Savaştaki Maksimum Asker Sayısını Yükseltme.

Users who are viewing this thread

sarknk

Squire
Arkadaşlar oyun ayarları ile biraz oynadım ve bir savaş alanına 1001 asker soktum pc çökecekti ama düşük kaliteden kurtardık :smile: Bu ordu savaş alanında olsa nolurdu çok merak ediyorum, neyse ben ilk önce resimleri koyam hemen altına nasıl yapılcağını :smile:

9177.jpg

9190.jpg

9220.jpg

9244.jpg

9258.jpg

9265.jpg

9281.jpg

1-) Başlat menüsünden Ara'yı aç.
2-) "rgl_config" diye arama yap, 1 yada 2 sonuç çıkar, üsttekini aç.
3-) CTRL+F yaparak aramayı aç ve "battle_size =" diye ara.
4-) Sınırı kaç yapmak istiyorsan o sayıdan 30 çıkar, sonucu 120 ye böl (500 için 500-30=470 | 470/120=3.916666666666667)
5-) Çıkan sonucu "battle_size =" karşısında ki "1.0000" ile değiştir.
6-) Oyuna girdiğinde sınır artmış olacak, ancak oyunda değiştirirsen yine en fazla 150 ye döner ve arttırmak için aynı işlemleri yapmak gerekir.

NOT: Eğer istenirse savaş alanında 10000 kişilik orduda girer ancak normal bir bilgisayarın bunu kaldırabileceğini sanmıyorum büyük ihtimal ekran kartınız çökecektir max 1000 ama oda çok kasıyor en uygun sayı 500-750 arasıdır :smile:

DİPNOT: Belki bazılarınız biliyordur ancak bu bilmeyenler için yararlı bir konu olacaktır :smile:

numlock01 said:
10 bin yaptım eğer bilgisayara bişi olursa varya  :grin:

Şaka bi yane emeğine sağlık

Sağol :smile: Ahh ahh keşke bir süper bilgisayarım olsada 10000 kişi yapsam manyak olurdu :grin:

sarknk said:
numlock01 said:

Sağol :smile: Ahh ahh keşke bir süper bilgisayarım olsada 10000 kişi yapsam manyak olurdu :grin:
Oh be Düşman krallık sefere çıktığı zaman artık onlardan kaçmama gerek kalmadı :smile: Savaşların tadı şimdi çıkmaya başlayacak :grin:

numlock01 said:
sarknk said:
numlock01 said:

Oh be Düşman krallık sefere çıktığı zaman artık onlardan kaçmama gerek kalmadı :smile: Savaşların tadı şimdi çıkmaya başlayacak :grin:

O değilde 1000 tane Seçkin Kırım okçusunu düşünemiyorum, abi kim dayanır ya 1000 tane okçuya :grin:

EDİT: Sınırı 10000 yaptım hadi bismillah, pc bide dizüstü kullanıyorum fazla sağlam değil çökmez inşallah :grin:

sarknk said:
numlock01 said:
sarknk said:
numlock01 said:

O değilde 1000 tane Seçkin Kırım okçusunu düşünemiyorum, abi kim dayanır ya 1000 tane okçuya :grin:

EDİT: Sınırı 10000 yaptım hadi bismillah, pc bide dizüstü kullanıyorum fazla sağlam değil çökmez inşallah :grin:
En fazla yanar canım :grin:

Daha önce verilmişti bu fakat yarım yamalak ve resimsiz olarak bu daha iyi olmuş.

Eline sağlık.

Bu arada benım pc o kadar ıyı olmasına ragmen 1.500 kısıde kasıyor morelımı bozuyor.

+ Warbandda Rodok Ve Sarranıd Okcularını Dızıyordum Adamlar Yaklasamıyordu Bıle ^^

MinemosyneThetis said:
Daha önce verilmişti bu fakat yarım yamalak ve resimsiz olarak bu daha iyi olmuş.

Eline sağlık.

Bu arada benım pc o kadar ıyı olmasına ragmen 1.500 kısıde kasıyor morelımı bozuyor.

+ Warbandda Rodok Ve Sarranıd Okcularını Dızıyordum Adamlar Yaklasamıyordu Bıle ^^

Warband'da SP oyunda okçular daha güçlüydü burda çok kötüler niyese :smile: Ağır zırhlılara hiç zarar veremiyorlar malesef.

emmre said:
Teşekkürler böyle daha bi zevkli oluyo dizeceksin 100 küsür okcu ok yağmuru :grin::grin::grin:

Bende 560 okçu oluyor karşıda 120 adam, gerisini siz düşünün  :lol:

EDİT: Önemli değil ingilizcce forumda buldum bura aktardım :grin:

Güzel konu emeğine sağlık ama ben kulanamıycam sanırım cünkü warbandda yapmıştım adamlara bakınca yürüyemez oluodum :S 2 adım zor atıo en sonunda pc donuodu :sad: aynı sorun bundada olur kesın :sad:

kararda101 said:
YAPTIM OLMADI.
o dosyayı o kısmını tam yazarsanız buradan kopyalayıp yapıştırayım.
Win7 kullanıyorsan başlatı aç rgl_config yaz direkt çıkıyor o dosyayı not defteriyle aç ctrl+f yap battle_size yaz çıkar :smile: birde ben 500 kişi yaptımda düşmanda savaşa 500 asker sokabilirmi yoksa sadece bizmi sokabiliriz :grin:

emmre said:
kararda101 said:
YAPTIM OLMADI.
o dosyayı o kısmını tam yazarsanız buradan kopyalayıp yapıştırayım.
Win7 kullanıyorsan başlatı aç rgl_config yaz direkt çıkıyor o dosyayı not defteriyle aç ctrl+f yap battle_size yaz çıkar :smile: birde ben 500 kişi yaptımda düşmanda savaşa 500 asker sokabilirmi yoksa sadece bizmi sokabiliriz :grin:

İki taraf için 500 ü ikiye bölüyor, 250/250 oluyor, sonra savaş avantajın agöre sayılar değişiyor sen avantajlı isen daha fazla askerle giriyorsun o avantajlı ise daha fazla askerle :smile:

umutcantr said:
4gb ram 1gb ekran kartı intel core i5 de çalışırmı 10000 kişi???

Benimle aynı işlemciler, ama benim ki dizüstü, 1000 kişi rahat ama 2500 biraz kasıyor, 10000 kişi çalısıyor ama çok feci bir şekilde kasıyor :sad:

10000 kişi yapsan ne değişir 2000 yapsan ne değişir.
Oyunda hiç 9000 kişilik orduyla karşılaşan var mı yok :grin:
1000 bile yeter sizin ordu tamamen girer karşıdakide 5-6 lord değilse iki tarafta tam girer müthiş birşey olur. Ancak size tavsiyem bunu sakın kale kuşatırken denemeyin :grin: Kaleden gelen yaklaşık 300 tane ok sizin için hiç iyi olmayaz :grin:

Bilmeyenlerin işine yarar sağol.

Back
Top Bottom