oyunda teccübeli asker bulmak

Users who are viewing this thread

ben şimdi kolay ve hileli oynamayı pek sevmem ama oyunda teccübeli asker bulmak çok zor 1-2 saat şöyle 150 seviye 4-5 tier asker topluyorum şehirde takılıyorum sonra savaşıyoruz üstüme 800 kişi geliyor ordu 0 oluyor hadi tekrar baştan toplayayıpm diyorum 150 tane acemi köylü 30 tane seviye 2 asker 80 tane adama dalıyorum benim ordu yok şimdi yeni 1 tane warband gibi günlük teccübe olayını buldum yoka 70 saattir falan böyle takılıyorum bide gerçekçi falan oynuyorum sıkıntı oluyor şu yüksek tp askere bi kolaylık gelmeli

Aslında Warband'da her birimin aldığı küçük talim puanları Bannerlord'da yok değil. Şöyle ki;

Liderlik yeteneğinin ilk ayağında 1- Savaş İpuçları ve 2- Acemi Yetiştir adında iki farklı seçenekle karşımıza çıkıyor. 1. seçenekte gün aşırı edinilen tecrübenin tamamını eşit şekilde bölerek dağıtır ve bu toplama bölüm ile oldukça cüzzileşir. 2. seçenekte ise gün aşırı edinilen tecrübeyi partide bulunan Tier 1-2-3 gruplar arasında eşit olarak dağıtıyor. Dolayısı ile Warband'da ki pasif özelliği bu şekilde perklendirmişler.

Bir diğer husus ise şehirde ki tüccarlar ve köylerde ki ileri gelenler ile olan nüfuzunuz. Çevrede bulunan haydut sığınakları, kervanların saldırıya uğraması halinde yardım etmeniz veya bizzat kendilerinden görev alarak tamamlamanız ile yükselen ilişkiniz neticesinde kendilerinden daha kaliteli ve daha fazla birlik temin etmenizde mümkün. Bilginize.

@Reis-i Dogukan Ben tecrübeli asker sorununu tutabildiğim kadar 3 level ve üstü tutsak bulundurarak çözüyorum. Gireceğin savaşları da doğru seçersen zaten 70-80 kişilik kemik bir yüksek level asker topluluğun oluyor.Zaten yaklaşık 10 savaşta bir birlik kazanımında olabiliyor yendiğin lorddan. Savaşlarda yaşadığım kayıpları da tutsaklardan orduma katılmak isteyen askerlerle dolduruyorum.Bu şekilde hiç asker toplamıyorum desem yeridir.

@Reis-i Dogukan Ben tecrübeli asker sorununu tutabildiğim kadar 3 level ve üstü tutsak bulundurarak çözüyorum. Gireceğin savaşları da doğru seçersen zaten 70-80 kişilik kemik bir yüksek level asker topluluğun oluyor.Zaten yaklaşık 10 savaşta bir birlik kazanımında olabiliyor yendiğin lorddan. Savaşlarda yaşadığım kayıpları da tutsaklardan orduma katılmak isteyen askerlerle dolduruyorum.Bu şekilde hiç asker toplamıyorum desem yeridir.
Aynı taktiği ben uyguluyorum. En işe yarar taktik denebilir.

Ben de gerçekçi modda oynuyorum sadece adam toplama çok kolayda. Tavsiyem yüksek seviyeli askerleri yanında esir olarak gezdirmen. Ve de ordun çok iyi durumda değilse çok fazla savaşa girmemen. Çünkü bi süre sonra sürekli ordu toplamak sıkılmana sebep olabilir.

bence de sıkıntı o olay. en azından kıtanın farklı birkaç yerinde talim alanı olsa ve birliği orada bekletince filan tecrübe kazansalar çok iyi olurmuş

Back
Top Bottom