı direk silinmesinde yarar var STF'nin galibiyetinin. Bundan sonraki yapılacak maçların hiçbirine de Chapels'la alakalı bir puan verilmez.

Ya da WNL'de yapıldığı gibi çıkan takımın oynanılmış veya oynanılmamış tüm maçlarını 16-0 galibiyet olarak veriyorlardı. O zaman da bir haksızlık olmaz.

Bay geçme durumunda da bay geçecek klan Chapels'la oynamış ve 16-0 yenmiş sayılsın. Problem çıkmaz öyle sanırım.

Benim maç eksikliği ile ilgili önerim şudur:
TB turnuvadan çekildiğine göre maç eksiği kalan 2 klan kalıyor bunlar bu hafta maçlarından sonra birbirleriyle diğer hafta başlamadan maç yaparsa eksik maç sorunu çözülmüş olur.9 klan kaldığına göre tekrardan 1 takım her hafta bay geçicek.
Gondor klanı zaten bu hafta maç yapamayacak.

~Mikail said:
Ondan değil direk klanı kapadılar.
Herhangi bir kişiyi veya takımı hedef almadım. Genel olarak turnuvaya katıldıktan sonra yarıda bırakma olayının engellenmesi lazım. Drop-out olayına karşı 16-0 resmi maç olayı yapılıyor zaten. Takımlar zaten bildiğim kadarıyla çıkmak zorunda kaldıkları için çıktılar fakat bu yine de güzel bir şey değil.

Haklısın bizimde keyfimizi kaçırdı biraz.Kalan klanlar çok sağlam değiller ama turnuvayı bırakacaklarını sanmıyorum.Klan olarak dağılmalarını engelleyemeyiz ama. :smile:

Beni Merc yetkilileri arasından silin, yerime Bullsara'yı yazın lütfen.Teşekkürler.

Klan Yetkilileri:
steamsg.gif
Assia
taleworlds.gif
Assia
steamsg.gif
Bullsara
taleworlds.gif
Miracle Express

Status
Not open for further replies.
Back